Lois Lerner została uderzona za grę “Blame Game”.

przez Ken Berry

Wydaje się, że w skandalu związanym z Tea Party jest dużo winy, ale nikt nie zrobił kroku naprzód, aby przyjąć na siebie odpowiedzialność. Teraz okazało się, że przełożony w biurze w Cincinnati, oskarżony o wykroczenia przez Lois Lerner, byłą szefową działu IRS Exemptations (EO), wziął umbrage, gdy palec został skierowany w jej stronę.

Cindy Thomas, dyrektor biura ERPO w Cincinnati w 2010 r., kiedy to grupy konserwatywne były celem dodatkowej kontroli, pozostaje publicznie mamą od czasu wybuchu skandalu w maju. Ale miała wiele do powiedzenia w wewnętrznym e-mailu z tematem “Pracownicy niskiego szczebla wrzuceni pod autobus”. Ten e-mail został odkryty przez komitet House Ways and Means badający sprawę.

“Cincinnati nie zostało publicznie “wrzucone pod autobus” (ale) zamiast tego zostało uderzone przez konwój ciężarówek Mack’a”, napisał Thomas 10 maja, zaledwie kilka godzin po tym jak Lerner zdał kasę na konferencji American Bar Association (ABA). Lerner powiedział uczestnikom ABA, że pracownicy niższego szczebla wyróżnili pewne aplikacje oparte na pojęciach takich jak “Tea Party” i “patriota”. Twierdziła również, że działania te nie były motywowane uprzedzeniami politycznymi.

“Nie mieli odpowiedniego poziomu wrażliwości na to, jak może to wyglądać dla innych i było to po prostu złe”, powiedział Lerner. Czyniąc to, starała się odeprzeć krytykę na podstawie raportu Generalnego Inspektora Skarbu Państwa administracji podatkowej (TIGTA), wydanego kilka dni wcześniej, w którym stwierdzono, że IRS działał niewłaściwie.

Przemówienie Lernera wywołało szybką reakcję Thomasa.” Jak można sobie wyobrazić, pracownicy i menedżerowie (w oddziale zwolnionym z podatku w Cincinnati) są wściekli”, napisała do Lernera. “Czy na tej konferencji w Waszyngtonie poinformowano również, że pracownicy niskiego szczebla w Cincinnati zwrócili się o pomoc do biura w Waszyngtonie, a biuro w Waszyngtonie nie podjęło żadnych działań w celu udzielenia wskazówek pracownikom niskiego szczebla? (Dla podkreślenia, termin “pracownicy niskiego szczebla” został podkreślony i pogrubiony.)

“Jak mam utrzymać motywację pracowników niskiego szczebla, skoro opinia publiczna uważa, że to nic innego jak niski poziom i teraz nie będzie miała szacunku dla tego, jak pracują?” kontynuował Thomas. “Postawa/mora pracowników jest na najniższym poziomie, jaki kiedykolwiek istniał.”

Łańcuch poczty elektronicznej, który otrzymał Biuro Gannetta w Waszyngtonie, nie wskazuje, czy Lerner odpowiedział. Od tego czasu pogrążony w obławie szef wydziału ERPO wniósł o piąte przesłuchanie przed Komisją Nadzoru i Reformy Rządowej i zrezygnował ze swojego stanowiska. Jak na ironię, Thomas pełni teraz funkcję starszego doradcy technicznego Kena Corbina, zastępcy Lernera w dziale ERPO.

Artykuły pokrewne:

  • Czy Lois Lerner dostanie złoty zegarek?
  • Lois Lerner oskarżona o używanie osobistej poczty elektronicznej do celów służbowych