Marketing niskobsługowy

przez Jack LaRue

To sezon podatkowy. Znalezienie czasu na jedzenie i spanie jest wystarczającym wyzwaniem, nie mówiąc już o znalezieniu czasu na wprowadzenie na rynek swojej firmy. Po prostu nie jest to możliwe o tej porze roku. A może jest?

Być może nie masz czasu na aktywny marketing, ale teraz jest świetny czas na bierny marketing. Jak sama nazwa wskazuje, marketing pasywny nie wymaga od Ciebie żadnych działań, gdy już je wprowadzisz.

Zwykłe upewnienie się, że Państwa lobby ma do dyspozycji solidne broszury, jest formą marketingu pasywnego. Można również położyć na stole lub blacie caddy, który jest zaopatrzony w literaturę marketingową promującą Twoją firmę lub konkretny serwis. Klienci stale przychodzą i wychodzą z biura, więc te rzeczy mogą się naprawdę opłacić.

Możesz również umieścić w swoim lobby znak sugerujący, że klienci pytają o Twoją elastyczną obsługę płacową, o Twoje usługi planowania finansowego lub o inne usługi, którymi chciałbyś się zainteresować. Zainteresowani klienci będą pytać. Inni nie. Nie ma presji i nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań z Państwa strony.

Twoja strona internetowa jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingu pasywnego, jakie posiadasz. Upewnij się tylko, że jest aktualna przed rozpoczęciem sezonu podatkowego.

Inną formą marketingu pasywnego może być kampania reklamowa. Jeśli sfinalizujesz reklamy i ustawisz harmonogram przed rozpoczęciem sezonu podatkowego, Twoja kampania może być uruchomiona w trakcie sezonu podatkowego, bez konieczności podejmowania dalszych działań od Ciebie.

Te pasywne techniki marketingowe prawdopodobnie nie będą tak skuteczne jak proaktywny marketing. Ale kiedy jesteś zbyt zajęty, aby robić każdy proaktywny marketing, mogą one być nisko utrzymane sposoby dla Ciebie, aby utrzymać swoje wysiłki marketingowe dzieje. Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby upewnić się, że korzystasz z niektórych możliwości marketingu pasywnego. Jest to prosty sposób na zachowanie świeżości nazwy i marki w umysłach klientów, nawet w szczycie sezonu podatkowego.

Przeczytaj więcej artykułów marketingowych autorstwa Jacka LaRue.

O autorze:

Jack LaRue jest starszym wiceprezesem myPay Solutions w Thomson Reuters Tax & Accounting.