Lista życzeń wakacyjnych Gadżetów 2012

przez Robert Prusa, Xcentric

Prezenty i gadżety idą w parze. Jakie nowe przedmioty będą pasowały do okazji – do produktywności w pracy czy do zabawy w domu? Poszukałem najlepszych nowych i ciekawych prezentów ze świata techniki i stworzyłem tę listę życzeń na Holiday Gadget Wish List 2012. Ciesz się!

Streaming Stick Roku

Ta wspaniała pozycja pochodzi z Roku i jest nowym formatem dla ich urządzenia do transmisji strumieniowej. Wystarczy podłączyć pamięć USB do portu HDMI telewizora Roku Ready, a samo zasilające się urządzenie umożliwi dostęp do wielu usług. Netflix, Hulu Plus i Amazon Video (w tym doskonały dostęp do wideo) są dostępne, wśród setek innych aplikacji do strumieniowego przesyłania filmów, muzyki, wiadomości, gier i innych. Za pieniądze, produkty Roku dają Ci większą elastyczność niż odpowiadająca im linia Apple TV.

Boxee TV

Kolejnym nowym dodatkiem “cut-the-cable” w kategorii mediów strumieniowych jest nowa wersja Boxee TV box, która po raz pierwszy oferuje funkcję rejestratora. Ta jedyna w swoim rodzaju usługa oferuje obecnie nieograniczone możliwości przechowywania w Internecie nagranych nośników z anteny lub kabla. Opłata za usługę w wysokości 15 dolarów (obecnie zniżka w wysokości 10 dolarów) jest porównywalna z innymi usługami w stylu TiVo, ale nieograniczona pamięć masowa będzie kuszącą ofertą dla wielu użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć katalogowanie swoich mediów online. Dopiero się okaże, jak ta oferta wytrzyma i jakie są ograniczenia w dostępie do plików.

Kindle Paperwhite

Najnowsza oferta z Amazonii, Kindle Paperwhite, jest wspaniałym ulepszeniem w stosunku do poprzednich jednostek. Eliminując jeden z niewielu upadków poprzednich czytników elektronicznych, odczyt przy słabym oświetleniu, nowa technologia Paperwhite pozwala na niskie zużycie światła lub jego brak. Ten podświetlany z przodu ekran daje możliwość czytania w całkowitej ciemności, przy jednoczesnym zachowaniu korzyści płynących z odczytu elektronicznego przez długi czas przy ograniczonym obciążeniu oczu. Co więcej, niektórzy użytkownicy mogą nie mieć skłonności do czytania przez dłuższy czas; jest to doskonały produkt dla czytelników, którzy chcą się zgubić w dobrej lekturze.

iPad mini

Jeśli nie masz takich preferencji, najnowsza zabawka Apple może Ci odpowiadać za niższą cenę niż poprzednie tabletki. Nadal nie pasuje do ceny Kindle Fire HD (kolejna nowa realna opcja w tej kategorii), iPad mini nabiera nowego kształtu do linii tabletów Apple. Zmniejszając 9,7-calowy ekran poprzednich iPadów do 7,9 cala, Apple odpowiedziało na częste prośby o mniejszą wersję ich dominującej na rynku linii. Co ciekawe, iPad mini jest w rzeczywistości mniejszą wersją wielu generacji iPada, która łączy w sobie jakość wyświetlania i procesor drugiego generację, z kamerą trzeciej/czwartej generacji iteracji. W związku z tym, brakuje wyświetlacza siatkówki, ale mini jest znacznie lżejsza i szczuplejsza niż poprzednio dostępne wersje. Dodatkowo dostępne są wersje komórkowe, co daje użytkownikom elastyczność w podróży.

LG Tone (HBS-700) Bezprzewodowy stereofoniczny zestaw słuchawkowy

Bezprzewodowy stereofoniczny zestaw słuchawkowy LG Tone (HBS-700), choć nie jest to nowy produkt ani nowa technologia, daje do zrozumienia, że wiele innych marek wydaje się nie być w stanie. Ulubiony w biurze Xcentric, byłby doskonałym prezentem dla każdego, kto szuka bezprzewodowej elastyczności zarówno dla połączeń, jak i muzyki. Pozornie niekonwencjonalny, wybrany design omija powszechne reklamacje tego typu zestawów. Dopasują się one do każdego, są wygodne, zapewniają potrzebne funkcje sterowania i są trwalsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Jakość dźwięku podczas słuchania muzyki nie umniejsza go dla audiofila, ale jest więcej niż odpowiednia dla większości użytkowników. Stereofoniczne wkładki douszne do połączeń dają większą izolację dźwięku niż standardowe zestawy słuchawkowe Bluetooth, a jakość mikrofonu wydaje się być na równi z innymi zestawami. Przenośny bezprzewodowy zestaw Bose SoundLink® Bluetooth® Mobile

do słuchania za większą opłatą.

Speaker II został wydany we wrześniu i jest doskonałą alternatywą.

Chromebook

Nowo wydany Chromebook to kolejny intrygujący produkt dostępny na czas wakacji 2012 roku. Ta trzecia gen lżejsza/niewielka wersja posiada kilka świetnych funkcji w cenie tuż powyżej Kindle Fire HD i jest niższa niż wszystkie tablety Apple. Pozostaje do sprawdzenia, czy Google tworzy nową kategorię lub czy ta linia będzie zanikać. Jednak najnowsza wersja może być warta obejrzenia dla niektórych użytkowników. Głównie system oparty na przeglądarce, najnowszy Chromebook zawiera HDMI, USB 3.0, USB 2.0, Bluetooth, kamerę internetową i dwuzakresowe Wi-Fi, a jednocześnie szczyci się 6,5 godzinną baterią, a wszystko to w smukłym, lekkim opakowaniu. Choć w głównej mierze opiera się to na korzystaniu z usług Google w sieci, to wtyczka Citrix jest dostępna w celu uzyskania dostępu do bardziej kompletnych usług w chmurze. Chciałbym to wypróbować przed skorzystaniem z niej, ale jeśli chodzi o cenę, Google wyraźnie próbuje się włamać na ten rynek.

Inne uwagi

Oto kilka innych wspaniałych pomysłów na prezent:

  • Doxie Mobile Scanner – bezprzewodowe skanowanie, nawet bez użycia komputera
  • iGo – ładowanie urządzeń USB w trybie on-the-go
  • Przenośne stanowisko pracy/biurko do pracy siedzącej
  • Skowronek – opaski na nadgarstek do śledzenia aktywności (w żyłach Fitbit lub FuelBand)

Abonament na nośniki cyfrowe

Prenumerata mediów cyfrowych zawsze stanowi świetny prezent. Oto kilka propozycji:

  • Netflix
  • Hulu Plus
  • MOG – Słyszałeś o Spotify – tak jest lepiej
  • Amazon Prime – Wysyłka, Kindle książki, wideo

Nie wiesz, na jakich stronach internetowych możesz robić wakacyjne zakupy? Mamy cię na oku. Oto lista niektórych z naszych ulubionych stron.

O autorze:

Robert Prusa jest menedżerem ds. obsługi klienta w Xcentric, gdzie nadzoruje obsługę klienta i zarządzanie projektem. Przed dołączeniem do Xcentric, Robert pracował na stanowiskach kierowniczych w Follett Higher Education Group i Great American Days, gdzie włączył technologię w celu uproszczenia zarządzania klientami i poszerzenia zasięgu i zakresu marketingu. Robert ukończył Uniwersytet Gruziński, a obecnie mieszka w Gruzji z żoną i dwiema córkami. Z Robertem można się skontaktować pod numerem telefonu (678) 297-0066 lub [chronione pocztą elektroniczną].