Możesz odpisać psie wydatki medyczne?

Poprzednie kolumny (do tej pory siedemnaście i więcej w przygotowaniu) poświęciłem «ciekawostkom podatkowym». Kolumny te wyjaśniają czym są smakołyki i jak ich używam.

Jakie ciekawostki składają się na te kolumny? W większości omawiam decyzje sądowe, orzeczenia IRS i inne ogłoszenia agencji, a także szeroko zakrojone przeglądy naszego bizantyjskiego kodeksu podatkowego, takie jak ustawa o cięciach podatkowych i zatrudnieniu, którą prezydent Trump podpisał w 2017 r., czyli najbardziej kompleksowy przegląd od czasu ustawy o reformie podatkowej, którą prezydent Reagan podpisał w 1986 r.

Dodaj do tego moje odpowiedzi na pytania od księgowych, prawników i innych specjalistów podatkowych, którzy czytają moje kolumny (ponad 320 i liczenie) dla AccountingWeb.

Zamieszczam też zabawne lub spostrzegawcze komentarze na temat amerykańskich praw podatkowych – czy to negatywne (prawie niezmiennie), czy też pozytywne (rzadko) – polityków, sędziów, animatorów i autorów. Ich komentarze przywołują do życia suchy temat, który od ponad wieku jest źródłem zaciętej walki politycznej.

Niektóre ciekawostki, takie jak humorystyczne komentarze, są krótkie, zazwyczaj poniżej 50 słów. Używam ich do ożywienia rozmów z klientami na tematy torpedowe, takie jak proponowane zmiany w prawie, dbając o to, aby nie powiedzieć im więcej, niż kiedykolwiek chcieliby wiedzieć o tych zmianach.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Inne są dłuższe. Wyjaśniają one łatwą w realizacji, całkowicie koszerną taktykę, która umożliwia osobom indywidualnym obniżenie podatków na ten rok, a nawet zapewnia im przewagę na przyszły rok. Stosuję je m.in. po to, by przekształcać potencjalnych klientów w nowych.

Jak to się dzieje, że ci ludzie słyszą te smakołyki? Zazwyczaj dlatego, że chodzą na jedną z moich rozmów dla takich grup jak sprzedawcy domowi, właściciele firm, inwestorzy i emeryci. Albo dlatego, że uczęszczają na jeden z kursów edukacji dla dorosłych, których uczę w takich miejscach jak szkoły średnie i uczelnie społeczne.

Na tych imprezach, moje smakołyki pomagają pokazać uczestnikom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego spłat znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchłyby kasetami IRS. Na szczęście dla mnie, moje wyjaśnienia skłaniają niektórych uczestników do zostania klientami.

Ostatnia myśl, Drogi Czytelniku, o tym, jak moje kolumny pomagają innym czytelnikom w powiększaniu ich listy klientów. Co robi stale rosnąca ich liczba, to wstawianie moich ciekawostek do ich rozmów.

Chcesz zrobić to samo? Jeśli tak, przeczytaj poprzednie ciekawostki. Następnie przeczytaj poniżej dla najnowszych.

Moi klienci często skarżą się na ciągłe zmiany w przepisach podatkowych, które już teraz są mylące. Aby ich zrelaksować, wspominam Russella Bakera, który otrzymał dwie nagrody Pulitzera za swoje książki oraz kolumny «Sunday Observer», które pojawiły się w New York Times i setki innych gazet w całym kraju przez 36 lat.

Dlaczego wrzucam o nim wzmianki? Ponieważ jego kolumny czasami podstępnie i spostrzegawczo przekręcały wysiłki na rzecz uproszczenia naszego systemu podatkowego, a jego poglądy na temat wysiłków na rzecz reformy naszego systemu podatkowego pozostają aktualne.

Mój ulubiony jest w kolumnie, która działała 4 września 1976 roku: Baker rozpoczął od «Słowa `reforma podatkowa’ wysyłają dreszcze w dół kręgosłupa każdego czującego Amerykanina, ponieważ każda nowa reforma pogłębia koszmar prawa o podatku dochodowym.

(Notatka osobista numer jeden: To w 1967 roku nauczyłem się drogiego sposobu, co oznacza słowo «czujący». W 1967 roku cztery razy brałem udział w zawodach na «Zagrożenie!». (co oznacza, że po trzech zwycięstwach następowała przegrana). Pięćdziesiąt lat później, pytania, na które nie mogłem odpowiedzieć, wciąż mnie trapią. To, które ma najwyższą rangę: Co to jest dziewięcioliterowe słowo, które zaczyna się na «s» i jest synonimem «czującego»? Gdybym powiedział «czuły», może Bóg by wiedział, ile jeszcze pozorów.)

Baker kontynuował w następujący sposób: «Właśnie wtedy, gdy masz zakup na tego potwora, Kongres go reformuje i każdy musi zacząć wszystko od nowa. Złożonością stało się zdezorientowanie prawnika Dickensa, labiryntem, w którym labirynt króla Minosa wygląda jak kojec. Sumienny obywatel musiałby poświęcić każdą godzinę na zastanowienie się nad tym, co jest mu winien rządowi każdego kwietnia.

Baker zakończył: Nawet wtedy, pewnie by się mylił. W zeszłym roku test pracowników Urzędu Skarbowego – ludzi, którzy pomagają zdesperowanym w wypełnianiu formularzy – pokazał, że większość nawet tych «ekspertów» nie wie, co oznacza prawo. Więc teraz, jeśli nadprzyrodzona opatrzność nie zainterweniuje, to wszystko zmieni się ponownie.»

(Notatka osobista numer dwa: Ponad cztery dekady później, zaproszenie Bakera do nadprzyrodzonej Opatrzności, aby interweniować, pozostaje niezauważone, być może dlatego, że z natury rzeczy byłoby niesprawiedliwe pozbawiać Amerykanów możliwości pokazania, jakimi naprawdę są wrażliwymi duszami).

Pytanie: Mój pies jest uzależniony ode mnie w kwestii jedzenia, a ja jestem uzależniona od mojego psa w kwestii ochrony przed krzywdą w nocy. Myślę o nim jako o części rodziny. Czy IRS będzie rosnąć, jeśli moje odliczenia od kosztów medycznych będą obejmować płatność dla weterynarza?

Odpowiedź: Na pewno będzie. Kiedy Leland Schoen wysunął ten właśnie argument, Sąd Podatkowy zgodził się z agencją, że «w żadnym wypadku najlepszy przyjaciel człowieka nie może być uznany za zależnego od krwi, małżeństwa lub adopcji». Więc, wydatki medyczne Fido zostały wyrzucone.

Fran Lebowitz’s trifecta on dogs, children and taxes : «A dog who thinks he is man’s best friend is a dog who obviously has never met a tax lawyer». «Jeśli naprawdę chcesz przygotować swoje dziecko na przyszłość, nie ucz go odejmować – ucz go odejmować».

(Moja ostatnia uwaga osobista: Fran, dla tych z Was, którzy potrzebują przypomnienia, jest amerykańską pisarką, publicystką i aktorką okazjonalną, najbardziej znaną ze swojego społecznego komentarza na temat życia w Stanach Zjednoczonych, przefiltrowanego przez wrażliwość kogoś, kto mieszka w Nowym Jorku i, powiedzmy niektórzy recenzenci, za bycie nowoczesną Dorothy Parker).

Szukaj w przyszłych kolumnach więcej ciekawostek, które w większości będą pozbawione osobistych notatek.

Artykuły dodatkowe: Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 320 i liczenie).