Lionel Richie śpiewa inną melodię podatkową

przez Ken Berry

Problemy z podatkiem od gwiazd nie ograniczają się do Lindsay Lohans na świecie. Nawet ci z nieskazitelną reputacją, jak Lionel Richie, mogą uciec przed IRS. Legendarny piosenkarz, który zdobył sławę wraz z Commodores, a następnie wyrzeźbił sobie bardzo udaną karierę solową, został spoliczkowany przez IRS zastawem podatkowym w wysokości 1,1 miliona dolarów za niezapłacone podatki dochodowe przypisane do roku podatkowego 2010.

Richie jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów nagrań wszechczasów. Przez lata zgromadził ponad dwadzieścia pięć złotych i platynowych płyt i właśnie wydał nowy album, Tuskegee , który szybko wspiął się po listach przebojów.

“Ostatnio zostałem poinformowany o sytuacji przez mój nowy zespół i jest ona rozpatrywana natychmiast”, powiedział Richie w przygotowanym oświadczeniu. W przeszłości nie miał żadnych problemów finansowych.

Zabawkarze i gwiazdy sportu, którzy nagle zarabiają duże sumy pieniędzy, często zaniedbują swoje zobowiązania podatkowe. Aby być uczciwym, zazwyczaj polegają na profesjonalnych doradcach, którzy zajmują się tymi sprawami. W biznesie, w którym szczyty i doliny są powszechne, mogą być zmuszeni do przekazania kluczy do swoich rezydencji i stajni luksusowych samochodów, jeśli nie mogą wymyślić pieniędzy. Nie wygląda na to, żeby Richie doszedł do tego punktu.

IRS składa zeznania podatkowe w sądach okręgowych, gdy uważa, że podatnicy nie współpracują. Nie publikuje informacji o zastawach, ani nie wykazuje, kiedy podatnicy współpracują z Urzędem Skarbowym w celu uzupełnienia braków. W rezultacie, długi podatkowe “bogatych i sławnych” mogą pozostać niewykryte przez lata, dopóki jeden z mediów rozrywkowych nie przełamie wiadomości.

Kary podatkowe mogą sięgać blisko 50 procent początkowego obciążenia podatkowego. Następnie IRS nalicza odsetki od niezapłaconej kwoty podatku i kar. Często zdarza się, że animator jest skarpetkowany z wieloma zastawami przez wiele lat.

Artykuły pokrewne:

  • Czy IRS jest podły dla Lindsay Lohan?
  • IRS do MC Hammer: Możemy tego dotknąć