Marketing odwrócony na zewnątrz

przez Aleksandrę DeFelice

Wszyscy słyszeliśmy wyrażenie “treść jest królem”. Cóż, jeśli chodzi o marketing, to staje się on tym bardziej prawdziwy, jak wynika z prezentacji o marketingu przychodzącym na szczycie Association for Accounting Marketing (AAM) 2013 w Las Vegas.

Sesja Alana Vitberga, właściciela agencji marketingowej Vitberg LLC oraz Bonnie Buol Ruszczyk, założycielki i prezesa bbr marketingu , zwróciła się do kilku zmieniaczy gier w branży księgowej, ale w centrum rozmowy z widzami znalazł się content marketing.

Ludzie odchodzą od “zakłócających” strategii outboundowych, takich jak telemarketing, poczta elektroniczna i reklamy radiowe, w kierunku metod opartych na pozwoleniach, takich jak darmowe narzędzia i próby. “Marketing przychodzący to zdobywanie czyjegoś zainteresowania”, wyjaśnia Vitberg.

Nie oznacza to, że marketing outboundowy jest martwy, ale że zajmuje tylne miejsce w metodach przychodzących. I tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, z 54 procent marketerów B2B mówi, że będą one zwiększać swoje wydatki na marketing treści w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, zgodnie z badaniem w 2013 roku prezenterzy cytowane.

Marketing wewnętrzny składa się z czterech głównych etapów:

  1. Atrakcja – odbywa się poprzez blogowanie, media społecznościowe i słowa kluczowe, które wprowadzają odwiedzających na stronę internetową firmy.
  2. Konwersja – Wywołuje wywołania akcji, takie jak wypełnianie formularzy, żądanie informacji kontaktowych i kierowanie odwiedzających na strony docelowe o określonej treści, tworząc w ten sposób wskazówki.
  3. – Wywołuje wywołania akcji, takie jak wypełnianie formularzy, żądanie informacji kontaktowych i kierowanie odwiedzających na strony docelowe o określonej treści, tworząc w ten sposób wskazówki.

  4. Zamknięcie – Zamienia te przewody na klientów. To tutaj analityka, systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM) i inne narzędzia pomagają marketerom dostrzec wyraźniejszy obraz rurociągu.
  5. – Zamknięcie

  6. Delighting – Wezwania do działania skierowane specjalnie do mniejszych odbiorców, których uwaga jest już obecna, zamieniając ich w promotorów. Kiedy już będziesz miał odpowiednią publiczność, proces marketingowy może zostać zautomatyzowany, aby nadal zachwycać i sprzedawać im.

Skupienie się na kwestiach dotyczących klientów, takich jak nowe przepisy, oraz myślenie o treści z punktu widzenia czytelników są kluczem do sukcesu w marketingu treści, a nie mówienie o tym, jak wspaniała jest Twoja firma i jak wiele może ona zaoferować.

Vitberg i Ruszczyk wyjaśnili, że content marketing wykorzystuje Twoją unikalną pozycję na rynku do generowania cennych informacji i porad w kwestiach (nie usług), na których najbardziej zależy Twoim klientom i potencjalnym klientom (ich priorytetom, nie Twoim).

Pamiętaj, że z tej samej treści możesz korzystać z wielu zastosowań. Na przykład, artykuł może zamienić się w bloga, tweeta, a nawet webinar.

W końcu, ale nie mniej ważne, miej plan. Jakie są twoje cele? Kto jest twoją widownią? Na czym się skupiasz? Jak będziecie go promować i jak często? Jak będziecie to mierzyć i uzasadniać wobec swoich partnerów? Jak wygląda sukces? Jeśli go nie zdefiniujesz, możesz się tam dostać, ale nie zdasz sobie z tego sprawy.

O autorze:

Alexandra DeFelice jest starszym menedżerem ds. komunikacji i rozwoju programów w Moore Stephens North America oraz regionalnym członkiem Moore Stephens International Limited, sieci ponad 360 firm księgowych i doradczych z prawie 650 biurami w 100 krajach. Z Alexandrą można się skontaktować pod adresem [chronione wiadomości e-mail].