Marihuana i podatki: Czy jest droga dookoła Sekcji 280E?

W tym, co wielu uważa za największe zwycięstwo wyborcze reformy marihuany od 2012 roku, kiedy to Kolorado i Waszyngton po raz pierwszy zatwierdziły lek do użytku rekreacyjnego, wyborcy w kilku stanach poparli 8 listopada 2016 roku inicjatywy związane z wyborami rekreacyjnymi i medycznymi na marihuanę.

Mój rodzinny stan Floryda przeszedł stosowanie marihuany medycznej, a teraz musimy poczekać, aż zobaczymy, jakie kroki podejmie legislatura Florydy. Oprócz Florydy, wyborcy w Arkansas i Północnej Dakocie zatwierdzili przepisy dotyczące marihuany medycznej, natomiast Kalifornia, Maine, Massachusetts i Nevada zatwierdziły inicjatywy dotyczące marihuany rekreacyjnej. Wyborcy z Montany zaaprobowali również wycofanie ograniczeń dotyczących istniejącego prawa w zakresie marihuany medycznej.

W artykule “Tax Court Corner”, który napisałem w zeszłym roku, wyjaśniłem jak rząd federalny postrzega marihuanę. Podsumowując, musimy przypomnieć sobie 1981 rok, kiedy pierwsza dama Nancy Reagan jeździła po kraju z przesłaniem “Just Say No”, a Ameryka wypowiedziała wojnę narkotykom.

W tym czasie miała miejsce sprawa w amerykańskim Sądzie Podatkowym, gdzie IRS zrekonstruował dochód dilera narkotyków.Ze względu na jego całkowitą uczciwość, Sąd Podatkowy uwierzył mu na słowo w ilość kokainy, marihuany i amfetaminy, które sprzedał (bardzo rzadko zdarza się, aby diler narkotyków prowadził pisemną ewidencję przychodów i wydatków).Sąd przyznał powodowi korzyść w postaci wątpliwości co do jego kosztów sprzedanych towarów (COGS) i niektórych kosztów podróży, które miał przy rekonstrukcji swoich dochodów.

W 1982 r. Kongres uchwalił Internal Revenue Code Section 280E, który zasadniczo stanowi, że ktoś, kto robi coś nielegalnego, może jedynie odliczyć swoje COGS.

Co to ma wspólnego z tym, że marihuana staje się legalna w kilku stanach?Cóż, marihuana jest nadal uważana za federalnie zakazaną substancję kontrolowaną.W związku z tym dyspenasatoria marihuany w stanach, w których są one legalne, są w rzeczywistości nielegalne przez prawo federalne.W czasach podatkowych, ci, którzy prowadzą działalność związaną z marihuaną, nadal mogą jedynie odliczać swoje COGS.

Jednakże od momentu wprowadzenia w życie sekcji 280E, w kilku sprawach przed Sądem Skarbowym doszło do sytuacji, w której sąd zezwolił na odliczenia dla przychodni z marihuaną – jeżeli oddzieliły one część działalności opiekuńczej od sprzedaży marihuany do celów leczniczych. W przypadku marihuany rekreacyjnej, w przypadku sprzedaży akcesoriów lub innych przedmiotów, wydatki te mogły być w pełni odliczone.

Więc, czy znaleźliśmy drogę dookoła Sekcji 280E?

Po pierwsze, jeśli masz klienta, który jest zaangażowany w przemysł marihuany i nie znasz sekcji 280E wewnątrz i na zewnątrz, skieruj go do kogoś, kto to robi.Ta sekcja kodeksu jest bardzo szczegółowa i może kosztować klienta dużo pieniędzy, jeśli nie znasz prawa.

Mam klienta, który prowadzi aptekę marihuany dla celów leczniczych.Innym elementem jest to, że oferuje on swoim pacjentom doradztwo i wsparcie, poza samą sprzedażą marihuany.To, co zrobiliśmy, to utworzyliśmy dwie oddzielne korporacje C.Zauważ, że nie powiedziałem “S corporations”.Dlaczego nie?Kwota pieniędzy, którą te firmy zarabiają, spycha klienta w najwyższy przedział podatkowy 39,6 procent, jeśli użyjemy podmiotu przelotowego.Najwyższy przedział podatkowy to tylko 35 procent.

Dla dyspozytorni, gdzie możemy odliczyć tylko COGS, ponosimy tylko wydatki związane z kosztami marihuany i wszystkiego innego, jak wysyłka, co składa się na całkowitą kwotę COGS.W przypadku drugiej korporacji C, prowadzimy inne wydatki, takie jak lista płac i część czynszu, którą zajmuje się opieka.Efektywnie, to co zrobiliśmy, to znalezienie miejsca pracy.

Ta sama strategia może być zastosowana w przypadku marihuany rekreacyjnej.Na przykład, miałbyś dyspozytornię, a potem sklep, który sprzedawałby koszulki, kawę, jedzenie, cokolwiek.Rozdzieliłbyś te dwa przedsiębiorstwa i zastosowałbyś tę samą strategię.

Jednakże , ostrzegam cię w kilku sprawach.Te firmy muszą prowadzić nieskazitelną dokumentację.Zostaną one skontrolowane i sprawa może skończyć się w Sądzie Skarbowym.Musisz również wykazać, że wydatki, które prowadzisz w firmie świadczącej usługi opiekuńcze nie mogą być wydatkami placówki. nie mogą

być wydatkami poradni.

Opodatkowanie przemysłu marihuanowego jest skomplikowane i złożone.Jednak nasza firma zdecydowała się na specjalizację w tym zakresie.

Powiązany artykuł:

Tax Court Corner: Jak amerykański sąd podatkowy postrzega legalizowaną marihuanę