Mit “I Can’t”

przez Nate’a Biddicka, m anagera, Practice Consulting Group, 1st Global

To, w co wierzysz, jest najważniejszą rzeczą w tobie. Aby osiągnąć coś, czego nigdy wcześniej nie osiągnąłeś, musisz zakwestionować te przekonania. Ponieważ I Global Practice Consulting Group współpracuje z doradcami i firmami w ramach naszych różnych programów coachingowych i konsultingowych, największym wyzwaniem, przed którym stoją, podnosząc swoje firmy lub praktyki na wyższy poziom, nie jest czas lub obawa przed przeniesieniem się poza ich strefę komfortu – jest przekonanie , że ten nowy poziom sukcesu jest w ich osobistej mocy do osiągnięcia – że jest osiągalny.

Jednym z pierwszych kroków w naszym procesie jest odzwierciedlenie rozmowy, jaką przeprowadziliby z klientem – nazwanie i zdefiniowanie celów, jakie klient chce osiągnąć. Jaki jest cel Twojej firmy? Jaka jest lepsza wersja Twojej firmy w przyszłości? Jakie jest wasze zaangażowanie i motywacja do realizacji tej wizji? Dlaczego ta wizja jest dla Ciebie ważna?

Te dwa ostatnie pytania są najważniejszymi ze wszystkich, ponieważ przekopują rozmowę w dół do samego korzenia swojego “CO?”.

Po określeniu celu, zaczyna się praca nad jego osiągnięciem. Jest to praca, która sprawi, że doradca przejdzie przez linię mety: zaplanowanie seminarium, zwiększenie liczby spotkań z klientami i przeorganizowanie ich modelu usług w celu zwiększenia liczby skierowań i wprowadzeń klientów.

Takie są zadania, ale prawdziwą pracą jest negocjowanie obecnego stanu firmy w stosunku do przyszłego. Firma musi zaakceptować, że to co je tu dostała nie dostanie ich tam .

To jest ten moment w naszych trenerskich zaangażowaniach, w którym zaczynają się pojawiać wymówki. Dość łatwo jest określić idealny stan na przyszłość, ale znacznie trudniej jest utrzymać pracę, która cię tam zaprowadzi. Kiedy nie robimy tego, co mówiliśmy, że zrobimy wielką pułapkę, pojawia się powód, dla którego nie robimy tego, co robimy – rezygnacja z osobistej odpowiedzialności. To tworzy nawyk stawiania wymówek w miejsce prawdy.

Najczęstsze “Nie mogę” Wymówki

Ponieważ zachowania stają się niezgodne z wyznaczonym celem, generalnie istnieją trzy główne sposoby, na które “nie może” zaczyna się cofać swoją brzydką głowę.

“Nie mogę… nie miałem wystarczająco dużo czasu.”

o Zgoda: Niespodziewane pojawia się w biznesie cały czas. “Musi się zdarzyć” sytuacja klienta i ważne jest wypracowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

o Prawda: Ostatecznie, wybieramy to, nad czym pracujemy. Praca nad twoim biznesem to dyscyplina. Myślenie o czasie albo nic nie jest fałszywe – być może nie miałeś wystarczająco dużo czasu w tym konkretnym tygodniu, ale to nie jest powód, aby rezygnować z tej godziny, którą ustawiłeś w swoim kalendarzu na następny tydzień do planowania.

“Nie mogę… śledzić moich działań. To trwa zbyt długo. Wiem, co robię.”

o Zgoda: Niezależnie od tego, czy chodzi o umawianie się na spotkania z klientami, czy nawet o coś tak prostego jak śledzenie czasu, potrzeba trochę czasu, aby usiąść i śledzić to, co się robi.

o Prawda: Wszyscy z trudem pamiętamy dokładnie, co robimy co tydzień, ponieważ jesteśmy tak zajęci tym, co robimy. Dlatego prosimy doradców, aby to zapisali. Kiedy wraz z firmą ustalamy terminy spotkań, doradcy są zazwyczaj zaskoczeni rzeczywistymi liczbami. W większości przypadków jest to spowodowane tym, że jesteśmy tak zajęci, że tracimy perspektywę. Czasami doradca silnie reaguje na prośbę o pomiar tego, co robi. W większości tych przypadków pomiar rzuca wyzwanie przekonaniu, że doradca chroni pomimo faktów.

“Nie mogę. Nie jestem dobry w ________.”

o Nie zgadzam się: Nie zgadzamy się z przesłanką takich defetystycznych stwierdzeń.

o Prawda: Kiedy człowiek składa takie oświadczenie, przyjmuje obecny stan swoich umiejętności jako stan wieczny. To, co naprawdę jest powiedziane w tym oświadczeniu, to: “Nie jestem skłonny włożyć w to pracy, aby być lepszym w tym.” Ponownie, jest to wybór, bez względu na to, jak go zracjonalizujesz.

Racjonalizacja polega na zastępowaniu wymówek rozsądkiem. Z czasem prowadzi ona do rezygnacji – rezygnacji – chyba że zostanie doprowadzona do poziomu świadomego i ten nawyk zostanie odsłonięty jako bariera osiągnięcia.

W uczciwej ocenie przepaści między stanem obecnym a pożądanym stanem przyszłym – z osobistą odpowiedzialnością jako kluczem do sukcesu – “nie może” jest zawsze “nie będzie”. Patrzenie na świat przez pryzmat osobistej odpowiedzialności za wszystko (tak, za wszystko) jest przytłaczające, dopóki tego nie zrobisz, ponieważ kiedy zaakceptujesz fakt osobistej odpowiedzialności , jesteś upoważniony.

Pamiętaj, że dynamika osobista omówiona powyżej dotyczy również Twoich klientów. Zmierzyłeś się z mitem “Nie mogę” z wieloma swoimi klientami. Pomyśl o sile, jaką tkwi w dobrze zdefiniowanej ofercie wartości, która pozwala przenieść rodzinę, aby wzięła osobistą odpowiedzialność za swoją przyszłość poprzez zoptymalizowane podatkowo planowanie finansowe. Porównaj to przesłanie z reklamami telewizyjnymi dla innych dostawców usług finansowych, którzy skupiają się wyłącznie na ich cechach ich działalności i doradztwie.

,

Aby doprowadzić swoich klientów do tej wartości, musisz sam wykazać się osobistą odpowiedzialnością – musisz pozbyć się “Nie mogę”. Nieważne, czy robisz krok w kierunku posiadania własnego, formalnego, osobistego planu finansowego, dokonywania bardziej celowych wyborów dotyczących czasu, czy po prostu łapania się na wymówkach, mały początek może prowadzić do dużych zmian. Pamiętaj: “Cokolwiek robisz, może wydawać ci się nieistotne, ale najważniejsze jest, żebyś to zrobił”. Ta rada pochodzi od Mahatmy Gandhiego: osoby, która zakwestionowała to, co wielu uważało za niemożliwe – i osoby, która naprawdę wierzyła, że “nie mogę” jest mitem.

Nate Biddick jest kierownikiem 1st Global’s Practice Consulting Group. Głównym celem Nate’a jest umożliwienie doradcom awansu na wyższy poziom w ich praktyce usług finansowych poprzez lepszą i pełniejszą obsługę klientów.

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 12750 Merit Dr., Suite 1200 w Dallas, Texas, 75251; 214-294-5000. Usługi doradztwa inwestycyjnego oferowane przez 1st Global Advisors, Inc., SEC-Registered Investment Adviser. Dodatkowe informacje o 1st Global są dostępne pod adresem www.1stGlobal.com

.