Marketing Egghead: Co robisz, gdy klienci po prostu nie chcą słuchać?

Kilka tygodni temu, w Advice Unheeded, felietonista AccountingWEB Jeff Davidson opowiadał o swojej walce z niereceptującymi klientami. Jest to powszechny problem w każdej relacji biznesowej o charakterze doradczym, kiedy klienci szukają Twojej rady, ale jej nie przyjmują i mogą być głęboko frustrujące.

Poza pracą w AccountingWEB zajmuję się także marketingiem zewnętrznym – współpracując z różnymi klientami z sektora małych przedsiębiorstw w celu opracowania dostosowanych do ich potrzeb strategii promocyjnych. Prowadzę rygorystyczne badania i dostarczam im wskazówek, narzędzi i technik, jak skutecznie dotrzeć i przekonwertować docelowego klienta. W większości przypadków mam dużo szczęścia do moich klientów, ale od czasu do czasu muszę pracować z kimś, kto nie podejmuje wysiłku lub walczy ze mną na każdym kroku.

Więc co robisz, gdy wyznaczysz wyraźną ścieżkę, a klient odmawia jej przejścia? Podziel się swoimi historiami o brilliant-ideas, które zostały utracone na rzecz eteru i taktyki, której używasz, by skłonić upartych klientów do słuchania.