Liderzy myśli CPA zwracają się do płotek praktyki

Uczestnicy webinaru Karbonu z USA, Wielkiej Brytanii i Australii podzielili się ostatnio tym, co uważają za duże trendy i możliwości dla firm księgowych w nadchodzących latach, ze szczególnym uwzględnieniem tego, czego można się nauczyć z różnych regionów świata.

Jak można się było spodziewać z panelem tego kalibru, podzielone opinie były fascynujące i nieocenione dla praktyk o różnych kształtach i rozmiarach. Poniżej znajduje się podsumowanie najlepszych praktyk, które zostały podzielone na następujące kategorie: efektywność, strategia, zarządzanie i rozwój.

Skuteczność praktyki

"The Cloud naprawdę zaczyna spełniać obietnicę tego co it's able to achieve." – Adrian Simmons, Elements CPA

Efektywność była szeroko dyskutowanym tematem, koncentrującym się głównie na korzyściach, jakie może przynieść technologia i chmura obliczeniowa oraz inne nowe możliwości, jakie otwiera ona dla praktyk księgowych. Panel zauważył, że Australia i Nowa Zelandia są liderami w Wielkiej Brytanii i USA w zakresie przyjmowania technologii, a wiele można się nauczyć od postępowych firm w tym regionie, które są dobrze zaawansowane w swojej podróży do chmury.

Według Stepha Hindsa z Growthwise, "Australia koncentruje się na zwiększeniu efektywności w ramach praktyki księgowej. Firmy zabierają wszystko, co głoszą klientom i wykorzystują to do poprawy ich biznesu wewnętrznie."

Te wewnętrzne ulepszenia zostały szczegółowo omówione, a Joe Carufe z Two Roads wspomniał o innych drzwiach, które mogą otworzyć się na praktyki w sposób, który może całkowicie przekształcić firmę księgową.

"We've got to get the bookkeeping side so efficient that we can come back with value-added services like CFO services, payroll, wealth management." – Joe Carufe, Two Roads

Strategia

"Understanding why you’re doing what you’re doing centers the entire firm and gives them a purpose for where they need to go." – Carla Caldwell, Caldwell Training & Consulting

Jak ujął to Bruce Philips z HPC CPA, strategia każdej firmy musi teraz uwzględniać wertykalizację, globalizację i mobilizację. W nowej erze księgowości jest to kontynuacja technologii, którą dysponujemy, ale każda praktyka musi teraz być myśleniem globalnym, posiadać systemy, które pozwalają pracownikom pracować z dowolnego miejsca i ciężko pracować, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Pierwszym krokiem w tym wszystkim powinno być myślenie o tym, dlaczego twoja firma. Carla Caldwell powiedziała, że właściciele firm muszą zrozumieć, dlaczego robią to, co robią, i dla kogo to robią. Dzięki temu praktyka będzie wyróżniać się na tle innych, a także da im wskazówki, jakich narzędzi powinni używać, z jakimi klientami pracują i jak to robią're.

Praktyczne zarządzanie

"Dla twojego personelu, it's not about the money. Chodzi o upodmiotowienie. Chodzi o rodzaj pracy, jaką masz do wykonania. Chodzi o to, by cieszyć się swoimi dniami, dostarczać wartość." – Sharon McClafferty, Slipstream Coaching

Największą barierą, jaką widzimy obecnie na całym świecie, jest talent, a panel zgodził się, że niezwykle trudno jest znaleźć wielkie talenty, które pasowałyby do ich firm. Postrzegam to zarówno jako zagrożenie, jak i szansę.

Istnieje możliwość wprowadzania innowacji i zmian w sposobie prowadzenia firmy i pracy z pracownikami. W księgowości nie chodzi już o zegar, ani o jego wykorzystanie czy realizację. Najbardziej udane firmy, które przyciągają najlepsze talenty to te, które wzmacniają ich pozycję, dają im odpowiedzialność i pomagają im się rozwijać.

Globalizacja została tu również poruszona, a Steph Hinds i ja dyskutowaliśmy o potencjalnych zagrożeniach związanych z zabieraniem przez firmy najlepszych talentów z Twojej firmy.

«Musimy teraz mieć do czynienia z pracownikami zdalnymi, więc musimy zrozumieć, że nasza pula talentów jest na całym świecie i że każda firma ma potencjał, aby przyjść i przejrzeć naszą pulę talentów w tym samym czasie». – Steph Hinds, Growthwise

Praktyka Wzrost

«Najłatwiejsza sprzedaż to sprzedaż istniejącemu klientowi.» – Wayne Schmidt, Karbon

Wszyscy nasi eksperci ds. rozwoju praktyki wspominali o możliwościach rozwoju w ramach istniejącej bazy klientów firmy. Sharon McClafferty zasugerowała, że wszyscy powinni myśleć nieszablonowo o usługach, których ich klienci potrzebują, a których obecnie nie oferują. Każdy księgowy ma możliwość rozwoju swojej firmy w sposób, który naprawdę może zmienić życie.

James Ashford podzielił się tym, jak jego brytyjska firma, My Accountancy Place, wzrosła o 20% w pierwszym kwartale 2017 roku. Jego rekomendowane strategie obejmowały kwartalne przeglądy opłat dla każdego klienta w celu upewnienia się, że są one naliczane za każdą część wartości, jaką firma im dostarcza. Doradzał również, aby właściciele firm przestali postrzegać siebie jako księgowych, a nie właścicieli firm, którymi są.

Wreszcie, Wayne Schmidt z Karbonu poruszył kwestię znaczenia firmy, która wyróżnia się z tłumu, jeśli chce odnieść sukces. Na przykładzie stron internetowych powiedział, że tak wiele praktyk nadal wygląda dokładnie tak samo. Jeśli firma zamierza wydać pieniądze na odświeżenie strony internetowej, powinna unikać podejścia polegającego na wycinaniu ciasteczek – zamiast tego wszystkie firmy powinny spróbować czegoś innego, co będzie je wyróżniać.

Są to tylko wybrane spostrzeżenia i spostrzeżenia z półrocznej globalnej odprawy księgowej w Karbonie, z której mogą korzystać firmy księgowe na całym świecie. Nagranie z pełnej sesji można obejrzeć tutaj.