Kwestie techniczne związane z komputerami w IRS Zwrot podatku za zwłokę

przez Ken Berry

Filtry zajmujące się wczesnymi podatkami od ptaków stwierdzają, że otrzymanie zwrotu federalnego podatku dochodowego w tym roku zajmuje więcej czasu niż zwykle. W przeszłości, podatnicy, którzy składali wnioski drogą elektroniczną, mogli oczekiwać, że otrzymają swoją gotówkę w ciągu jednego do dwóch tygodni. W roku 2011, w pierwszym pełnym tygodniu lutego, otrzymanie zwrotu trwa od piętnastu do dwudziestu jeden dni, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

IRS przypisuje opóźnienia technicznym kwestiom komputerowym związanym z nowymi zabezpieczeniami mającymi na celu kontrolę fałszywych refundacji. Nie ma znaczenia, które oprogramowanie podatkowe lub metoda składania wniosków są wykorzystywane przez osobę sporządzającą deklarację podatkową.

Niemniej jednak, IRS zdecydowanie broni swojej pozycji. Nalega również na usunięcie usterek komputerowych. «Zdecydowana większość podatników nadal może oczekiwać, że otrzymają zwrot pieniędzy w odpowiednim czasie», mówi rzeczniczka IRS Michelle Eldridge.

Podatnicy mogą sprawdzić status swoich zwrotów odwiedzając stronę internetową IRS «Where’s My Refund?». Kiedy to narzędzie działa prawidłowo, status zmienia się w miarę jak zwrot działa w systemie. Ale kiedy podatnicy, którzy złożyli wniosek na początku lutego, próbowali śledzić postępy, zostali poinformowani, że IRS nie wiedział o ich zwrocie. Naturalnie, wzbudziło to obawy i niepokój niektórych podatników, którzy obawiali się, że ich zeznania podatkowe zostały utracone w cyberprzestrzeni, pomimo potwierdzenia otrzymanego przez osobę sporządzającą zeznanie podatkowe, że zeznanie zostało przyjęte.

Urząd Skarbowy mówi «nie martw się». To zapewnienie dla podatników, że potwierdzenie jest jedynym dowodem, którego potrzebują, że ich zeznanie zostało złożone, nawet jeśli «Gdzie jest mój zwrot?» wskazuje inaczej. Więc możesz powiedzieć swoim klientom, żeby się nie martwili. Niestety, nie ma sposobu na przyśpieszenie procesu dla tych, którzy liczyli na super szybki zwrot podatku poprzez wczesne złożenie wniosku. Inni podatnicy, którzy złożyli wniosek później, mogą nadal otrzymywać swoje zwroty w pierwszej kolejności.

Na dzień 16 lutego, IRS powiedział, że wydał 34,8 mln refundacji w łącznej wysokości 110,9 mld dolarów. W tym samym okresie w 2011 roku IRS wydała 36,1 mln zwrotów na łączną kwotę 115,3 mld dolarów. W chwili obecnej średni zwrot wynosi około 3.183 dolarów.

Na dole: Dla wielu podatników, na pewno warto poczekać.

Artykuły pokrewne:

  • Jest na to aplikacja: Track Refund Status dla Twoich Klientów
  • Przygotowawcy podatkowi, którzy przygotowują więcej niż 10 zwrotów Must Now e-File