Na koniec 2012 r. Gwiazdy płacą długi podatkowe, Sort Of

przez Teresę Ambord

Historia Lindsay Lohan nigdy się nie kończy. Podsumowując, rok 2012 rozpoczął się dla niej dwoma kłamstwami z IRS. W 2009 roku była winna około 94,000 dolarów, a w 2010 roku około 140,000 dolarów. Następnie przyszła seria mniej niż pochlebnych – a czasami mniej niż prawnych – raportów o złym zachowaniu i nieodpowiedzialności finansowej, plus kilka koncertów pieniężnych, które zapłaciły około 2 milionów dolarów.

Po tym jak ona i Charlie Sheen zagrali razem w Scary Movie 5 , Sheen wypisał jej czek na 100,000$. Powiedział, że to był prezent na spłatę jej długu podatkowego. Następnie przyszła wiadomość, że urząd skarbowy przejął jej konta bankowe za brak zapłaty. Na szczęście, czek Charlie nie został dotknięty i 12 grudnia spłaciła swój dług za 2009 r. i wyciągnęła kęs z rachunku za 2010 rok.

Lohan może nie być dobry w czytaniu sprawozdań finansowych i bilansowaniu swojej książeczki czekowej, ale czyta plotki o gwiazdach. Tam dowiedziała się, że jej dobroczyńca, Sheen, powiedział dziennikarzom, że jest wkurzony, że nie uznała tego daru, nie mówiąc już o podziękowaniach dla niego. “Dzięki za 100 tys. dolarów nie zaszkodzi”, powiedział im.

Teraz, aby spłacić resztę podatku, Lohan nie jest bez środków.

Po raz pierwszy pojawiła się na wystawie Bravo’s Million Dollar Decorators , spektaklu, który robi przeróbki domów sławnych, w tym jej. Ominął ją jednak kolejny pokaz, w którym ujawniono dom wariatów. Powiedziała dziennikarzom, że została hospitalizowana po wypadku.

“Lindsay nie była dostępna na sesję zdjęciową, ale wciąż udało nam się uchwycić wynik, tak jak w przypadku wielu odcinków odsłonowych. Ostateczne ujawnienie będzie miało miejsce w ostatnim odcinku sezonu, 8 stycznia”, powiedział przedstawiciel.

W Sylwestra, książę Haji Abdul Azim, syn sułtana Brunei, polecił ją do Londynu i umieścił w eleganckim hotelu Dorchester wraz z mamą. Według New York Daily News , Lohanowi zapłacono 100.000 dolarów za podróż i towarzyszenie księciu na wystawnej imprezie, kwota, która wygasłaby większość jej pozostałego długu podatkowego. Jej zachowanie jest nieprzewidywalne, ale jeśli obecnie otrzymuje solidną poradę podatkową, wykorzysta swoje ostatnie zarobki do wyrównania z IRS, zanim spadnie kolejny but.

“Hilariously tiny tax bill”

Aktorka Kate Backinsale też ma nieszczęścia podatkowe, choć nie tak dramatyczne jak u Lohana. Stan Kalifornia powiadomił Beckinsale o małym stanowym zastawie, który został złożony przeciwko niej na kwotę 1.052 dolarów. Rachunek dotyczył okresu od 1 stycznia 2012 r. do 31 marca 2012 r. Na dzień 31 marca 2012 r. stan Kalifornia poinformował Beckinsale o małym stanowym zastawie.

Reporterzy TMZ spekulowali, że zastaw jest “ewidentnie urzędniczym nadzorem tego, kto zarządza jej finansami”. Jej przedstawiciel zapewnił TMZ , że nic nie jest jej winien. TMZ wzięło na siebie przestępstwo podatkowe, zdawało się zwalniać z konieczności płacenia rachunków, dopóki jesteś bogaty i sławny. Powiedzieli: “To zabawne… bo Kate wyciera nos większą ilością pieniędzy, ale to pokazuje jak agresywni są kalifornijscy poborcy podatkowi”.

Inne źródła mediów nie były tak zabawne jak TMZ . Examiner.com nazwał reakcję Beckinsale’a na rozmiar długu podatkowego obrażając “Kalifornijczyków, którzy walczą o jeszcze mniejsze zastawy podatkowe”, jak również kpiąc z “bardzo wydajnego systemu podatkowego”. Kalifornia jest jednym z wielu stanów cierpiących na poważne braki budżetowe. Prawodawcy w tym kraju są ograniczeni przez Propozycję 13, która sprawia, że państwo nie jest w stanie podnieść podatków od nieruchomości o więcej niż 2%, aby pokryć tę różnicę. W rezultacie, Kalifornia staje się bardziej agresywna w zbieraniu tego, co jest należne, nawet od bogatych i sławnych.

Dwa razy w roku, Kalifornia publikuje listę 500 najlepszych zastawów podatkowych, które przekraczają 100 000 dolarów. Najwyraźniej zadłużenie Beckinsale’a nie spowodowało tej redukcji, więc tajemnicą jest to, jak wiadomość o przestępstwie stała się wiedzą publiczną.

Rapper Lil Wayne

Podczas gdy Beckinsale śmieje się ze swojego “hilariously malutkiego rachunku podatkowego”, raper Lil Wayne spłacił podatki w wysokości 7,72 miliona dolarów. Lil Wayne, prawdziwe nazwisko Dwayne Michael Carter Jr., został trafiony kłamstwami odnoszącymi się do podatków aż do 2004 roku (być może jeszcze dalej). Ale większość należnych mu pieniędzy pochodziła z roku 2008 (około 3,35 miliona dolarów) i 2009 (około 2,29 miliona dolarów).

Carter spędził większość 2010 roku za kratkami na opłatach za broń. Ale nawet będąc w więzieniu, grabił w pieniądze po debiucie innego albumu zatytułowanego I Am Not a Human Being . Wtedy też stworzył Forbes listę Top 100 Celebrities, na której znalazły się osoby zarabiające co najmniej 20 milionów dolarów. Carter z łatwością oczyścił tę przeszkodę z 26 milionów dolarów. Po wykonaniu swojego czasu, kolejny album sprzedał się w prawie milionie egzemplarzy, a Carter zaliczył Elvisa Presleya jako mężczyznę z największą ilością wpisów na liście Hot 100 Billboardu, ze 109 piosenkami.

Dopiero gdy artysta rap kupił nowy luksusowy dom na wyspie La Gorce w Miami Beach na Florydzie, IRS wylądował na nim z obiema stopami. Szybko spoliczkowali zastawy na jego nowych wykopaliskach, a Carter zapłacił. Teraz z wszystkich poprzednich podatków oczyszczone, zastaw został zwolniony i Carter i taksówkarz są kwadratowe.

Przeczytaj więcej wiadomości o gwiazdach.