Najnowsze informacje na temat alternatywnego podatku minimalnego

Czy uważasz się za bogatego? Większość ludzi nie uważa, zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach. Ale tylko dlatego, że nie czujesz się jak wysoko zarabiający, nie oznacza, że jesteś odporny na coś, co pierwotnie zostało stworzone, aby zapewnić, że bogaci i potężni płacą swoją sprawiedliwą część podatków: alternatywny minimalny podatek lub AMT. Texas Society of CPAs wyjaśnia, o co w tym wszystkim chodzi i dostarcza aktualnych informacji na temat najnowszych przepisów podatkowych dotyczących AMT.

Utworzony w celu wypoziomowania pola gry

AMT został pierwotnie wprowadzony w 1970 r., ponieważ Kongres chciał zapewnić, że bogaci płacą odpowiedni minimalny podatek od swoich dochodów. Stało się jasne, że niektóre osoby o wysokich dochodach mogą znaleźć tak wiele ulg podatkowych, że nie płacą praktycznie żadnych podatków federalnych. AMT jest podatkiem równoległym z własnym, odrębnym zestawem zasad i form. Jednakże stawki, które określają, kto podlega podatkowi AMT, nie nadążają za inflacją, co oznacza, że obecnie podatek ten dotyczy znacznej liczby podatników z klasy średniej. Podczas gdy podatek ten miał zastosowanie do kilku tysięcy osób w momencie jego wprowadzenia, dziś miliony osób podlegają podatkowi od prania pieniędzy, w tym wiele rodzin zarabiających poniżej 100 000 dolarów rocznie.

Nowe zwolnienia

AMT nie dotyczy wszystkich Twoich dochodów, a Kongres regularnie aktualizuje kwoty, które są zwolnione. Zgodnie z przepisami Tax Relief, Unemployment Insurance Reauthorization i Job Creation Act z 2010 roku, uchwalonymi pod koniec ubiegłego roku, kwoty zwolnienia z AMT w 2010 roku wynoszą $47,450 dla osób niezamężnych i $72,450 dla osób zamężnych składających wspólnie podanie. Są to kwoty, które wykorzystacie na przygotowanie waszego powrotu w 2010 roku w terminie wyznaczonym na kwiecień tego roku. W przypadku przyszłorocznego zwrotu, kwoty na rok 2011 wynoszą 48 450 dolarów dla osób samotnie płacących podatki i 74 450 dolarów dla osób pozostających w związku małżeńskim składających wspólną deklarację.

Opóźnienie początkowe

Ponadto Internal Revenue Service ogłosił pod koniec ubiegłego roku, że aż 13,5 mln podatników, którzy korzystają z któregokolwiek z pięciu formularzy dotyczących AMT, będzie musiało opóźnić złożenie deklaracji podatkowych, podczas gdy IRS zaktualizował swoje formularze i systemy komputerowe w świetle nowych zmian w prawie. IRS ogłosił, że oczekuje się, iż będzie gotowy do otrzymania tych deklaracji do połowy i końca lutego, ale Państwa CPA może zaoferować więcej informacji na temat tego, czy Państwa deklaracja zostanie naruszona.

Możliwości w zakresie planowania podatkowego

Dobre planowanie podatkowe może pomóc zminimalizować niektóre z oddziaływań AMT. Na przykład, jedną z wad AMT jest możliwość, że nie będziesz mógł korzystać z powszechnych odliczeń, takich jak odliczenia na podatek od nieruchomości. Chociaż odliczenie od podatku od nieruchomości jest dostępne dla osób płacących zwykły podatek dochodowy, nie jest ono ważne dla podatników objętych AMT. Załóżmy, że uważacie, że w 2012 roku zostaniecie uderzeni przez AMT, ale nie w bieżącym dochodzie z 2011 roku. W takim przypadku powinniście spróbować dokonać pierwszej wpłaty podatku od nieruchomości za rok 2012 pod koniec tego roku, aby móc go odliczyć na swoim formularzu podatku dochodowego za rok 2011. Ponadto, jeśli nie będziecie podlegać AMT w kolejnych latach, może być możliwe ubieganie się o kredyt na zwrot części tego, co ustaliliście w latach, w których musieliście zapłacić AMT.

Powiązane pozycje:

  • Sprawozdanie Taxpayer Advocate koncentruje się na reformie podatkowej, kwestiach poboru podatków, reformie opieki zdrowotnej
  • Nowe przepisy podatkowe tworzą, odnawiają wiele ulg podatkowych

Przedrukowano z Texas Society of Certified Public Accountants i American Institute of Certified Public Accountants.