Marketing usług księgowych w chmurze w odróżnieniu od audytu i podatków

Witamy w serii AccountingWEB “Success in Cloud” autorstwa Amy Vetter, CPA, CITP, CGMA. Wszystkie jej artykuły można zobaczyć tutaj.

Przede wszystkim, kiedy spotykam się z nowymi firmami i korzystam z możliwości usług księgowych w chmurze, pierwszą rzeczą, jaką chcą zrobić, to zacząć układać plan marketingowy. Większość firm szybko znaleźć są one utracone, gdy zaczynają w ten sposób. Są zdesperowani do pomocy w tworzeniu materiałów sprzedażowych do podjęcia na rynek i jak wprowadzić na rynek linię usług.

Nie składając oferty w pierwszej kolejności, firma szybko powróci do marketingu, jak zawsze sprzedawali swoje inne usługi, takie jak audyt i podatek. Bez poświęcania czasu na budowę rozwiązania najpierw, kończy się usługi marketingowe, jak zawsze, a nie rozwiązanie.

Historycznie rzecz biorąc, łatwiej jest przejść na rynek w zakresie audytu i podatków. Chodzimy do szkoły i poznajemy zasady i regulamin wykonywania tych usług z klientami. Jesteśmy na nim testowani pod kątem biegłości i specjalizujemy się w obu tych dziedzinach. Po ukończeniu audytu i zobowiązań podatkowych dla klientów, mamy do dyspozycji formularze i listy kontrolne, które pozwalają nam upewnić się, że robimy to, co do nas należy, a które są dość spójne od zaangażowania do zaangażowania.

Stwarza to łatwiejszy przekaz dla nowych klientów audytorskich i podatkowych przy ustalaniu oczekiwań co do tego, jak będzie wyglądać zaangażowanie. Daje nam to również pewność co do tego, w jaki sposób wyceniamy i sprzedajemy te zlecenia, ponieważ znamy koszty i czas związane z personelem, technologią i innymi zasobami niezbędnymi do ich realizacji. Większy nacisk kładziemy na zgodność z przepisami i usługi. Nie musimy na nowo wyobrażać sobie usługi i być zbyt kreatywni w tym, jak ją realizujemy z każdym klientem. Jest to standardowe i dość spójne rozwiązanie.

Nie ma to miejsca w przypadku usług księgowych w chmurze. Nie chodzimy za to do szkoły. Obecnie w zawodzie nie ma standaryzacji w zakresie sposobu świadczenia usług. Opieramy się na naszej wiedzy branżowej i doświadczeniu księgowym. To do nas należy zaprojektowanie rozwiązania, które będzie atrakcyjne rynkowo dla klientów, a nie wykonanie go w taki sam sposób, w jaki zawsze mamy z tym samym audytem i metryką podatkową oraz ceną.

Projektując to rozwiązanie, zadaj sobie pytanie, jakie punkty bólu rozwiązujesz dla klienta z tą nową usługą. Jaki jest przepływ pracy, aby zredukować czas klienta wykonującego funkcje księgowe, a jednocześnie zmaksymalizować inteligencję biznesową, którą ma on na wyciągnięcie ręki, aby prowadzić swoją działalność? Nie staraj się zmieścić tego w tym samym pudełku co audyt i podatki, w przeciwnym razie nigdy się to nie uda. Zanim spróbujesz wprowadzić je na rynek, zastanów się, w jaki sposób robisz wszystko, co masz do zrobienia, i określ rozwiązanie, które będziesz sprzedawać.

Przeczytaj więcej artykułów Amy.

O autorze:

Amy Vetter, CPA, CITP, CGMA, jest liderem programów CPA dla Intacct Corporation odpowiedzialnym za kierowanie Partnerami CPA/BPO na poziomie krajowym, współpracę z CPA2Biz oraz współpracę z firmami Intacct BPO CPA, aby pomóc im rozwijać ich praktyki outsourcingu usług księgowych. Inne wpisy Amy o tematyce biznesowej i jogicznej można znaleźć na stronie: http://thedrishtiqcpa.blogspot.com/.