Nadchodzi Tsunami Amnestii Podatkowej.

Zawsze wydaje się, że gdzieś się dzieje program amnestii, zwłaszcza jeśli wiesz, gdzie szukać.

Państwa agresywnie ścigają przestępczych podatników, a jednocześnie stosunkowo łatwo im się przedstawić. W zeszłym roku napisaliśmy artykuł o kilku interesujących programach amnestii w Connecticut (CT), Ohio (OH) i Rhode Island (RI).

Większość programów amnestii pozwala na odstąpienie od kar i ograniczenie odsetek, jeśli przedsiębiorcy zgłaszają się zgodnie z warunkami programu określonymi przez ustawodawcę państwowego. Większość programów jest ograniczona w czasie (często tylko w okresie od dwóch do trzech miesięcy) i obejmuje tylko niektóre podatki.

Jednak przy odpowiednim wzorze faktograficznym, firma może skorzystać na zaangażowaniu się w taki program. Ale nie zawsze. Podobnie jak w przypadku większości spraw związanych z podatkami wielopaństwowymi, odpowiedź może wymagać nieco więcej badań i analiz.

Programy bieżącej amnestii

Program amnestii «Fresh Start» w Connecticut jest obecnie aktywny. Rozpoczął się 31 października 2017 roku i zakończy się 30 listopada 2018 roku. Program ten stanowi zachętę dla podatników do dobrowolnego zgłaszania się i płacenia niezgłoszonych zobowiązań podatkowych i jest dostępny zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego programu, kliknij tutaj.

Pozostałe dwa państwa, o których rozmawialiśmy jesienią 2017 roku (Rhode Island i Ohio) zakończyły swoje programy 15 lutego.

Teksas jest na Horizonie

Wielu z naszych klientów sprzedaje produkty (i usługi) w Teksasie. Texas rozpocznie program amnestii od 1 maja do 29 czerwca 2018 roku. Program ten zapewnia przestępcom zwolnienie z kar i odsetek od należnego podatku.

Ma ona zastosowanie do okresów poprzedzających dzień 1 stycznia 2018 r. i obejmuje tylko te zobowiązania, które nie zostały wcześniej zgłoszone do Teksańskiej Komisji Nadzoru. Ten program amnestii został uchwalony przez Texas Legislature w 2017 r. i wymaga od Comptroller of Public Accounts ustanowienia programu amnestii podatkowej w celu zachęcenia do dobrowolnego składania sprawozdań:

  • Podatnicy zalegający z płatnościami, którzy nie posiadają Zezwolenia na Sprzedaż i Użytkowanie w Teksasie, lub nie są zarejestrowani na podatek lub opłatę administrowaną przez biuro Comptroller
  • Podatnicy, którzy posiadają zezwolenie, ale mogą mieć zaniżone należności lub być zobowiązani do uiszczenia dodatkowych podatków lub opłat

Program amnestii to doskonała okazja dla podatników, aby dostosować się do przepisów. Program ten jest dostępny tylko przez ograniczony czas, więc firmy, które chcą w nim uczestniczyć powinny działać szybko. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego programu, kliknij tutaj.

Jednak z naszej perspektywy amnestia nie zapewnia tak naprawdę dodatkowych korzyści z tego, na co państwo już zezwala w ramach programu dobrowolnego ujawniania informacji. Tak więc, ponownie, wczesne przeprowadzenie analizy podatności i określenie najlepszego sposobu działania jest kluczowe – w Teksasie i innych stanach!

Następne kroki

Wraz z ustanowieniem różnych amnestii, jest to dobry moment, aby wesprzeć swoich klientów w ocenie ich sytuacji (np. ustalenie nexusu lub nie) i czy bardziej korzystne jest uczestnictwo w amnestii, czy też tradycyjna umowa o dobrowolnym ujawnianiu informacji (VDA) ze stanami, w których klient może mieć nexus, może być bardziej korzystna.

Rozmowa o korzyściach i pomoc klientom w tego typu krytycznych usługach doradczych będzie doskonałym sposobem na zbudowanie głębokich, opartych na zaufaniu relacji, które z kolei zaowocują bardziej wysokomarżowym, powtarzającym się biznesem dla Twojej praktyki.

Oryginalny artilce pojawił się na blogu Miles Consulting Group.