Myśli na temat funkcji «Praca» QBOA — Część 1

Księgowy QuickBooks Online posiada nową funkcję zarządzania praktykami o nazwie «Praca», którą eksploatuję. Dla tych z Was, którzy zastanawiają się, «Hej, myślałem, że już używasz Aero Workflow, więc dlaczego miałbyś tego potrzebować?» Oto dlaczego. W tym artykule skupię się na tym, co mi się podoba w tej nowej funkcji.

Uwaga: Zamiast wyjaśniać techniczne kroki, jak korzystać z narzędzia, zamiast tego podaję link do tego artykułu ze strony internetowej Wspólnoty Intuit, «Rozpoczęcie pracy z zarządzaniem praktykami i zakładką Praca».

Rzeczy, które lubię w «Pracy»

1.To jest w QBO, gdzie już spędzam większość dnia.

2.Mogę wysłać mojemu klientowi wiadomość bezpośrednio z QBO, a on otrzyma wiadomość w swoim QBO; mogę również zlecić systemowi wysłanie mu wiadomości e-mail z informacją, że ma wiadomość ode mnie w swoim QBO. Mogą odpowiedzieć, a ścieżka rozmowy znajduje się teraz w QBO, a nie w moich folderach emailowych. Słodko!

3.Mogę prosić o dokumenty, a klienci mogą je przesyłać za pośrednictwem Work, zamiast wysyłać je pocztą elektroniczną. Podoba mi się pomysł otrzymywania wyciągów bankowych lub innych dokumentów w ten sposób – jest on bardziej bezpieczny.

4.Mogę oznaczyć status każdej «karty» jako Do, W toku lub Gotowe.

5.Widzę terminy na dziś, ten tydzień, następny tydzień i następne 30 dni i mogę sortować i filtrować według klienta, członka zespołu lub typu (projekty, zadania lub zgłoszenia). Widzę też, ile nieakceptowanych transakcji trzeba przejrzeć, a kliknięcie na link prowadzi mnie prosto do pliku QBO tego klienta.

Wniosek

W sumie, to ładne, opływowe narzędzie. Jak wspomniano powyżej, nie zastąpi to mojej subskrypcji Aero Workflow, w której udokumentowałem długie procedury dla niektórych zadań i w której mój czas pracy synchronizuje się z QBO. «Praca» jest narzędziem uzupełniającym Aero i punktem wyjścia dla praktykantów, którzy nie zrobili jeszcze skoku do pełnego narzędzia zarządzania praktykami. Polecam rzucić na to okiem!

Jody Linick jest certyfikowanym księgowym AIPB i doradcą QuickBooks® Certified Pro. Jej firma, FitBooks Pro (wcześniej Linick Consulting), specjalizuje się w usługach zdalnej księgowości z wykorzystaniem hostów QuickBooks i QuickBooks Online. Cykl postów na jej blogu można znaleźć tutaj.