Musimy pozostać sceptycznie nastawieni do nowej techniki oceny.

Wszyscy znamy już niektóre waluty kryptograficzne i technologię łańcuchów blokowych, ale chodzi o to, jak mało wiedzą o tym specjaliści od księgowości.

Ponadto, mimo że jestem podbudowany zainteresowaniem środowiska księgowego na konferencjach i w publikacjach, powinniśmy uważać, aby nie porzucić naszego zawodowego sceptycyzmu podczas procesu oceny.

Byłem wczesnym obserwatorem przestrzeni kosmicznej, w czasach, kiedy byłem konsultantem ds. punktów sprzedaży i płatności. Później stało się to dla mnie przedmiotem zainteresowania badawczego w trakcie realizacji mojego DBA.

Podczas nieplanowanej przerwy w mojej podróży akademickiej, zwróciłem się w stronę czytania białych gazet i pojawiających się badań w tej dziedzinie. Wraz ze wzrostem początkowej oferty monet (ICO) pod koniec 2017 roku, sprawiłem, że czytanie białej księgi stało się hobby.

Podniecenie w przestrzeni sprawiło, że nie mogłem się nie zaangażować, a ja testowałem platformy i koncepcje, uczestniczyłem w warsztatach i wydarzeniach oraz współpracowałem z lokalnymi deweloperami. Stwierdziłem, że najbardziej niepokoi mnie brak obecności księgowej i finansowej w przestrzeni. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę historyczne i późne tendencje do adopcji, z których znany jest nasz zawód.

Dodatkowo, udane pozyskanie kapitału przez programistów i programistów wzmocniło znany bojowy okrzyk «najpierw zarabiaj pieniądze, potem rozliczaj się». Poprzez swój czas związany z uczestnictwem w inkubatorach, miejscach pracy, Twitterze, Hangoutach Google i małych firmach dokonujących transakcji w kryptokursach, miałem zaszczyt poznać kilka niezwykle utalentowanych osób, które nauczyły mnie ogromnej ilości o tej technologii.

Codziennie śledzę wiele aspektów rynku krypto walutowego, w tym główne spółki wydobywcze, waluty kryptońskie, giełdy, fuzje odwrotne i stabilne monety.

Moim celem na piśmie jest omówienie niektórych wydarzeń i trendów na rynku, aby dać czytelnikowi praktyczne pytania, podejścia i koncepcje podczas rozmów z klientami lub osobami zainteresowanymi udziałem w łańcuchu blokowym i przestrzeni kryptograficznej. Podczas gdy wielu z nas jest w stanie dostrzec pewne rażące nadużycia i schematy, ja chcę podnieść pewne potencjalne, niezamierzone konsekwencje, które mogą wyniknąć z obecnych struktur, modeli i makro-środowiska.

Niektórzy mogą uznać, że obecna cena Bitcoin i innych kaset kryptograficznych jest w atrakcyjnym punkcie wejścia. Dodatkowo, widzimy pojawienie się wielu stabilnych monet, które mają być narzędziem dla detalicznych traderów prowadzących częste transakcje na giełdach, które albo nie mają on/off fiat ramps, albo chcą, aby krótkoterminowe aktywa ograniczały ryzyko w czasie pomiędzy pozycjami. Moim zdaniem nie są one wartą zachodu inwestycją czasu czy pieniędzy dla przypadkowego uczestnika rozważającego zakup jednej lub kilku wspólnych walut kryptograficznych.

Finansowane przez Fiata stabilne monety są pierwszym rodzajem projektu, który angażuje CPA w celu uzyskania publicznych atestów. Ta rasa monet jest zazwyczaj powiązana w stosunku 1:1 do USD. Biorąc pod uwagę obecne przepisy, te stabilne monety nie są uznawane za akcje własne spółki emitującej. Zamiast tego, większość służy jako «IOU» 1 stablecoin za 1 USD.

Projekty mówią, że trzymają w rezerwach $1 za każdego stabilnego monety w obiegu. Ma to sens, że posiadacz żetonów chciałby mieć pewność, że środki te są dostępne na żądanie. Obecnie TrueUSD (TUSD), Circle (USDC), Paxos (PAX) i Gemini (GUSD) zaangażowały najlepsze firmy księgowe do wykonania swojego poświadczenia. Ograniczenia rynkowe, audytorzy i inne przydatne informacje można znaleźć na stronie arewestableyet.net

Należy mieć świadomość, że największy stabilcoin, Tether (USDT), nigdy nie został poddany kontroli ani poświadczeniu i obecnie jest przedmiotem kontroli i dochodzeń federalnych. Bankowość jest wyzwaniem dla wielu w krypcie, jednak Tether rutynowo zgłaszał problemy z utrzymaniem relacji bankowych.

Kontrola dostaw Tether jest zróżnicowana w ciągu całego swojego istnienia. Przez pewien czas był on kontrolowany poprzez związaną z nim wymianę, Bitfinex. Zgodnie z ostatnim, listopadowym ogłoszeniem, dostawa Tetheru i proces wykupienia jest teraz obsługiwany bezpośrednio przez jego Skarbiec i platformę Tether.to.

Z technicznego punktu widzenia, zgodnie z warunkami świadczenia usług, obywatele USA nie są uprawnieni do wykupu USDT. Nawet jeśli Państwo lub Państwa klienci mogą nie korzystać z USDT, może to mieć wpływ na ograniczenie rynku i dominację na rynku.

Niektóre potencjalne kwestie obejmują: inne stabilne monety konkurujące o notowania i wolumen mogą stanowić zachętę dla giełd i handlowców, giełdy chcące zmniejszyć swoje narażenie na USDT mogą zachęcać do konkurencji i zachęcać handlowców do deponowania innych stabilnych monet. Dzisiaj, widzieliśmy wprowadzenie zabezpieczonych pożyczek z wykorzystaniem stabilnych monet.

Środowisko regulacyjne ewoluuje, a wiele giełd dobrowolnie przyjmuje wyższe standardy. Istnieje jednak wiele nieuregulowanych wymian i projektów, w których nie przeprowadzono nawet audytu bezpieczeństwa.

Jest mało prawdopodobne, aby miało to znaczący wpływ na uczestnika detalicznego, który chce i może stracić niewielką sumę pieniędzy za doświadczenie związane z zapisaniem się do portfela i na giełdę krajową. Powiedziałbym jednak również, że nieco dłuższe oczekiwanie nie oszuka ich z doświadczenia. W rzeczywistości, prawdopodobnie zaoszczędzą kilka godzin, oddając dane osobowe i pewne opłaty.

Dla każdego z Państwa klientów chcących uczestniczyć w programie przy znaczącym kapitale, proponuję zasięgnięcie dodatkowej porady u tych, którzy aktywnie monitorują rynki.Dodatkowe zasoby i trackery stabilcoinów to: stablecoindex.com i stablecoinswar.com

.

Uwaga redaktora: Kara planuje napisać więcej praktycznych i punktów widzenia na te tematy tutaj na AccountingWEB więc stay tuned w 2019 i (miejmy nadzieję) poza!

Powiązana zawartość

5 Ryzyko związane z kryptokurrency Risks Your Clients Need to Know

Kryptokursy: Co Accountants Need to Know