Lauryn Hill May Avoid Prison for Tax Evasion

przez Teresę Ambord

Ośmiokrotnie nagradzana Grammy piosenkarka Lauryn Hill wróciła do sądu 22 kwietnia, prawdopodobnie za skazanie jej w sprawie o uchylanie się od płacenia podatków. W związku z trzema możliwymi oszustwami podatkowymi, za każde z tych oszustw groziła jej grzywna w maksymalnej wysokości 100.000 dolarów i rok więzienia. Zamiast tego, Hill dostał łaskę… na razie. Sędzia sędziowski Madeline Cox Arleo dał jej dwa tygodnie na zapłacenie 504.000 dolarów podatków. Jeśli tego nie zrobi, może iść do więzienia na minimum 30 miesięcy. Sędzia Arleo przesunął wyrok na Hill’a na 6 maja.

Tło

W 2012 roku Hill przyznał się do winy, że nie zapłacił podatku dochodowego od około 1,8 miliona dolarów zarobionych w latach 2005, 2006 i 2007. W tym czasie jej adwokat powiedział, że do czasu skazania zapłaci zwrot podatku; jednakże w sądzie 22 kwietnia ujawniono, że Hill zapłaciła tylko 50.000 USD na poczet pierwotnego rachunku podatkowego w wysokości 554.000 USD.

Na początku tego miesiąca, z niezapłaconym jeszcze podatkiem, złożyła w sądzie dokumenty z prośbą o zawieszenie. Probacja, jak twierdziła, ułatwiłaby jej płacenie podatków, ponieważ mogłaby pracować. Hill wyjaśniła, że niepłacenie przez nią podatków było częścią jej ogólnego wycofania się ze społeczeństwa kilka lat temu, co według niej było “spowodowane tym, co postrzegała jako manipulację i bardzo realne zagrożenie dla siebie i swojej rodziny”.

Inne problemy finansowe

W miesiącach poprzedzających skazanie, zaczął się pojawiać inny rodzaj zagrożenia. W listopadzie miasto South Orange w New Jersey – gdzie Hill wynajmuje rezydencję – złożyło pozew przeciwko niej i jej właścicielom. Dwór, położony przy Irving Avenue, jest własnością Phillipa i Diane Faillace z Anglii. W pozwie oskarżono Hill o prowadzenie działalności gospodarczej poza domem, co narusza rozporządzenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego, powiedział adwokat miejski Steven C. Inny.

W marcu 2013 roku, Hill, który nie mieszka w rezydencji, przestał płacić czynsz za dom. Następnie, w sądzie hrabstwa Essex, Inspektorzy wszczęli przeciwko niej postępowanie eksmisyjne.

Hill ma sześcioro dzieci, w tym pięcioro z Rohanem Marleyem, synem legendy reggae Boba Marleya. Zaczęła śpiewać z Fugees, a następnie rozpoczęła karierę solową w 1998 roku albumem The Miseducation of Lauryn Hill.

Powiązany artykuł:

  • The Tax “Miseducation” of Lauryn Hill