Miasta i stany z dużymi ulgami podatkowymi z tytułu opieki nad dziećmi

Prawie każdy uprawniony podatnik korzysta z federalnej ulgi podatkowej na dzieci. Jednakże, zaskakująco niewielu rodziców stosuje ulgi podatkowe na dzieci w swoim stanie przy składaniu zeznań podatkowych, nawet jeśli te mogą być jeszcze bardziej hojne.

Ponieważ prawa podatkowe różnią się w poszczególnych stanach, księgowi rzadko doradzają klientom w zakresie prawa podatkowego poza ich własną jurysdykcją. Może się jednak zdarzyć, że klienci będą musieli złożyć zeznanie podatkowe w innym stanie. Na przykład, rezydent Oregonu pracujący w Kalifornii będzie musiał płacić podatki w obu stanach.

Będą oni chcieli wykorzystać każdą możliwą ulgę podatkową, aby zminimalizować swoje obciążenie podatkowe, w tym ulgę podatkową dla dzieci z każdego stanu. Księgowi powinni spróbować zapoznać się z kredytami na opiekę nad dziećmi w sąsiednich stanach, aby obniżyć rachunki podatkowe swoich klientów, jeśli mają tam dochody.

Kilka miast i stanów oferuje wspaniałe ulgi podatkowe na dzieci, które wykraczają poza tę oferowaną przez IRS.

Oto jedni z najbardziej hojnych. Należy pamiętać, że te ulgi podatkowe są przeznaczone specjalnie na wydatki związane z opieką nad dziećmi. Niektóre z tych stanów oferują również lokalne ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych (poza federalnym EITC), więc podatnicy powinni się nimi również zainteresować.

Nowy Jork

Nowy Jork może być drogim miejscem do życia, ale oferuje również bardzo hojne ulgi i odliczenia podatkowe dla swoich mieszkańców. New York City Child Care Tax Credit pozwala rodzicom na zarobienie do $1,733 na kwalifikujące się dziecko, co stanowi prawie dwukrotność federalnej ulgi podatkowej.

Jednak kryteria dotyczące ulgi podatkowej dla dzieci w mieście są bardzo surowe. Rodzice muszą zarabiać poniżej $30,000, a kredyt jest dostępny tylko na wydatki związane z opieką nad dziećmi poniżej 4 roku życia. Ponieważ wydatki na opiekę nad dziećmi są zazwyczaj najwyższe w przypadku rodziców niemowląt, ta ulga podatkowa może być dla nich bardzo pomocna.

Kalifornia

Kalifornia jest znana z tego, że ma jedne z najbardziej uciążliwych podatków w kraju, ale oferuje również doskonałe ulgi podatkowe dla rodzin z klasą robotniczą. Wiele osób nie wie o lokalnym stanie EITC, a jeszcze mniej korzysta z państwowego kredytu na opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi.

The Child and Dependent Care Expenditure Credit jest bezpośrednio powiązany z federalną ulgą podatkową. Oto liczby z Kalifornijskiej Rady Podatkowej ds. Franczyzy:

  • $40,000 lub mniej: 50 procent kredytu federalnego
  • Ponad $40,000, ale nie więcej niż $70,000: 43 procent kredytu federalnego
  • Więcej niż $70,000 ale nie więcej niż $100,000: 34 procent kredytu federalnego
  • Ponad $100,000: Brak kredytu kalifornijskiego

Ponieważ federalna ulga podatkowa na dziecko jest warta do $1,000 na dziecko, rodzice mogą zaoszczędzić do $500 na swoich podatkach federalnych, pod warunkiem, że oboje rodzice są zatrudnieni i płacą za opiekę nad dzieckiem w Kalifornii.

Oklahoma

Oklahoma oferuje również ulgi podatkowe dla dzieci dla swoich mieszkańców, ale zasady są nieco bardziej skomplikowane niż w Kalifornii. Maksymalna wysokość ulgi podatkowej z tytułu opieki nad dzieckiem, jaką może otrzymać rodzic, jest wyższa z obu tych kwot:

  • 20 procent kredytu na opiekę nad dzieckiem i innymi osobami niesamodzielnymi; lub
  • 5 procent federalnej ulgi podatkowej na dzieci

FreeTaxUSA dostarcza przykładu, który umieszcza go w kontekście.

«Na przykład, jeżeli zarobiłeś/aś Child and Dependent Care Credit w wysokości $100 i Child Tax Credit w wysokości $1,000, twój Oklahoma Child Care/Child Tax Credit wynosiłby $50, ponieważ 5% z $1,000 ($50) jest większe niż 20% z $100 ($20). Kredyt ten jest korygowany o stosunek twojego dochodu z Oklahomy do twojego federalnego skorygowanego dochodu brutto».

Stany, które otrzymały ulgę podatkową z tytułu opieki nad dziećmi

Karolina Północna oferowała również ulgę podatkową na opiekę nad dziećmi. Jednak w 2014 roku zrezygnowały one z ulgi podatkowej w miejsce ulgi o wyższym standardzie. Twierdzą oni, że wyższe odliczenie standardowe doprowadziło do tego, że większość osób płaciła ogólnie niższe podatki.

Nowy Jork