MACPA oferuje innowacyjne technologie i media społecznościowe na Szczycie Innowacji

Maryland Association of Certified Public Accountants (MACPA) , reprezentujące 9000 członków, wprowadzi cztery nowe innowacyjne technologie współpracy 17 maja podczas swojego 2013 Innovation Summit w Martin’s West. Technologie te obejmują ThinkTank by Group Systems, Inc.; Conferences.IO; Flybits; oraz platformę MACPA’s Groups-only members.

Szczyt pod hasłem “Innowacje, połączenia i współpraca” ma na celu zaprezentowanie innowacji w zawodzie CPA i obejmie prawie dwudziestu liderów myślenia w tym zawodzie, najlepszych dostawców technologii i wiodących innowacji w zakresie standardów rachunkowości, XBRL, opieki zdrowotnej i innych – a wszystko to w ramach wydarzenia mającego na celu pobudzenie do refleksji i innowacji.

W niedawnym badaniu IBM Global CEO zidentyfikowano współpracę jako najważniejszą cechę, do której dyrektorzy generalni dążą wśród swoich pracowników, a 75% z nich uznaje ją za kluczową. Raport CPA Horizons 2025 przygotowany przez American Institute of CPA (AICPA) również określił współpracę jako jedną z pięciu najważniejszych umiejętności potrzebnych w przyszłości w ramach CPA.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wykorzystania tych technologii do wzmocnienia i przyspieszenia współpracy pomiędzy uczestnikami szczytu, sponsorami i mówcami”, powiedział Anoop Mehta, CPA, przewodniczący zarządu MACPA. “Te relacje będą miały zasadnicze znaczenie dla utrzymania naszych członków na czele dzisiejszego szybkiego tempa zmian”.

Oto jak te ekscytujące technologie zostaną wykorzystane podczas Szczytu Innowacji:

ThinkTank by Group Systems jest potężną platformą wsparcia w zakresie crowdsourcingu, crowd-computingu i podejmowania decyzji grupowych, która zachwyca uczestników. Znacznie przyspiesza i poprawia wyniki, tworząc głębokie, zbiorowe doświadczenie dla uczestników. Zostanie on wykorzystany podczas specjalnej sesji przedkomisyjnej 16 maja z udziałem liderów nauki w całym zawodzie CPA. Sesja zatytułowana “Turning Training and Learning into Business Results” będzie prowadzona przez Richarda Flanagana z Business Learning Institute, autora The Six Disciplines of Breakthrough Learning oraz Boba Deana, CPA, CLO, założyciela Dean Learning & Talent Advisors.

Flybity to ekscytująca, lokalizacyjna technologia, która łączy ludzi z miejscami zwanymi “strefami”. Jest to niesamowita technologia, która dostarcza specjalistyczne treści do Twojego urządzenia mobilnego w zależności od tego, gdzie jesteś w danym momencie. MACPA wykorzysta Flybity do dystrybucji materiałów konferencyjnych dla uczestników Szczytu Innowacji. Chcesz się trochę zabawić? Zobacz, co pojawi się, gdy odwiedzisz stoisko sprzedawcy (tzw. strefa Flybits). Strefy zostaną stworzone dla MACPA i naszych platynowych sponsorów, CPA2Biz, Sage, CCH, Ziptr i Simplified Innovations.

Conferences.io jest innowacyjną, internetową aplikacją służącą do udziału publiczności, wykorzystywaną w celu zwiększenia zaangażowania i uczynienia uczenia się bardziej wspólnym. Specjalne funkcje ankietowania i pytań społecznych pozwalają na stałe uczestnictwo w trakcie i po wydarzeniach i będą wykorzystywane w kilku sesjach na szczycie.

Grupy MACPA to nasze najnowsze narzędzie pomagające członkom MACPA łączyć się i współpracować oraz dzielić “mądrością tłumu”. Federalna Grupa Podatkowa MACPA została ostatnio wykorzystana do zebrania zeznań MACPA dla House Ways and Means Committee na temat “sezonu podatkowego z piekła”.

Media społecznościowe będą szeroko wykorzystywane podczas szczytu jako narzędzie łączenia i uczenia się. Specjalne przedszczytowe transmisje internetowe zostały przeprowadzone z członkami MACPA (“Social Media Quick Start”) i sponsorami (“How to Tip the Adoption Curve Using Social Media to Interact with CPAs”), aby nauczyć ich, jak “zgnieść konferencję”. Specjalny Przewodnik po mediach społecznościowych został stworzony, aby połączyć ludzi z naszymi sponsorami i prelegentami. Zapraszamy do śledzenia konferencji na hashtag #MDSummit13.

“To wydarzenie różni się od wszystkich innych w tym zawodzie, więc nasze podejście do tego, jak angażujemy się w program i jego uczestników, jest inne”, powiedziała Jennifer Warawa, wiceprezes Sage ds. programów partnerskich i sprzedaży kanałów, w ostatnim komunikacie prasowym. “Dzięki MACPA Sage nawiązuje kontakty towarzyskie, a w planach jest kilka inicjatyw, które mają na celu udostępnienie wszystkich osób w sieci i prowadzenie rozmów w kanałach społecznościowych”.

“Jesteśmy teraz w punkcie, w którym krzywa współpracy może pomóc nam przeskoczyć krzywą doświadczenia”, powiedział prezes MACPA Tom Hood, CPA, CITP, CGMA. “Cieszymy się, że możemy zobaczyć, jak te innowacyjne technologie mogą pomóc naszym członkom wzmocnić ich kontakty na naszym szczycie i zwiększyć ich zdolność do współpracy na kolejne lata”.

Poniżej znajdują się wpisy na temat współpracy i Szczytu Innowacji MACPA:

  • MACPA Innovation Summit Social Media Guide http://cpa.tc/2lv
  • Preferencyjne slajdy konferencji prasowej
  • Pomoc CPA Zarządzanie zmianą “C” (przy użyciu mediów społecznościowych) http://cpa.tc/2ln
  • The #1 Skill You Need Today http://cpa.tc/2j0
  • Serendipitous Insight and the Caveman http://cpa.tc/2jf

Źródło: MACPA