Nadszedł czas na otwartą i szczerą dyskusję o zaletach podatku licencyjnego.

Kilka lat temu, IRS próbował licencjonować specjalistów podatkowych.Jednak sądy orzekły w sprawie Loving przeciwko IRS , że agencja nie może udzielać licencji tym, którzy przygotowują zeznania podatkowe. Zamierzam przedstawić obie strony tego argumentu. Ten artykuł ma na celu otwarcie dyskusji, a ja byłem po obu stronach tego zagadnienia.

Praktykuję od 23 lat, a od 2000 roku mam licencję.Był okres sześciu lat, podczas których nie miałem licencji.Moje wykształcenie obejmowało zajęcia z rachunkowości i podatków w college’u. Zostałem wrzucony do przygotowywania tego, co uważałem za złożone zwroty świeżo po studiach. Tak więc, nauczyłem się w pracy. Czy w tym czasie powinienem był przygotowywać zeznania podatkowe? Prawdopodobnie nie, ale byłem.

Miałem ludzi, którzy mogliby odpowiedzieć na moje pytania, ale kiedy udzielałem klientom porad podatkowych, byłem mentorem i uczyłem się robić to w jeden sposób. Mimo, że brałem jedną klasę podatku, która była wszystkim, czego wymaga się od głównego księgowego przy okazji, nie miałem pełnego i pełnego zrozumienia prawa podatkowego. Oczywiście, wszyscy musimy gdzieś zacząć. Pamiętaj, że był to rok 1994 i nie można było po prostu «Google it» lub dołączyć do grupy online, aby zadać pytania. To, co zrobiliśmy, to sprawdziliśmy w Master Tax Guide (który, przyznaję, nadal zbieram).

Pamiętam, że miałem klienta, który otrzymał list z IRS na temat przygotowanego przeze mnie rozliczenia podatkowego i musiałem porozmawiać z IRS.Dowiedziałem się, że musiałem mieć pełnomocnictwo (POA) i mogłem rozmawiać z IRS tylko o przygotowanych przeze mnie zeznaniach.Złożyłem POA i otrzymałem numer scentralizowanego pliku autoryzacyjnego.Nie do końca rozumiałam zasady reprezentacji, ani nie wiedziałam o prawach podatnika.Byłem tam na przejściu do bardziej życzliwego, łagodniejszego systemu IRS, który mamy dzisiaj.

Z biegiem czasu, wraz z rosnącą popularnością Internetu, dowiedziałem się o zostaniu zarejestrowanym agentem (EA).Byłem na rozdrożu.Mogłem siedzieć na egzaminie CPA lub EA.Różnica była kontrola sprawozdań finansowych, z których nie miałem żadnego zainteresowania, więc zacząłem studiować na Specjalnym Egzaminie Aplikacyjnym, aby stać się EA.

Kiedy podchodziłem do testu, był to dwudniowy, czteroczęściowy egzamin, do którego trzeba było podchodzić raz w roku, wszystkie w tym samym czasie. Trzeba było zdać co najmniej dwie części egzaminu, aby nie musieć ich ponownie zdawać.Nie można było użyć kalkulatora, a egzamin był trudny.

Pięć lat doświadczenia miałem pod pasem, kiedy pierwszy raz podchodziłem do egzaminu i zdałem trzy części.Następnie zdałem ostatnią część w następnym roku. Zacząłem uczyć się do tekstu zaraz po sezonie podatkowym i trwało to przez cały październik, kiedy test został przeprowadzony. Studiowałem każdą pojedynczą noc przez trzy do czterech godzin.

Uzyskałem licencję i przeszedłem pierwszy audyt, ale nie miałem pojęcia, co robię, ale tak jak w przypadku przygotowywania deklaracji podatkowych, rozgryzłem to.Kilka lat później natknąłem się na National Association of Enrolled Agents (NAEA), National Tax Practice Institute oraz kursy online na temat reprezentacji i dowiedziałem się mnóstwo informacji o tym, jak reprezentować klientów przed IRS, odwołaniami oraz Sądem Skarbowym USA.

Czy profesjonaliści podatkowi powinni być licencjonowani?

Teraz pytanie brzmi: Czy myślę, że profesjonaliści podatkowi powinni być licencjonowani?Moja odpowiedź brzmi: tak, i pozwólcie, że powiem wam dlaczego.Mogę w pełni docenić orzeczenie w Loving – ktoś próbuje zarabiać na życie i IRS kroczy nagle i próbuje to zatrzymać.Ale oto historia o napotkanej przeze mnie osobie bez licencji.

Pewnego dnia zadzwoniła do mnie kobieta z małego miasteczka w Alabamie, która miała tylko jednego doradcę podatkowego. Ten profesjonalista podatkowy – a ja używam tego terminu luźno – po królewsku pomieszał jej powrót.Klientka została skontrolowana, a ponieważ profesjonalista podatkowy przygotowywał zeznanie podatkowe, pozwolono jej również reprezentować klienta podczas kontroli.Kontrola nie poszła w ślady klienta, a tax pro nie mógł się odwołać, bo nie był licencjonowany. To pozostawiło klienta z długiem podatkowym w wysokości $750,000.

Zostałem zatrzymany, a na wniosek ustawy o wolności informacji (FOIA) otrzymałem kopię notatki biegłego rewidenta.Problemem mojej klientki było to, że otworzyła sklep z pizzą – nie raz, ale kilka razy.Zgubiła koszulę, a argumentem było to, że nie brała czynnego ani biernego udziału w biznesie, więc te straty nie były akceptowane jako bierne, tworząc duże zobowiązanie podatkowe.Nie sądzę, aby osoba przygotowująca podatek w pełni rozumiała, dlaczego te straty były niedozwolone, a potem nie mogła się od tej decyzji odwołać.

Czy mój klient wiedział, że doradca podatkowy nie był licencjonowany?Na Florydzie, gdzie mieszkam, my licencjonujemy fryzjerów.Pomyślałbyś, że ktoś, kto ma dostęp do informacji finansowych klientów, numerów ubezpieczenia społecznego itp. musiałby mieć jakieś wymagania licencyjne i jakiś nadzór. Ale brudny mały sekret tego biznesu jest taki, że nie musi.Moja klientka nie wiedziała o tym, dopóki jej nie powiedziałem. Błagałem o ponowne rozpatrzenie audytu i obniżyłem jej rachunek podatkowy do 40.000 dolarów.

Istnieją niezliczone zwroty, które widziałem przygotowane przez nielicencjonowanych przygotowawców, które są po prostu zwykłymi i kompletnymi śmieciami.W 2017 roku straszne jest myślenie, że każdy przestępca może otrzymać numer identyfikacji podatkowej Preparera i otworzyć urząd skarbowy.Mają wtedy bezpłatny dostęp do ubezpieczenia społecznego i numerów kont bankowych.Chociaż to podatnik jest odpowiedzialny za to, co jest na zeznaniu podatkowym, po 23 latach w tej branży 99 procent klientów nie rozumie, co jest na ich zeznaniu podatkowym. Nie wiedzą też, że ich podpis na oszukańczym zeznaniu podatkowym mógłby ich wylądować w więzieniu. Ale nie ma żadnych wymogów licencyjnych, ani nadzoru.

Teraz chciałbym zwrócić uwagę na to, że widziałem swoją część specjalistów, którzy nie mają żadnego biznesu przygotowującego zeznania podatkowe.Są pozbawieni skrupułów profesjonaliści, którzy są w biznesie, aby oszukiwać ludzi.Musimy to jeszcze raz przemyśleć – i mam pomysł.

My Idea to License Tax Professionals

Po pierwsze, każdy EA, CPA lub pełnomocnik, na dzień realizacji niniejszego planu, powinien mieć dziadka.Po drugie, potrzebujemy pewnego rzeczywistego nadzoru.Obecnie mamy państwowe zarządy księgowości dla CPA, stanową izbę adwokacką dla adwokatów oraz Biuro Odpowiedzialności Zawodowej IRS (OPR) dla EA. Czy opinia publiczna o tym wie?Nie, nie wiedzą.Gdybym tylko miał nikiel za wszystkie czasy, kiedy byłem określany jako CPA, nawet jeśli mam MST (Master of Science in Taxation) i EA po moim nazwisku na wszystkim.Kiedyś pozwalałem na to, ale teraz NAEA chce, żebym edukował społeczeństwo.

Państwowe rady księgowe i państwowe stowarzyszenia adwokatów wykonują doskonałą pracę w zakresie nadzoru nad CPA i adwokatami, ale szczerze mówiąc, OPR jest do bani.

Wymogi licencyjne będą działać w ten sposób:Po pierwsze, zgodnie z okólnikiem 230, każdy, kto przygotowuje zeznanie podatkowe, podlega cenzurze OPR – i podaje tę informację do wiadomości publicznej.Państwowe zarządy księgowości pozwalają na szukanie czyjejś licencji w Internecie, i to jest to, co OPR również powinien mieć na swoim miejscu.Co więcej, powinno się mieć możliwość sprawdzenia w Internecie, czy osoby przygotowujące rozliczenia podatkowe złożyły na nie skargi. Teraz musisz albo zadzwonić do OPR albo wysłać prośbę FOIA, aby uzyskać te informacje, ale to jest XXI wiek. Jeśli mogę robić zakupy spożywcze online o 4 rano, powinienem być w stanie znaleźć profesjonalistę podatkowego.

Powinny istnieć również wymogi dla wszystkich podmiotów sporządzających deklaracje podatkowe, które muszą być spełnione w celu sporządzenia deklaracji podatkowych.Powinni oni brać udział w co najmniej 15 godzinach zajęć mających na celu nauczenie ich jak prawidłowo sporządzić zeznanie podatkowe.Przed otrzymaniem licencji należy przystąpić do testu i zdać go.Następnie, aby zachować licencję, potrzebują 15 godzin ciągłej edukacji zawodowej (CPE) rocznie.

Powinna być również wymagana osobna licencja na reprezentowanie.Ważne jest, aby być w stanie wykazać, że wiesz, jak działa reprezentacja, zanim będziesz mógł reprezentować klienta. Powodem jest to, że jest to zupełnie inny zestaw reguł.To, co jest potrzebne, to wymóg poświęcenia 15 godzin CPE w roku, który jest ukierunkowany na reprezentację, aby utrzymać swoją licencję aktywną.

Czy wdrożenie tego typu zmian będzie wymagało pieniędzy?Tak, będzie. Ale musi się odbyć dyskusja o licencjonowaniu specjalistów podatkowych.Przy obecnym stanie rzeczy, zbyt wiele osób jest narażonych na niepotrzebne ryzyko. Być może wprowadzenie formalnego programu licencjonowania będzie dużo kosztować, ale nie widzę innego wyjścia.

Artykuły pokrewne:

Sąd Apelacyjny: IRS nie posiada uprawnień do regulowania przygotowania przygotowania

W jaki sposób egzamin na agenta był zupełnie inny w ciągu mojego dnia