Milion dolarów na emeryturę nie zaprowadzi cię daleko w tym stanie.

Jako księgowy pomagający ludziom w planowaniu finansowym, niektórzy z Państwa klientów będą chcieli przyjąć perspektywę długoterminową – na emeryturę. A jeśli masz klientów z milionem dolarów ukrytych w ich 401(k)s lub IRA, powiedz im, aby wzięli głęboki oddech, lub dwa, zanim to przeczytają.

To dlatego, że to, jak długo te pieniądze będą trwać, zależy w dużej mierze od tego, gdzie mieszkają i jakie są koszty utrzymania – a w całym kraju istnieją duże różnice.

Strona analizy danych HowMuch obliczył, co będziemy obstawiać będzie szokiem dla kilku osób obstawiających długą, wygodną emeryturę.

Na przykład, milion dolarów w balsamicznych Hawajach będzie trwał 13 lat i jeden miesiąc, dzięki najwyższemu wskaźnikowi kosztów utrzymania na poziomie 166,4 i szacowanym rocznym wydatkom na życie wynoszącym ponad 70 000 dolarów.

Ale obniż ten wskaźnik kosztów utrzymania prawie o połowę – 85,5 w Mississippi i 87,4 w Arkansas – a milion dolarów będzie trwał najdłużej w całym kraju: 25 lat i sześć miesięcy w Mississippi i 25 lat w Arkansas. A ludzie, którzy mają co najmniej 65 lat, mogą żyć w obu stanach za mniej niż 40 000 dolarów rocznie.

HowMuch used statistics from the Bureau of Labor Statistics for average annual expenditure of people aged 65 years and older and the Missouri Economic Research and Information Center for the third quarter of 2017.

Oto migawka z pozostałymi ustaleniami HowMucha:

  • Dystrykt Kolumbia również zajmuje drugie miejsce i jest naprawdę drogim miejscem do życia dla emerytów, gdzie ten 1 milion dolarów będzie trwał 14 lat i dwa miesiące.
  • Kalifornia jest trzecią najdroższą Kalifornią, gdzie pieniądze przetrwają 15 lat.
  • W Nowym Jorku i Oregonie starsi ludzie mogą oczekiwać, że ich pieniądze będą trwać 16 lat i siedem miesięcy.
  • W Vermont, Rhode Island, New Jersey, Maryland, Arkansas i Massachusetts, milion dolarów otrzyma osoby starsze od prawie 17 lat do nieco ponad 18 lat z rocznymi wydatkami od 55.000 do 60.000 dolarów.
  • 1 milion dolarów dla ludzi w Maine, New Hampshire i Connecticut kupi je od niespełna 19 lat do około 19,5 roku.
  • Na Florydzie, w Północnej i Południowej Dakocie, Południowej Karolinie, Minnesocie, Montanie, Pensylwanii, Virginii, Delaware, Kolorado, Nevadzie i Waszyngtonie, 1 milion dolarów kupuje około 20 do 22 lat.
  • Reszta stanów (23) może żyć z 1 miliona dolarów oszczędności od około 22,5 do 24,5 roku przy rocznych wydatkach od 40 000 do 45 000 dolarów.