Na Alasce CPA promują alfabetyzm finansowy na Letnim Festiwalu Niedźwiedzia Łapka

przez Deanna C. White

Prawdopodobnie bezpiecznie jest powiedzieć, że niewiele CPA usłyszało slogan "get your spurs sharpened" jako wezwanie do działania na rzecz wiedzy finansowej. Ale that's exactly the rallying cry volunteers from the Alaska Society of CPAs (AKCPA) will follow, metaforically at least, 12 July through 14 July when they turn out to promote financial literacy at the 2013 Bear Paw FestivalRoundup at the Bear Paw Corral , in Eagle River, Alaska.

To już drugi rok, w którym AKCPA będzie promować wiedzę z zakresu finansów podczas corocznego festiwalu, tradycyjnego, rodzinnego karnawału letniego, w którym jedzenie, zabawa i rozrywka odbywają się w małym miasteczku Eagle River, społeczności sypialnianej na północ od Anchorage.

W ramach festiwalu można wziąć udział w kilku wyraźnie alaskańskich wydarzeniach, takich jak Konkurs Śliskiego Łosia, w którym uczestnicy próbują żonglować łososiem i tacą z napojami podczas pokonywania toru przeszkód; przejażdżka bryczką; oraz Dog & amp; konkurs «Owner look-alike».

Ale pomiędzy niezbędnymi sprzedawcami biżuterii a ciastkami lejkowymi, Alaskan CPA wykorzysta kilka pomysłowych promocji, aby zapewnić lekcje finansów i zarządzania pieniędzmi dla letniego tłumu festiwalowego.

"We like to participate in community events and give back to the community, and this event is perfect for that", said Jacque Briskey, CPA, AKCPA member and Bear Paw financial literacy volunteer . "Jest wiele osób zbierających informacje na festiwalu, i czujemy, że jeśli możemy dotrzeć do tych osób i dotknąć ich w pewnym momencie podczas festiwalu, możemy wykorzystać to jako okazję, aby skłonić ich do myślenia o oszczędzaniu pieniędzy."

Josh McIntyre, CPA, przewodniczący komitetu ds. umiejętności finansowych AKCPA , powiedział, że wolontariusze AKCPA chcą dać festiwalowiczom a "łagodne nudge" we właściwym kierunku, aby zacząć myśleć o solidnym zarządzaniu pieniędzmi i narzędziach, których potrzebują, aby tam dotrzeć.

"We just want to get parents to begin talking to their children about money and to get it on their own personal horizon", McIntrye said.

McIntyre powiedział, że on's dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że mówi o znajomości zagadnień finansowych "doesn't come naturally to everyone", ale ma nadzieję, że narzędzia finansowe, które zapewnią wolontariusze AKCPA pomogą rodzinom rozpocząć tę rozmowę.

"It takes a conscious effort to plan ahead and make sure you're aware of what's financially prudent and what's not", McIntrye said. "The earlier we can approach children with those lessons the better. It's like learning a foreign language. Im młodszy jesteś, gdy zaczynasz się uczyć, tym łatwiej jest go podnieść i włączyć do nauki. Mózg dziecka's po prostu wchłania go lepiej."

Aby pomóc najmłodszym słuchaczom w nauce finansów, członkowie AKCPA stosują to samo podejście, które stosowali podczas poprzednich występów na Bear Paw Festival – wykorzystując materiały z programu 360 stopni programu American Institute of CPA (AICPA) i jego znak towarowy Feed the Pig "rzecznik" Benjamin Bankes, aby nauczyć dzieci inteligentnego zarządzania pieniędzmi.

Ostatnim razem, gdy byli w Bear Paw, organizatorzy AKCPA mówili, że rozmawiali z setkami osób zainteresowanych oszczędzaniem pieniędzy i rozdali 500 &20 Ways to Feed the Pig"20 Ways to Feed the Pig" przypomnienia z programu AICPA.

"The 360 Degrees of Financial Literacy materials provide a good framework for drawing out this conversation", McIntyre said. "They're good materials from an organization people can trust. They're a great tool to plant the financial literacy seed in people's mind."

Oprócz materiałów Feed the Pig, wolontariusze będą zachęcać dzieci do szkicowania zdjęć tego, co oni'chcieliby zaoszczędzić na i rozdać jasne plastikowe skarbonki, które pozwalają dzieciom dosłownie zobaczyć, jak ich grosze sumują się w czasie. Organizatorzy rozdadzą też dorosłym karty z aplikacjami oszczędzającymi pieniądze oraz magnesy z dwudziestoma poradami oszczędzającymi pieniądze.

«Oferujemy pełną gamę umiejętności finansowych», powiedział Briskey.

Jednak pomimo tego, że lekcje na temat umiejętności finansowych znajdują się w centrum uwagi wielu rodzin żyjących we mgle finansowej, w tym konkurs Smakoszków Zapachowych (na Alasce było kilku byłych mistrzów krajowych, według Briskeya), wpływ tych lekcji jest krytyczny dla wielu rodzin, które żyją we mgle finansowej.

Briskey powiedziała, że to «naprawdę niewiarygodne, jak wielu nastolatków i dorosłych nie ma dobrego poczucia odpowiedzialności finansowej».

«Mamy tylu ludzi, którzy przychodzą przez nasze drzwi, którzy są pod wodą w swoich finansach i nie mają poczucia, co trzeba zrobić, żeby się z tego wydostać», powiedział Briskey. «Szczególnie w pracy rozwodowej widzę tak wielu małżonków, którzy są teraz sami i nie mają pojęcia o finansach. Musimy wcześnie zacząć uczyć tych lekcji i musimy je często uczyć, by zapewnić ludziom lepszą przyszłość finansową.»

A zapewnienie klucza do tej lepszej przyszłości finansowej, jak powiedział McIntrye, może być tak proste, jak zapewnienie rodzicom odpowiednich narzędzi do rozpoczęcia rozmów na temat umiejętności finansowych z ich dziećmi.

«Jeśli rodzice czują, że sami nie znają się dobrze na finansach, mogą niechętnie rozmawiać o tym ze swoimi dziećmi, tak samo jak rodzice mogą niechętnie pomagać dziecku w odrabianiu zadań domowych, jeśli uważają, że nie znają się na matematyce», powiedział McIntyre. «Ale kiedy mają odpowiednie materiały i narzędzia, mogą rozpocząć tę rozmowę. Jesteśmy tu, by powiedzieć im, że nawet nie są ekspertami finansowymi, narzędzia są po to, by pomóc im rozmawiać z dziećmi.»

Festiwal Niedźwiedzia Łapa 2013, który odbywa się w dniach 10-14 lipca, jest sponsorowany przez Izbę Gospodarczą Rzeki Chugiak-Eagle. Odwiedź stronę internetową festiwalu, aby dowiedzieć się więcej. A więcej informacji o AKCPA i jej działaniach w zakresie edukacji finansowej można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia.

Artykuły pokrewne:

  • Karmić Świnię dla Tweens Naucza dzieci umiejętności zarządzania pieniędzmi
  • Badanie stwierdza, że rodzice występują jako modele finansowe