McGladrey rozszerza swoją działalność na rynek Houston poprzez połączenie spółek

przez Jasona Bramwella

McGladrey LLP , czołowy amerykański dostawca usług asekuracyjnych, podatkowych i konsultingowych skoncentrowany na rynku środkowym, podpisał 6 listopada umowę nabycia zasadniczo wszystkich aktywów firmy CPA z siedzibą w Houston Margolis Phipps & Wright, PC (MP&W) . Oczekuje się, że transakcja zakończy się w dniu 2 grudnia.

MP&W specjalizuje się w dziedzinie podatków oraz doradztwa personalnego i finansowego.

“Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do McGladreya i założyć biuro w Houston”, powiedział Barry Margolis, członek komitetu wykonawczego MP&W, w oświadczeniu pisemnym. “Skupienie się McGladrey’a na rynku średnim i podejście do obsługi klienta jest bardzo podobne do naszego. Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić naszym klientom taką samą jakość usług, jakiej oczekują od zespołów MP&W, oferując jednocześnie rozszerzone usługi, możliwości i doświadczenie jako część McGladrey’a”.

Wszyscy czternastu liderów MP&W dołączy do McGladrey’a jako partnerzy, a jego ponad stu pracowników w Houston otrzyma oferty dołączenia do McGladrey’a. Członkowie komitetu wykonawczego MP&W: Margolis, Jan Phipps i Tommy Wright będą pełnić funkcję zespołu zarządzającego McGladrey’a w Houston. McGladrey ma również biuro w Dallas, w którym pracuje trzynastu partnerów i ponad 150 specjalistów.

W piśmie z dnia 4 listopada, które zostało wysłane do klientów, MP&W napisał, że firma badała możliwości zabezpieczenia swojej długoterminowej przyszłości dla dobra klientów i pracowników.

“Podobnie, McGladrey poszukiwał odpowiedniej okazji do zaistnienia na tętniącym życiem rynku w Houston”, stwierdził w liście. “MP&W i McGladrey koncentrują się w podobny sposób na obsłudze wielopokoleniowych i zamożnych rodzin, kadry kierowniczej, przedsiębiorstw i osób prywatnych, firm z branży nieruchomości, private equity i innych. Obie firmy podzielają zaangażowanie w jakość, wyjątkową obsługę klienta i silne relacje. Po długich procesach sądowych uznaliśmy, że McGladrey będzie dobrym rozwiązaniem dla nas i dla Państwa. W ramach McGladrey’a zamierzamy wybudować w Houston biuro z pełnym zakresem usług.”

Zatrudniając ponad 6 700 pracowników w siedemdziesięciu pięciu miastach w całym kraju, McGladrey jest licencjonowaną firmą CPA, która obsługuje klientów na całym świecie za pośrednictwem RSM International, globalnej sieci niezależnych firm ubezpieczeniowych, podatkowych i doradczych.

“Houston jest centrum dynamicznych firm średniej wielkości, a McGladrey od pewnego czasu stara się wejść na ten rynek”, powiedział w pisemnym oświadczeniu McGladrey Partner Zarządzający i CEO Joe Adams. “Cieszymy się, że członkowie zespołu MP&W dołączą do McGladreya. Ich znakomita lokalna reputacja i wspaniali klienci stanowią mocny fundament, na którym można zbudować w Houston biuro z pełną obsługą. Ponadto, ogromny talent MP&W do obsługi rodzin o wysokich dochodach i ściśle współpracujących firm będzie uzupełnieniem krajowej oferty usług McGladrey’a dla firm średniej wielkości”.

W swoim liście MP&W napisał, że jego klienci będą nadal współpracować z tymi samymi partnerami i członkami zespołu, których znają i którym ufają.

“Pozostaniemy w tych samych biurach i będziemy pracować z wami tak jak dzisiaj”, stwierdził list. “Będziemy również utrzymywać tę samą strukturę opłat za nasze usługi. Ponadto, cieszymy się, że możemy teraz zaoferować rozszerzone usługi dla tych, którzy zażądali od nas więcej”.