Microsoft Office 2013 Oficjalnie wydany

przez Davida Ringstroma, CPA

Najnowsze wcielenia, a raczej wcielenia flagowego pakietu wydajnościowego firmy Microsoft zostały opublikowane 29 stycznia 2013 roku. Liczba mnoga oznacza ukłon w stronę zarówno internetowej wersji pakietu Office 365, jak i nowych wersji desktopowych pakietu Office 2013. Microsoft oferuje zachęty cenowe mające na celu zachęcenie użytkowników do subskrypcji swojego oprogramowania, choć tradycjonaliści nadal mogą kupować samodzielne licencje.

Wkrótce usłyszysz dużo więcej o informatyce w chmurze dzięki ogromnej kampanii Microsoftu #TimeTo365 na Twitterze i innych portalach. Internetowa wersja pakietu Office jest odpowiedzią Microsoftu na Google Docs, Zoho i inne aplikacje do edycji tekstów i arkuszy kalkulacyjnych online. Chociaż Google Docs jest darmowy, a Zoho udostępnia niektóre wersje swoich aplikacji za darmo, Microsoft przyjmuje inny takt. Za 99 dolarów rocznie użytkownicy domowi uzyskają dostęp do usługi Office 365 online, a także będą mogli zainstalować jej wersje desktopowe na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac. W typowej formie Microsoftu dostępne są bizantyjskie oferty i ceny dla firm. Na przykład Microsoft wskazał wcześniej, że pakiet Office 365 Small Business Premium będzie oferował dziesięć desktopowych wersji pakietu Office 2013 w cenie 149 USD za rok, ale od tego momentu ta wersja nie jest dostępna w sklepie internetowym firmy Microsoft.

Należy pamiętać, że można również zakupić ofertę pulpitu bezpośrednio, w cenie 139,99 dolarów dla użytku domowego i studenckiego, 19,99 dolarów dla Office 2013 Home and Business, lub 399,99 dolarów dla Office 2013 Professional, ale tylko na komputerze. Wcześniejsze wersje pakietu Microsoft Office pozwalały użytkownikom na instalację oprogramowania na dwóch lub trzech komputerach, ale pakiet Office 2013 wymaga jednej licencji na jeden komputer. Jest to symbol marchewki i kija Microsoftu: kup subskrypcję i obniż swoje koszty początkowe, lub zasadniczo zapłać podwójnie za wersje desktopowe, jeśli używasz dwóch komputerów.

Krótko mówiąc, Microsoft zdaje się mieć na uwadze dwa cele: migrację użytkowników do chmury oraz zapewnienie stałego, przewidywalnego strumienia przychodów. Domyślnie wersje biurowe pakietu Office 2013 zapisują Twoje dokumenty w ofercie Skydrive firmy Microsoft. Nie obawiaj się, ponieważ możesz szybko odłączyć swoje dokumenty od chmury, jeśli chcesz. Chociaż wersja online pakietu Office oferuje podzbiór funkcji dostępnych w wersjach desktopowych, firma Microsoft obiecuje, że nowe funkcje będą pojawiać się co trzy miesiące. Jest to wyraźna przerwa w stosunku do przeszłości, gdy nowe wersje pakietu Office będą pojawiać się co trzy do czterech lat.

AccountingWEB zajmuje się programem Excel 2013 od lipca 2012 roku, a ostatnio włączam wzmianki o programie Excel 2013 do moich okresowych artykułów na temat programu Excel. W nadchodzących tygodniach szukaj artykułów, które pozwolą Ci na szybkie zapoznanie się z wieloma nowymi funkcjami w Excelu 2013, jak również na bezpośrednie porównania pomiędzy desktopem, wersją online, a poprzednimi wersjami Microsoft Excel.

Przeczytaj więcej artykułów Davida Ringstroma.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA kieruje firmą Accounting Advisors, Inc. z siedzibą w Atlancie, świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie baz danych w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David przemawia na konferencjach o programie Microsoft Excel i prezentuje webcasty dla kilku dostawców CPE, w tym dla partnera AccountingWEB .