Kwestie IRS 2016 Limity odliczeń dla rachunków oszczędnościowych w ochronie zdrowia

IRS niedawno zwolnił ograniczenia w zakresie odliczeń w 2016 r. skorygowanych o inflację w odniesieniu do rocznych wpłat na zdrowotne konto oszczędnościowe (HSA).

Zgodnie z procedurą podatkową 2015-30, dla roku kalendarzowego 2016, roczne ograniczenie odliczeń na podstawie sekcji 223 Wewnętrznego Kodeksu Podatkowego dla osoby fizycznej z samodzielnym pokryciem w ramach planu zdrowotnego o wysokim poziomie odliczeń wynosi $3,350.

Roczny limit odliczeń dla osoby z ubezpieczeniem rodzinnym w ramach wysokodotrwałego planu zdrowotnego wynosi 6.750 dolarów.

Zgodnie z IRS, plan zdrowotny z wysokim udziałem własnym jest zdefiniowany w sekcji 223 jako plan zdrowotny z rocznym udziałem własnym, który wynosi “nie mniej niż $1,300 na pokrycie własne lub $2,600 na pokrycie rodzinne”.

Roczne wydatki bieżące – takie jak potrącenia, współpłatności i inne kwoty, które nie zawierają składek – nie przekroczą $6,550 na pokrycie własne lub $13,100 na pokrycie rodzinne, jak powiedział IRS.

IRS definiuje HSA jako “zwolnione z podatku konto powiernicze lub powiernicze, które zakładasz u wykwalifikowanego powiernika HSA, aby płacić lub zwracać poniesione przez Ciebie koszty leczenia”.