Medical Marijuana Inc. Zatrudnia firmę CPA jako audytora

Przez Franka Byrta

W tym, co może stanowić wczesny przykład rosnących możliwości branżowych dla księgowych, Medical Marijuana Inc, który handluje na rynku pozagiełdowym pod symbolem MJNA, powiedział, że zatrudnił firmę księgową Anthony W. Imbimbo CPA & Associates, aby być jego biegłym rewidentem.

Marihuana medyczna, z siedzibą w San Diego, powiedziała, że “nie rośnie, nie sprzedaje ani nie rozprowadza żadnych substancji, które naruszają prawo Stanów Zjednoczonych lub ustawę o substancjach kontrolowanych”.

Mówi się raczej, że “naszą misją jest bycie głównymi innowatorami w przemyśle konopi i konopi, wykorzystując nasz zespół profesjonalistów do pozyskiwania, oceny i zakupu firm i produktów o wartości dodanej, jednocześnie pozwalając im zachować ich uczciwość i ducha przedsiębiorczości”.

Marihuana medyczna jest spółką holdingową, która jest właścicielem grupy przedsiębiorstw zajmujących się uprawą roślin na skalę przemysłową; pozyskiwaniem z roślin substancji takich jak THC; oraz detalicznych produktów konsumenckich wytwarzanych z konopi, które są odmianą konopi, która zawiera mniej niż 1,0% THC. Firma posiada również jednostkę, która rozwija i zarządza klinikami marihuany medycznej w miejscach, gdzie jest to legalne.

Osiemnaście stanów i Dystrykt Kolumbia zalegalizowały marihuanę medyczną, podczas gdy dwa stany, Kolorado i Waszyngton, zalegalizowały ją do użytku rekreacyjnego w listopadowych wyborach.

Po listopadowym głosowaniu dwóch państw w celu zatwierdzenia rekreacyjnego wykorzystania, Marihuana Medyczna powiedziała w komunikacie prasowym, że “zwycięskie głosowanie w Kolorado pozycjonuje teraz marihuanę medyczną jeszcze bardziej jako krytyczną kwestię stojącą przed krajem. Zachęca również inne państwa do kontynuowania wysiłków legalizacyjnych w celu przyspieszenia realizacji swoich propozycji”.

“Ta decyzja oznacza dość ekscytujące osiągnięcie dla branży medycznej marihuany”, powiedział Ted Caligiuri, prezes i CEO Marihuany Medycznej. “Dla MJNA, legalizacja w Waszyngtonie, dekryminalizacja w czterech miastach Michigan i nowe prawo dotyczące marihuany medycznej w Massachusetts otworzą nowe możliwości biznesowe i partnerstwa licencyjne dla naszych spółek portfelowych, jak również przyczynią się do wzrostu świadomości i akceptacji w branży w ogóle. Jest to z pewnością korzyść dla nas, ponieważ nadal koncentrujemy naszą główną uwagę na tworzeniu marek naszych produktów opartych na konopiach”.

Niemniej jednak, marihuana pozostaje nielegalna w świetle prawa federalnego, chociaż duża część badań farmaceutycznych i rolniczych jest legalna.

Departament Sprawiedliwości USA powtórzył, że marihuana pozostaje substancją kontrolowaną na liście 1, a po listopadowych wyborach powiedział, że “dokonuje przeglądu inicjatyw związanych z wyborami”.

Anthony W. Imbimbo CPA & Associates, również z San Diego, przeprowadzi badanie dokumentacji finansowej firmy począwszy od czwartego kwartału 2012 r., a następnie za cały rok obrotowy.

“Jest to ważny krok milowy dla MJNA i jest zgodny z wcześniej opisanym przez nas planem rozpoczęcia procesu audytu po zakończeniu roku”, powiedziała Michelle Sides, dyrektor operacyjny MJNA w komunikacie prasowym.

22 stycznia, Marihuana Medyczna miała kapitalizację rynkową w wysokości około 88,47 miliona dolarów, a jej akcje były notowane po 12 centów.