Mamusie wydają więcej na szafy dla dzieci niż ich własne

Women & Co, Citi’s personal finance resource for women, oraz Parenting.com, online home of Parenting and Babytalk magazines, today released results from their «2012 Back-to-School Spending Report». Raport przedstawia dogłębne spojrzenie na to, co w tym roku naprawdę czują mamy na temat zakupów i kosztów związanych ze szkołą.

Według sondażu przeprowadzonego wśród 1000 mam, 60 procent twierdzi, że największym wydatkiem w tym roku będzie odzież – 91 procent przyznaje się do wydawania na szafy swoich dzieci więcej niż na własne. Przeciętnie, rodziny planują wydać 131 dolarów na odzież i 48 dolarów na artykuły szkolne – na dziecko.

«Nawet jeśli chodzi o modę jesienną, kobiety na pierwszym miejscu stawiają dzieci – wydają więcej na ubrania do szkoły niż na własne szafy. A przy tak wielu zakupach, sezon back-to-school może być doskonałą okazją do nauczenia dzieci wartości mądrego wydawania pieniędzy», powiedziała Linda Descano, prezes i dyrektor generalny Women & Co. «Bez względu na to, czy dajesz dzieciom możliwość zakupu własnego sprzętu, czy też grasz w grę w poszukiwaniu najlepszych ofert na artykuły szkolne, prawie każdy dokonany zakup – lub nie – może być wykorzystany jako moment, w którym można nauczyć je pieniędzy».

«Liczba odwiedzających Parenting.com szukających treści związanych z modą dla dzieci jest prawie trzy razy większa niż rok temu – a wzrost w sezonie szkolnym wskazuje, że nowoczesne rodziny sprawiają, że styl dziecięcy staje się priorytetem», powiedział Mark Wildman, wiceprezes/wydawca grupy The Parenting Group. «Rozsądne, tysiącletnie mamy będą poszukiwać narzędzi i treści, które sprawią, że zakupy odzieży i sprzętu dla dzieci będą dopasowane do budżetu i stylu życia rodziny, takich jak aplikacje do podejmowania inteligentnych decyzji zakupowych w podróży».

W badaniu badano również nastawienie matek do zakupów do szkoły i stwierdzono istotne różnice w zwyczajach wydatkowych wśród rodzin w różnych częściach kraju. Na przykład, matki ze Środkowego Zachodu – które najrzadziej myślały o sobie jako o łowcach okazji – były ironicznie najbardziej skłonne trzymać się kurczowo budżetu w czasie sezonu back-to-school. Mamusie z północnego wschodu przyznały jednak, że najprawdopodobniej poniosą je i wydadzą więcej niż powinny.

Dodatkowe ustalenia obejmują:

Najpopularniejsze sposoby oszczędzania mamusi: Pięćdziesiąt cztery procent mam ustala budżet na powrót do szkoły i planuje trzymać się go i będzie to robić na wiele różnych sposobów. Czterdzieści pięć procent myśli o sobie jako o «łowcach okazji», wycinaniu kuponów i poszukiwaniu sprzedaży; 28 procent to «kupujący w jednym miejscu», odwiedzając jednego lub dwóch sprzedawców detalicznych, aby kupić wszystko, czego potrzebują, aby zaoszczędzić czas; a 20 procent to «wczesne ptaki», robiące zakupy, gdy tylko sprzedaż zacznie się najlepiej sprzedawać. Ale mimo wszystkich swoich starań, aby zaoszczędzić, jedna na cztery mamy nadal czują się ponosić z powrotem do szkoły zakupy i kupić więcej niż powinny.

Szkolni fundraiserzy zaczynają pobierać opłaty. Ponad połowa mam powiedziała, że szkolni fundraiserzy stają się ciężarem, a 17 procent nie ma już czasu ani środków, by nadążyć za tym, o co się od nich prosi.

Koszt college’u martwi rodziców szkoły publicznej. Sześćdziesiąt dziewięć procent respondentów ogólnie nie czuło się komfortowo z tym, co zaoszczędzili na edukację swojego dziecka w szkole wyższej. Prawie połowa rodziców szkół publicznych była bardzo zaniepokojona wydatkami na studia, odpowiadając, że byli «bardzo» niezadowoleni z kwoty, którą zaoszczędzili – jednak tylko 29% rodziców szkół prywatnych czuje to samo.

Najbardziej znienawidzonym zajęciem z powrotem do szkoły nie są zakupy z powrotem do szkoły. Ponad 50 procent mam mówi, że powrót ich dzieci do szkoły jest ich najbardziej znienawidzonym obowiązkiem szkolnym – nad zakupami artykułów szkolnych i odzieży, zapisywaniem się na zajęcia szkolne i uczęszczaniem na imprezy rozpoczynające rok szkolny.

Pomimo problemów z pieniędzmi w głowie mamusi, nadal płacą one za większość wydatków szkolnych swoich dzieci – tylko 12 procent z nich płaci za jakiekolwiek własne zakupy w szkole. W tym samym czasie wiele z nich korzysta z okazji, by uczyć swoje dzieci o pieniądzach: Ponad połowa (55 procent) korzysta z okazji, by porozmawiać z dziećmi o pieniądzach.

Odwiedź Women & Co. i zarezerwuj stronę z telefonu komórkowego, aby uzyskać wskazówki i porady dotyczące oszczędzania pieniędzy, z których możesz skorzystać podczas zakupów w szkole, zajęć z pieniędzmi dla dzieci w podróży i nie tylko. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyniki z Back-to-School Spending Report, przejdź do pełnego raportu. Odwiedź stronę Parenting.com, aby uzyskać dodatkowe zasoby dla współczesnych, nowoczesnych rodzin.

Artykuły pokrewne:

  • Księgowi z New Jersey Nauczają młodych ludzi niezależności finansowej
  • Kto uczy dzisiejsze dzieci bilansować swoje konto bankowe?

Źródło: Women & Co.; Parenting.com News Release