Małe firmy mogą wykorzystać swoją wielkość, aby konkurować z dużymi firmami regionalnymi

Przez personel KsięgowościWEB

Dzięki sondażom pokazującym, że Amerykanie wolą mniejsze firmy od dużych korporacji, małe firmy księgowe mogą wykorzystać swoją wielkość na swoją korzyść przy marketingu swoich usług.

Badanie Public Affairs Pulse , przeprowadzone w ubiegłym miesiącu przez Public Affairs Council, pokazuje, że Amerykanie uważają, że właściciele małych firm są bardziej etyczni niż dyrektorzy generalni dużych firm. Pokazuje ono również, że 90 procent spośród 1.753 badanych osób dorosłych ma nieco lub bardzo korzystny pogląd na temat małych firm, w porównaniu z 61 procentami, którzy czują to samo w odniesieniu do dużych firm.

W swoim podsumowaniu badania Rada do Spraw Publicznych napisała: «Wielu uważa, że dyrektorzy generalni otrzymują zbyt wysokie wynagrodzenia, podczas gdy pracownicy etatowi i menedżerowie niższego szczebla otrzymują wynagrodzenie niższe niż na to zasługują. A trzy czwarte (77%) uważa, że w rękach kilku dużych firm jest zbyt wiele władzy».

W 2005 roku Shayna Chapman-Burris opuściła swoje biuro na jedenastym piętrze w regionalnej firmie księgowej liczącej około sześćdziesięciu osób, aby przejąć firmę z zaledwie trzema umowami CPA. Aby przyciągnąć i utrzymać klientów, Shayna Chapman-Burris mówi, że właściciele małych firm księgowych mogą korzystać z ich powiązań ze społecznością, ich dostępności i osobistej obsługi.

Chapman-Burris, CPA, z Chapman & Burris CPAs LLC w Gallipolis, Ohio, pracuje teraz w biurowcu na pierwszym piętrze na rogu. Uważa, że jej klienci nie są nieśmiali. «Ludzie po prostu chcą się zatrzymać i się przywitać», powiedziała. Podczas gdy niektórzy z jej klientów będących właścicielami firm mogą udać się do dużej regionalnej firmy po podatki od działalności gospodarczej, przychodzą do niej w celu przygotowania osobistego rozliczenia podatkowego. Powiedziała, że jej podejście ma być przyjazne: «Mogłabym upiec ciasteczka w niedzielę i postawić je na zewnątrz. To zupełnie inna koncepcja.»

Oprócz przyjaznej obsługi i dostępności, Chapman-Burris ma kilka sugestii na temat tego, jak małe firmy księgowe mogą konkurować. Właściciele firm mogą podkreślić:

  • Lata pracy. Podczas gdy niektórzy klienci większych firm mogą myśleć, że partner zarządzający pracuje nad ich powrotem, to co się tak naprawdę dzieje, to ktoś świeżo upieczony na studiach nad tym pracuje.
  • Ciągłość. Małe firmy księgowe zwykle odnotowują mniejsze obroty.
  • Kontrola. Księgowy w małej firmie księgowej jest z reguły banałem, ale w razie potrzeby może poszukiwać specjalistycznej wiedzy. Podczas gdy większa firma może mieć różnych członków grupy pracujących nad projektem, w małej firmie jeden księgowy będzie nadzorował wszystkie aspekty projektu.
  • Elastyczność . Mniejsza firma jest bardziej zwinna. Dzięki technologii można szybciej wprowadzać zmiany w procesach i procedurach. «Myślę, że małe firmy mają tendencję do bycia bardziej postępowymi, ponieważ można wprowadzać zmiany szybciej», powiedziała Chapman-Burris.
  • Ceny. Małe firmy mogą konkurować z niższymi opłatami.

Służba osobista, jak powiedziała Chapman-Burris, jest nr 1. Niektórzy profesjonaliści lubią prestiż pracy z dużą, znaną firmą, ale Chapman-Burris przezwycięża to, koncentrując się na serwisie. «Siedzę z nimi i mówię: «Przede wszystkim, będziesz widział moją twarz w tym mieście każdego dnia. Będę się czuła za ciebie osobiście odpowiedzialna.»

Artykuły pokrewne:

  • Strony internetowe stworzone dla księgowych przez Thomson Reuters & Emochila Team
  • Siedzenie na pokładzie może być dobrym interesem
  • Partner Up to Get the Word Out – Pokaż ekspertyzę swojej firmy