Myśli On Online Bill Pay for QuickBooks Online

Intuit ogłosił tego lata, że obecnie oferuje opcję płatności rachunków bezpośrednio w QuickBooks Online, we współpracy z Bill.com, zwaną Online Bill Pay for QuickBooks Online. Korzystam z tej funkcji od kilku miesięcy z jednym z moich klientów i chciałem podzielić się tymi spostrzeżeniami.

Jak to działa

Wprowadzasz rachunki normalnie w QBO, a teraz możesz płacić rachunki i mieć wysyłane płatności, korzystając z silnika Bill.com. Wymaga to od Twojego klienta posiadania konta Bill.com, które może otrzymać za darmo. Uwaga: w beta-testach jest nowa skrzynka odbiorcza.

Pierwszym krokiem jest zaproszenie Sprzedawcy do założenia identyfikatora użytkownika i hasła (znajduje się tam przycisk do kliknięcia na rekord Sprzedawcy, który wysyła zaproszenie), a następnie może on wprowadzić swoje własne dane bankowe i zostać opłacony przelewem bankowym ACH, jeśli tak zdecyduje, lub może otrzymać czek papierowy.

Ile to kosztuje

Od tego momentu opłaty wynoszą 9,99$ miesięcznie, plus opłaty za transakcję w wysokości 0,49$ za ACH i 1,49$ za czek papierowy.

What I Like About It

  • Online Bill Pay jest idealny dla klientów z niskim wolumenem rachunków, dla których pełne/regularne konto Bill.com jest zawyżone. Mój klient płaci tylko 3-4 rachunki miesięcznie i generalnie do tych samych Sprzedawców. Wcześniej, logowała się do swojej bankowości internetowej płacić rachunki i ustawiała płatności. Było to zadanie, które chciała mi zlecić, ale bez jej bankowych danych do logowania, nie mogłem zrobić A/P dla niej. Teraz mam możliwość płacenia rachunków w jej imieniu i za rozsądną cenę, bez dostępu do jej logowania do bankowości.
  • Sprzedawcy mogą być opłacani za pośrednictwem ACH, jeśli jest to pożądane, co większość sprzedawców naprawdę kochają.
  • Istnieje ładny ekran statusu ścieżki dla płatności.

What’ I’m Not Crazy About

  • Użytkownik Księgowy nie jest upoważniony do płacenia rachunków . Oznacza to, że nie mam dostępu do funkcji płacenia rachunków z mojego loginu QBOA (QuickBooks Online Accountant). Zamiast tego, muszę wylogować się z mojego głównego konta QBOA, zalogować się jako mój klient i zamaskować się jako ona, aby płacić rachunki. To wymaga ode mnie jej loginu QBO, o który normalnie nie lubię prosić. To jest wiele dodatkowych kroków dla mnie, aby wylogować się z mojego QBOA, sprawdzić jej dane uwierzytelniające, zalogować się do jej QBO, zapłacić rachunki, wysłać jej zrzut ekranu potwierdzenia, wylogować się z jej QBO, i zalogować się z powrotem do mojego QBOA. Whew, jestem zmęczony tylko opisywaniem tego!

Ponadto, nie możesz i możesz używać Bill Pay, jeśli masz już konto Bill.com. Czekaj, co? Oto, co mówi Eskimoskie FAQ w odpowiedzi na poniższe pytanie.

P: “Czy mogę używać Bill Pay, jeśli mam już konto Bill.com?”

O: “Tak, ale twoje obecne konto Bill.com nie będzie obsługiwać płatności rachunków w QuickBooks Online. Będziesz musiał albo anulować swoje konto Bill.com lub skontaktować się z Bill.com, aby usunąć swoje obecne konto Bill.com z QuickBooks Online. Kiedy to nastąpi, będziesz mógł zarejestrować się na konto Bill Pay bezpośrednio w QuickBooks Online. Twoje obecne konto Bill.com pozostanie oddzielone od konta Bill Pay. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Bill Pay Online – Istniejące konto Bill.com”.

Dobra, to trochę mylące, a jak już się zorientujesz, to trochę irytujące.

Zapłata rachunku nie jest zbyt mądra. Jeśli miałem specjalne sytuacje z rachunkiem, Online Bill Pay for QBO nie może wydawać się, że nie mogę tego zrozumieć. Jeden rachunek wprowadziliśmy w czerwcu, a następnie dokonał 3 płatności postępowych w stosunku do rachunku, nadal rachunek nadal pokazuje się jako niezapłacony za każdym razem, gdy się loguję. Na szczęście istnieje możliwość sprawdzenia rachunku i usunięcia go z listy rachunków do zapłacenia. Jest ostrzeżenie, że “Po usunięciu stąd rachunku, nie można go już zapłacić za pomocą Bill Pay Online. Nadal będziesz miał do niego dostęp w sekcji Wydatki.” Dobrze wiedzieć.

Inny sprzedawca to Amerykanin mieszkający za granicą. Ma amerykańskie konto bankowe, ale za każdym razem, gdy próbujemy ustawić ją do płacenia rachunków, to się nie udaje. QBO w jakiś sposób wydaje się wiedzieć, że mieszka za granicą, a my nie byliśmy w stanie zapłacić jej za pomocą tej funkcji, nawet jeśli ACH miałby przejść z banku amerykańskiego do banku amerykańskiego.

Wniosek

Podczas gdy moje niechęci wydają się przeważać nad moimi sympatiami, nadal uważam, że Online Bill Pay jest przydatną funkcją, jeśli robisz niskie A/P dla swoich klientów. Ma on rozsądny koszt, ale istnieją pewne ograniczenia, o których musisz wiedzieć przed podjęciem nurkowania.

Jody Linick, certyfikowany księgowy AIPB i doradca QuickBooks Certified Pro, kieruje FitBooksPro (dawniej Linick Consulting), który specjalizuje się w usługach zdalnej księgowości z wykorzystaniem hostowanych QuickBooks i QuickBooks Online.