Który plan emerytalny jest najlepszy dla właścicieli firm?

Istnieje wiele sposobów, aby pomóc swoim klientom i ich firmom osiągnąć większy sukces z czasem.Jednym z nich jest pomoc w stworzeniu korporacyjnego planu emerytalnego.To pomoże Twojemu klientowi zbudować dobrobyt, zmniejszyć jego zobowiązania podatkowe i pozwolić mu pomóc swoim pracownikom stać się gotowymi na emeryturze.

Istnieje wiele opcji dla przedsiębiorstw, które chcą wprowadzić plan emerytalny.Przejdziemy do kilku bardziej popularnych z nich:

1) Solo lub Individual 401(k): Ten plan jest dostępny dla tych firm, w których jedynymi pracownikami są albo właściciele najbliższych członków rodziny.Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które mogą się zakwalifikować, ponieważ nie będzie potrzebna dyskryminacja lub bardzo trudne testowanie i będą mogły sobie pozwolić na wiele takich samych korzyści jak w przypadku tradycyjnego 401(k) za ułamek kosztów.

2) 401(k): 401(k) to skomplikowany plan, ale będzie działał dobrze w odpowiedniej sytuacji.Pracodawca zazwyczaj będzie musiał wnieść wkład na rzecz pracowników, aby zdać testy niezbędne do wniesienia wkładu przez właścicieli.Bardziej dojrzałe firmy stwierdzą, że ten plan będzie dobrze pasował.

3) Plan Zdefiniowanych Świadczeń:Plany te, jak być może zauważyłeś, podupadają, ale mogą dobrze funkcjonować w sytuacjach, gdy masz tylko firmę właścicieli, właścicieli i członków rodziny lub gdy istnieje wyraźna różnica wieku, gdy właściciele są znacznie starsi od swoich pracowników.W niektórych z tych okoliczności, plany te pozwolą pracodawcy na skorzystanie z dużej ulgi podatkowej i zapewnią właścicielom znaczne korzyści w okresie emerytalnym.

4) Konto SEP IRA: Konto SEP IRA jest planem, który pozwoli firmom odłożyć do 25 procent swoich właścicieli i pracowników na konto emerytalne.Ważne jest, aby wiedzieć, że musisz odłożyć ten sam procent dla wszystkich pracowników.Dlatego, jeśli odłożysz 25 procent dla właścicieli, musisz zrobić to samo dla pracowników.Możesz kazać im czekać dwa lata, aby się do tego planu kwalifikowali.

5) SIMPLE IRA: SIMPLE IRA działa bardzo podobnie do planu 401(k), w którym pracownicy mogą odłożyć do 100 procent swojego wynagrodzenia i odłożyć maksymalnie 13,000 dolarów na rok 2019.Jest to mniej niż 19,000 dolarów, które możesz odłożyć na 401(k).Ponadto, zazwyczaj pracodawca odkłada 3 procent wynagrodzenia.SIMPLE nie ponosi również obciążeń administracyjnych i księgowych w wysokości 401(k).

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że istnieje wiele możliwości wyboru dostępnych dla Twoich klientów, którzy są właścicielami firm. Nie wszystkie z tych planów są właściwe w każdej sytuacji, ale może być kilka dostępnych opcji.Będziesz chciał współpracować z doradcą majątkowym, który może przedstawić w zarysie zalety i wady każdego planu dla Twojego klienta i zobaczyć, co da mu również największe odliczenie podatkowe.Jest to świetna okazja, aby pomóc swojemu klientowi, przeprowadzić z nim konstruktywną rozmowę na temat jego działalności, a jednocześnie dodać wartość dodaną.

Ten artykuł przedstawia opinię Mitlin Financial Inc. Nie powinien być interpretowany jako świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, prawnego i/lub podatkowego.

Powiązane artykuły

5 kluczowych strategii dla klientów przechodzących na emeryturę

Korzyści z otwarcia przedpłaconego planu przejścia na emeryturę