McCrory & McDowell ogłasza połączenie z ParenteBeard

Philadelphia-based ParenteBeard LLC , największa firma CPA z siedzibą w Pensylwanii, oraz McCrory & McDowell, LLC, jedna z największych firm księgowych i konsultingowych z Pittsburga, ogłosiły, że połączą praktyki z dniem 1 czerwca 2011 roku.Połączenie to rozszerza obecność firmy w Pittsburghu, tworząc największe pojedyncze biuro dla firmy, które będzie działać pod nazwą ParenteBeard.

«McCrory & McDowell ma reputację firmy doskonałej i ducha przedsiębiorczości, który jest zgodny z wartościami i zasadami naszej firmy», powiedział Bob Ciaruffoli, dyrektor generalny ParenteBeard. «Ta kombinacja wykorzystuje mocne strony obu firm, aby stworzyć unikalną, znaczącą firmę świadczącą usługi CPA i konsultingowe w regionie Pittsburgha, co przyniesie korzyści naszym klientom, członkom naszego zespołu i większej społeczności biznesowej».

ParenteBeard jest firmą świadczącą usługi z zakresu księgowości publicznej i doradztwa biznesowego dla średnich i małych przedsiębiorstw, zatrudniającą 1000 pracowników. Ta 145-partnerska firma ma oddziały w Pensylwanii, Nowym Jorku, New Jersey, Maryland, Delaware i Teksasie. Firma znajduje się wśród 25 najlepszych firm w USA i jest niezależnym członkiem Baker Tilly International, sieci 150 niezależnych firm członkowskich w 120 krajach, świadczących usługi księgowe i biznesowe.

Założona w 1951 roku firma McCrory & McDowell zatrudnia 11 partnerów i 70 członków zespołu. Obie firmy świadczą kompleksowe usługi audytorskie, księgowe, podatkowe i konsultingowe dla dużych i małych firm z różnych branż. Dodatkowo, grupa doradcza McCrory & McDowell, Dewey & Kaye, świadczy specjalistyczne usługi doradcze na rzecz organizacji non-profit, w tym planowanie strategiczne i executive search.

Partnerzy założyciele firmy McCrory & McDowell, Ken McCrory i Mike McDowell, wyrazili swoje zadowolenie z nadchodzącej fuzji.»Połączenie to zapewni naszym klientom znaczące korzyści oraz duże możliwości dla naszych partnerów i pracowników», powiedział McCrory. «Połączenie sprawi, że będziemy więksi i bardziej zróżnicowani, jednocześnie rozszerzając naszą obecność w Pittsburghu. Będziemy w stanie zaoferować ogromne możliwości dla wszystkich dużych firm poszukujących kompleksowych rozwiązań księgowych i doradczych. Nasze 60-letnie zaangażowanie w obsługę klienta jest teraz wzbogacone o dodatkowe zasoby i możliwości. Rozszerzona oferta usług, w obrębie regionu i poza nim, pozwoli naszym klientom i pracownikom rozwijać się i rozwijać».

McDowell powiedział, że oczekuje, iż przejście to będzie przebiegać bez zakłóceń, ponieważ obie firmy podzielają te same wartości, kulturę i zaangażowanie w świadczenie usług wysokiej jakości. «Podczas gdy firma McCrory & McDowell zmienia nazwę na ParenteBeard, klienci nadal będą pracować z tymi samymi ludźmi, których poznali i którym zaufali na przestrzeni lat. Łącząc się z ParenteBeard, umacniamy naszą pozycję, aby wzmocnić zakres świadczonych przez nas spersonalizowanych usług», zauważył McDowell. «Dostarczając wyjątkową obsługę klienta, która jest naszą wizytówką, będziemy nadal zapewniać naszym klientom kaliber profesjonalnych usług, których się spodziewali».