Marketing Egghead: Dobrze wyglądasz od nagłówka w dół do logo.

Jaka jest pierwsza rzecz, którą Twoi klienci zauważają, gdy odwiedzają Twoją stronę internetową lub strony mediów społecznościowych? Powiem Ci… zanim przeczytają jakiekolwiek szczegóły na temat oferowanych przez Ciebie usług, wyszukają Twoje dane kontaktowe, albo przeglądną zawartość, którą się z Tobą podzieliłeś, zobaczą zdjęcia (lub ich brak). Czy im się to podoba czy nie, obrazy mają natychmiastowy i głęboki wpływ na sposób, w jaki Twoi klienci czują się do Ciebie i Twojej praktyki. Dlatego tak ważne jest, aby używać sensownych i wysokiej jakości zdjęć, ikon i logo.

W idealnym świecie, wynająłbyś kreatywną grupę marketingową do zaprojektowania unikalnego logo, fajnej strony internetowej, nagłówków slick-looking i zdjęć profilowych dla Twoich stron w mediach społecznościowych, itp. Ale jeśli nie posiadasz odpowiednich zasobów, możesz stworzyć je samodzielnie, mając niewielkie możliwości artystyczne lub czas. W rzeczywistości, oto kilka darmowych i niedrogich narzędzi, które z łatwością mogą pomóc uczynić Twoją praktykę nowoczesną i wyrafinowaną:

Wiosna graficzna www.graphicsprings.com

Nie złamiesz formy z logotypami z tej strony, ale są one super przystępne za 39 dolarów za każdy projekt. Jeśli chcesz, aby Twój projekt był nieco bardziej wyjątkowy, możesz dodatkowo zapłacić za usunięcie ikony z ich bazy danych. Oto jeden z nich, który stworzyłem w ciągu kilku minut:

Wix www.wix.com

PC Magazine nazywa Wix “potężnym, łatwym konstruktorem witryn internetowych, który przy minimalnym wysiłku i maksymalnym dostosowaniu do potrzeb klienta może zrealizować swój pomysł lub biznes w sieci”. Jest to stosunkowo (w stosunku do projektowania i kodowania własnej strony) łatwe w użyciu, a co najlepsze, jest darmowe! Cynkowałem z nim przez kilka minut i zbudowałem prostą stronę, która jest zaskakująco elegancka.

Canva www.canva.com

Canva jest fantastycznym narzędziem do łączenia wszystkich wizualnych aspektów Twojej firmy. Możesz tworzyć różne niestandardowe materiały marketingowe, w tym treści w mediach społecznościowych, nagłówki listów, ulotki, slajdy prezentacyjne… lista jest długa. Do wyboru jest mnóstwo darmowych zdjęć i szablonów, a opłacenie treści kosztuje mniej niż paczka gumy.

Czas na zmianę Twojej marki!