Mity i realia integracji aplikacji

W świecie technologii związanych z rachunkowością istotne stało się, aby tzw. aplikacje zewnętrzne integrowały się z podstawowymi platformami i oprogramowaniem. Jednak większość użytkowników nie wie, jak ma wyglądać prawdziwa integracja i często są rozczarowani, gdy idą do pracy.

W związku z tym musimy polegać na takich ekspertach jak Stacy Kildal, która spędza znaczną część swojego życia zawodowego zajmując się oprogramowaniem i integracją, szczególnie w świecie QuickBooków, aby zapewnić, że produkty robią to, co do nich należy i że jej pracownicy i klienci są zadowoleni. Kildal założyła Kildal Services, firmę świadczącą kompleksowe usługi w zakresie księgowości, płac i doradztwa technologicznego. Jest także samozwańczym “uzależnionym od technologii” i pracuje nad tym, aby pomóc innym księgowym pracować lepiej i mądrzej.

Więc kiedy termin “integracja” zostaje rzucony, ona dobrze wie, że istnieją mity i realia wokół tego terminu. AccountingWEB rozmawiała z nią ostatnio o tym, co ten termin powinien oznaczać i jak firmy mogą oczekiwać, że będą pracować z rosnącą listą aplikacji firm trzecich.

AW: Czego oczekuje się po zgłoszeniu zastrzeżenia, że aplikacja integruje się z platformą lub oprogramowaniem?

âKildal: Jeśli twierdzi, że synchronizuje się z konkretnym oprogramowaniem, spodziewam się zobaczyć jego listę w sklepie z aplikacjami na tej platformie; jeśli nie, szczerze mówiąc nie spodziewam się niczego, dopóki nie zobaczę, jak przenosi informacje do innego oprogramowania.Po 15 latach pracy z aplikacjami innych firm [zarówno z QuickBooksem na pulpicie, jak i QuickBooksem Online], widziałem już prawie wszystko. Niektórzy będą twierdzić, że synchronizacja, ale wszystko, co robią, to wyciąganie informacji z oprogramowania księgowego, lub będą one tylko aktualizować niektóre dane. Zawsze to sprawdzam, żeby zobaczyć, co naprawdę się dzieje.

AW: Jaki jest najczęstszy problem pojawiający się przy integracji aplikacji innej firmy z istniejącym programem lub platformą?

âKildal: Krzywa uczenia się jest największym zmartwieniem moich klientów. Chcą wiedzieć, jak ich zespół radzi sobie na tyle szybko, aby zobaczyć, jaki wpływ na codzienną działalność ma wdrożenie. â

AW: Na co programiści powinni zwracać największą uwagę podczas tworzenia aplikacji firm trzecich i dlaczego?

âKildal: Wiesz do czego służy twój produkt i jak te dane będą wyglądać, gdy zostaną wprowadzone do oprogramowania lub platformy, której używasz? Czy korzystają one z funkcji dostępnych w oprogramowaniu księgowym – fakturowanie online, śledzenie klasy i/lub lokalizacji, pozycje dwustronne, itp. Czy daje to użytkownikowi narzędzia i dane do tworzenia raportów potrzebnych do analizy danych wprowadzonych do aplikacji? Świetna aplikacja jest bezwartościowa, jeśli jest tylko samodzielną rzeczą, która nie pozwala firmie zobaczyć, co robi wraz z resztą księgowości.

AW: Co jest/jest najczęstszym “obejściem”, które słyszysz, jak księgowi wykorzystują i wyjaśniają?

Kildal: Cóż, używamy pracy-costing workaround, który wymyśliłem lata temu. Inną rzeczą, którą często słyszę, jest wklejanie linku do płatności w pole na fakturze. Dzieje się tak, gdy firma nie korzysta na przykład ze zintegrowanej opcji płatności QB/fakturowania online w QBO.â

.

âAW: Czy możesz polecić niektóre z lepszych metod badawczych przy wspólnym użytkowaniu aplikacji?

âKildal: Zapisz się do aplikacji przez stronę dewelopera i przetestuj ją bez synchronizacji. Utwórz konto e-mail (na przykład, mamy [e-mail chronione])â, które można wykorzystać do tworzenia kont próbnych dla oprogramowania i aplikacji.â Ponadto, zapłacić za konto testowe, do którego można dodawać aplikacje do tego nie jest próbny (mamy też to). Na przykład, z QBO Accountant + hurtowe rozliczenia, to jest naprawdę tanie!â

AW: Ostateczne przemyślenia na temat mitów integracyjnych i realiów, jeśli chodzi o aplikacje związane z księgowością?

âKildal: Jedynym mitem, który chcę obalić jest to, że nie jest trudno przetestować aplikację na danych na żywo. Rozpocznij próbę, przetestuj ją na swoich danych lub na swoich klientach. Jeśli nie podoba ci się ta aplikacja, po prostu ją odłącz i anuluj subskrypcję. Zrób kilka transakcji testowych, aby nie musieć edytować ani usuwać grupy. â

Stacy Kildal będzie mówić szczegółowo o tym, jak mają działać integracje, szczególnie w ekosystemie QBO, podczas sesji zatytułowanej “Wybór i podłączanie aplikacji do ekosystemu QBO”. Prezentacja Stacy Kildal będzie częścią nadchodzącej konferencji Scaling New Heights 22-25 maja. Proszę odwiedzić ten link, aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się na wydarzenie.