Myśli na temat QBOA “Praca” Funkcja

W lipcu podzieliłem się swoimi przemyśleniami na temat funkcji Księgowy QuickBooks Online i obiecałem, że będę kontynuował pracę, ponieważ więcej z niej korzystałem. Cóż, prawdę mówiąc, nie odniosłem takiego sukcesu w pracy, jakiego oczekiwałem.

Dlaczego tak jest? Ponieważ uważam, że moi klienci tego nie używają. Kto jest winny? Moja!

Podsumowując, wyróżnione przeze mnie funkcje obejmują możliwość wysyłania wiadomości do klientów bezpośrednio z poziomu QBO, możliwość żądania i udostępniania dokumentów w ramach QBO oraz możliwość tworzenia zadań i śledzenia ich statusu. Jest też więcej funkcji.

Oto powody, dla których praca nie była dla mnie tak użyteczna, jak się spodziewałem:

  1. Jako oprogramowania do zarządzania zadaniami używam już aplikacji innej firmy, Aero WorkFlow. Nie muszę więc tworzyć i śledzić zadań dla siebie w QBO Work.
  2. Jako wyłączny właściciel, nie mam żadnego personelu, więc nie muszę przydzielać i śledzić zadań dla innych.
  3. Uwielbiam funkcję udostępniania dokumentów, która moim zdaniem jest znacznie bezpieczniejszą metodą niż poczta elektroniczna. Mogę poprosić o dokument lub klient może zdecydować, czy chce się nim ze mną podzielić. Chodzi o to, że moi klienci nie reagują na moje prośby o udostępnienie dokumentu, mimo kilku prób. W końcu musiałem wrócić do e-maila, aby poprosić o dokumenty, których potrzebowałem.

Wnioski z lekcji

Jeśli chcesz przyjąć pracę w swojej firmie : Proponuję zorganizowanie spotkania w całej firmie w celu omówienia przyjęcia pracy. Daj demonstrację i wyjaśnij, jak zamierzasz wykorzystać pracę w firmie, podkreślając korzyści, jakie przynoszą narzędzia.

Jeśli chcesz zaadoptować Work with your clients : Proponuję najpierw skorzystać z tradycyjnej poczty elektronicznej, aby wprowadzić Work. Jeszcze lepiej, umów się na rozmowę z klientem(ami). Wyjaśnij czym jest Praca, dlaczego chcesz ją zaadoptować i jakie korzyści, w twoim odczuciu, przynosi ona w stosunku pracy. Następnie zrób test, a następnie skontaktuj się z klientem, aby się upewnić:

a) otrzymali Twoją wiadomość za pośrednictwem Work

b) wiedzą, gdzie go szukać (czy trafił do ich folderu Spam?)

c) wiedzą, jak odpowiedzieć na Twoje prośby o pracę.

Wniosek

Nadal uważam, że funkcja Praca jest świetnym narzędziem dla firm każdej wielkości, dla wszystkich wymienionych powyżej funkcji. Co więcej, podejrzewam, że lista funkcji będzie się powiększać w miarę jak Intuit będzie kontynuował rozwój obszaru Work. W celu jak najlepszego wykorzystania funkcji Work, strategiczny plan rozwoju zapewni najbardziej satysfakcjonujące wyniki.

Jody Linick jest certyfikowanym księgowym AIPB i doradcą QuickBooks® Certified Pro. Jej firma, FitBooks Pro (wcześniej Linick Consulting), specjalizuje się w usługach zdalnej księgowości z wykorzystaniem hostów QuickBooks i QuickBooks Online. Cykl postów na jej blogu można znaleźć tutaj.