Moss Adams Pledges $500,000 dla Uniwersytetu Zachodniego Waszyngtonu

przez Jasona Bramwella

Charytatywne ramię firmy księgowo-doradczej Moss Adams LLP z Seattle zobowiązało się do przekazania 500.000 dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat na rzecz College of Business and Economics na Western Washington University (WWU) w Bellingham, aby pomóc w finansowaniu stypendiów studenckich i zwiększyć możliwości rozwoju wydziałów.

W ramach darowizny Fundacji Moss Adams, WWU planuje dodać nazwę Moss Adams do swojego wkrótce uruchomionego Centrum Gotowości Zawodowej, obiektu, który będzie świadczyć usługi zawodowe i zasoby dla księgowych i studentów biznesu.

Russ Wilson, członek zarządu Fundacji Mossa Adamsa i partner w biurze firmy w Bellingham , powiedział AccountingWEB, że Moss Adams jest zaangażowany w osiąganie akademickich sukcesów studentów z WWU realizujących kariery w rachunkowości i biznesie.

«Western był naprawdę silnym źródłem rekrutacyjnym dla firmy. Założę się, że w ciągu ostatnich piętnastu lat znalazł się w pierwszej dwójce lub trzech najlepszych uczelni dla nowych pracowników naszej firmy. Zatrudniamy kilku dobrych ludzi, a my ciężko pracowaliśmy, aby być w stanie pozyskać najbardziej utalentowanych absolwentów tej uczelni», powiedział Wilson, absolwent WWU z 1979 roku. «Western skupia się przede wszystkim na kształceniu licencjackim, i robi naprawdę dobrą robotę. To ładny kampus, który przyciąga ludzi z całego stanu, ponieważ program księgowy ma dobrą reputację.»

Moss Adams i WWU prowadzą trzydziestoletnią współpracę w zakresie kształcenia i rozwoju utalentowanych księgowych i biznesmenów. W ciągu ostatnich dwudziestu lat w Moss Adams pracowało blisko 200 absolwentów WWU, a firma regularnie wspiera uczelnię poprzez fundusze kapitałowe, sponsoring imprez oraz udział w wykładach i radach nadzorczych.

«Nasi studenci bardzo skorzystali na zaangażowaniu Moss’a Adams’a w księgowość i college’u poprzez gościnne wystąpienia, mentoring, stypendia Beta Alpha Psi, staże i oczywiście pracę», Brian Burton, doktor, dziekan WWU College of Business and Economics , powiedział AccountingWEB. «Nasz wydział skorzystał z perspektywy, jaką partnerzy Moss’a Adams’a wnoszą do naszych rad doradczych, jak również z ich datków na dalszy rozwój wydziału. Moss Adams i WWU są partnerami w edukacji księgowej od dziesięcioleci i spodziewam się, że współpraca będzie kontynuowana przez następne dziesięciolecia».

Fundacja Moss Adams jest organizacją non-profit 501(c)(3) finansowaną przez Moss Adams, jego partnerów i pracowników. Jej programy promują doskonałość księgową w nauczaniu, badaniach i programach nauczania oraz przyczyniają się do globalnej pomocy w przypadku katastrof.

Zobowiązanie na rzecz WWU obejmuje darowizny od pracowników Moss Adams i wybitnych absolwentów WWU, w tym główne zobowiązanie byłego prezesa Moss Adams, Ricka Andersona i jego żony, Lori, wraz ze zobowiązaniem Fundacji Moss Adams do dopasowania darowizn partnerów i pracowników do 250.000 dolarów.

«To wspaniale móc coś zmienić i oddać się miejscu, które dało mi początek», powiedział Anderson, absolwent WWU z 1973 roku, w pisemnym oświadczeniu. «W czasie pobytu na Zachodzie, osiągnąłem umiejętności i wykształcenie, których potrzebowałem, by doskonalić się w swojej karierze.»

Burton powiedział, że darowizna będzie finansować stypendia, które pomogą zasłużonym studentom studiów licencjackich i magisterskich w zakresie rachunkowości w dalszej edukacji.

«Dofinansowanie] zwiększy również możliwości rozwoju wydziałów w dziale księgowości – co pomoże nam przyciągnąć i utrzymać wysoką jakość nauczania – aby zapewnić naszym studentom jak najlepszą edukację w zakresie księgowości», dodał.

Moss Adams Professional Readiness Center, które ma zostać otwarte tej jesieni, przyniesie korzyści wszystkim studentom uczelni ekonomicznych i biznesowych, pomagając im przygotować się do kariery zawodowej, w obszarach od wznowienia przygotowań do strategii finansowych, gdy zostaną zatrudnieni, według Burtona.

«Osiągniemy to dzięki warsztatom i kilku indywidualnym sesjom, wraz z pomocą ze strony kierownictwa», powiedział.

Wilson powiedział, że jednym z powodów, dla których możliwość nadania nazwy była dla firmy atrakcyjna, było to, że pieniądze nie były potrzebne na sfinansowanie budowy obiektu.

«Fundusze, które mamy zamiar przekazać, zostaną przekazane na program księgowy», podsumował. «Ta darowizna zapewni fundusze dla departamentu na zawsze.»

Artykuły pokrewne:

  • Houston CPA Society Grants School Grants School $1,052 na aparaty fotograficzne
  • Dickinson State Accounting Club pomaga miejscowej ludności w potrzebie