Nadal jest czas na odnowienie swojego PTIN-u na 2012 r.

przez Ken Berry

Internal Revenue Service (IRS) daje prokuratorom drugą szansę. Mówi, że po upływie oficjalnego terminu na 2012 r. będzie nadal akceptować wznowienia numerów identyfikacji podatkowej (PTIN) dla Preparer Tax Identification Numbers (PTIN).

Ale IRS nie wydłuża dokładnie terminu 31 grudnia 2011 r., z dobroci serca. Daje on osobom sporządzającym zeznania podatkowe więcej czasu na spełnienie wymogu, ponieważ system został zamknięty na «utrzymanie» na dwa tygodnie pod koniec 2011 roku. Nie ma ostatecznego terminu przedłużenia, więc do Państwa należy jak najszybsze działanie.

Oto sedno zasad: Każdy, kto zapłacił za przygotowanie lub pomoc w przygotowaniu federalnych deklaracji podatkowych lub wniosków o zwrot podatku, musi posiadać PTIN. Osoby sporządzające zeznania podatkowe są zazwyczaj zobowiązane do odnowienia swojego PTIN-u przed rozpoczęciem każdego roku, więc początkowy termin odnowienia 2012 roku to 31 grudnia 2011 roku.

Opłata za odnowienie PTIN 2012 wynosi 63,00$. Wstępna opłata za złożenie wniosku wynosi 64,25 USD.

Osoba sporządzająca zeznanie podatkowe, która uzyskała PTIN poprzez założenie konta online, może odnowić PTIN na stronie www.irs.gov/ptin. IRS rozesłał kody aktywacyjne do osób, które korzystały z papierowych formularzy zgłoszeniowych. Kody mogą być wykorzystane do utworzenia konta online i przekształcenia go w elektroniczne odnowienie. Osoby fizyczne mogą również odnowić PTIN za pomocą papierowego formularza W-12, IRS Paid Preparer Tax Identification Number (PTIN), ale rozpatrzenie wniosku o odnowienie zajmie od czterech do sześciu tygodni.

IRS zamieścił na swojej stronie internetowej wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, aby pomóc osobom przygotowującym zeznanie podatkowe, które mają problemy z ubieganiem się o PTIN lub jego odnowieniem. Stwierdzono również, że w tym miesiącu zostaną wydane dodatkowe wskazówki dla osób sporządzających zeznania podatkowe, których PTIN wygasł.

Artykuły pokrewne:

  • Tax Procrastinators Unite!
  • Auld Lang Syne: Don’t Forget Your PTIN
  • PTIN Wymagana dla wszystkich przygotowujących, termin ostateczny 31 grudnia