Najlepsze sposoby oszczędzania na czesne dla twoich dzieci

Istnieją sposoby na znaczne oszczędności na czesne w college’u dzieci, ale w niektórych przypadkach mogą one w końcu płacić podatki za te pieniądze odłożone na później.

Kiedy moje dzieci były w pierwszej klasie i przedszkolu, zaczęły pracować dla mnie. Zapłaciłem im 5.000 dolarów rocznie (nieco mniej niż kwota do złożenia zeznania podatkowego).

Pieniądze, które zarabiali każdego tygodnia, trafiały do planu oszczędnościowego Florida Prepaid College, który pozwolił mi zamknąć koszty czesnego dzisiaj na jutrzejszą edukację. To było pięcioletnie zobowiązanie.

Po opłaceniu studiów, wraz z żoną włożyliśmy pieniądze w plan 529, który mógł być wykorzystany na książki, komputery i mieszkania.W przypadku planu na Florydzie, pieniądze z niego wychodzące nie podlegają opodatkowaniu. To samo odnosi się do planu 529, pod warunkiem, że jest on wykorzystywany do celów edukacyjnych.

Każdy stan ma swój własny plan 529. Generalnie, w 529, podczas gdy dzieci są małe, ich portfolio jest nieco bardziej agresywne.

Gdy zbliżają się do szkoły, ich portfolio jest traktowane bardziej konserwatywnie. Pieniądze w planie są wolne od podatku i jak już mówiłem, kiedy zabierają pieniądze z planu na wydatki związane z edukacją, nie podlegają opodatkowaniu.

W ciągu swojego życia, możesz przeznaczyć do 250,000 dolarów na plan 529 bez konieczności składania zeznania podatkowego za prezent. Jeśli pracujesz na zasadzie samozatrudnienia, powinieneś płacić swoim dzieciom pensję, aby mogły odliczyć podatek z college’u.

Innym sposobem na zaoszczędzenie na studiach jest nieodwołalne zaufanie dla dziecka. Możesz na przykład przeznaczyć na ten fundusz 14.000 dolarów rocznie.Jeśli jesteś żonaty, a ty i twój współmałżonek zgadzacie się na podział darowizn, twój współmałżonek może również przeznaczyć na fundusz powierniczy 14 000 $ rocznie, w sumie 28 000 $.

Problem z przekazaniem środków na rzecz funduszu powierniczego polega na tym, że wszelkie pieniądze, jakie fundusz powierniczy otrzymuje, podlegają opodatkowaniu na rzecz beneficjenta.Jeśli jednak wiesz, że Twoje dziecko nie pójdzie na studia, to byłby to najlepszy sposób na przekazanie dziecku pieniędzy, przy jednoczesnym ograniczeniu sposobu ich wydawania.

College nie jest dla wszystkich. Ale większość rodziców chce dać coś swoim dzieciom.

Osobiście, nie chcę dawać ciężko zarobionych pieniędzy moim dzieciom tylko po to, żeby się odwróciły i zmarnowały je wszystkie, gdy będą miały 18 lat. Chcę mieć kontrolę nad tymi pieniędzmi.

Najlepszym sposobem na to jest wpłacenie pieniędzy do funduszu powierniczego.W funduszu powierniczym można umieścić na jego korpusie dowolne ograniczenie, jakie tylko się chce. Powszechne jest posiadanie w trupie zapasów narkotyków i alkoholu.

Możesz również określić, że Twoje dziecko może otrzymać 25 procent pieniędzy w wieku 25 lat, kolejne 25 procent w wieku 30 lat, a resztę w wieku 35 lat. Oczywiście, jest to tylko przykład.

Jedynym zastrzeżeniem dla zaufania jest to, że zazwyczaj korpus zaufania jest w coś zainwestowany. Wszelkie pieniądze, które zostały zainwestowane, podlegają opodatkowaniu na rzecz beneficjenta trustu.

Jak widzisz, istnieje kilka sposobów, aby dać pieniądze swoim dzieciom i nadal kontrolować ich wykorzystanie.

Czy to poprzez plany oszczędnościowe w college’u, czy też poprzez nieodwołalne zaufanie, masz kontrolę nad swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi.