Nawet dla zapracowanych księgowych, dobry sen może mieć miejsce

Oto myśl dla księgowych do rozważenia, szczególnie w czasie sezonu: Kiedy budzik się budzi, z definicji nie spałeś wystarczająco dużo. Znajdź taką godzinę, o której możesz przejść na emeryturę i z łatwością obudzić się samemu następnego ranka bez pomocy budzika. Jeśli potrzebujesz ośmiu godzin, to oczywiście, aby wstać o 6 rano, będziesz musiał przejść na emeryturę do 22:00

.

Jeśli idziesz do łóżka o 23 lub 23:30 i nadal wstajesz z łóżka, myśląc, że możesz ślimaka w ciągu dnia, masz rację, możesz w krótkim czasie. Na dłuższą metę, to wszystko cię dogania.

To może pomóc: Rozłóżcie sobie ubrania zeszłej nocy, jak wasza matka, gdy byliście młodzi.

Przygotuj też pożywne jedzenie. Zbyt dobrze wiesz, że jedzenie śmieci w domu lub jedzenie czegokolwiek w biegu nie da ci paliwa, którego potrzebujesz do osiągnięcia jednej rzeczy po drugiej w pracy. Za wcześnie skończy ci się paliwo, a potem poszukaj szybkich i łatwych w użyciu stymulantów – czy ktoś powiedział, że kofeina? – żeby cię utrzymać. To nie jest sposób na pracę, nie sposób na traktowanie swojego ciała, nie sposób na przejście przez życiową drogę.

The Effect of Napping

Czy i jak drzemka wpływa na sposób spania i budzenia się. Ogólnie rzecz biorąc, drzemka zwiększa Twoją czujność na resztę dnia. Najlepszy czas drzemki to między 14 a 15 po południu. Każda późniejsza drzemka może być zbyt głęboka i zakłócać sen. Niektórzy ludzie łatwo drzemią, inni nie mogą w ogóle drzemać. Wiesz już, do którego obozu wpadasz.

Naps są dobrą dopłatą do normalnych wzorców snu, ale drzemki nie są dobrym substytutem dla regularnego uzyskiwania odpowiedniej ilości snu. Najlepiej jest nie używać drzemek, aby nadrobić zaległości w czasie snu, jeśli zmieniasz się na krótką noc.

Twoja jakość snu będzie znacznie wyższa, a natychmiastowe korzyści będą bardziej widoczne, jeśli będziesz drzemał w łóżku lub łóżeczku, w przeciwieństwie do krzesła. Chociaż każdy czuje się trochę oszołomiony przez kilka minut po drzemce, to stopniowo ustępuje.

O dziwo, krótkie drzemki są bardziej produktywne niż długie. Krótka drzemka pozwoli Ci się odświeżyć; długa drzemka może zakłócić Ci sen tego wieczoru. Kropki 20 minut lub mniej zazwyczaj pomagają unikać REM sen, etap, gdzie ty jesteś prawdopodobny budzić się groggy i zostawać w ten sposób.

Aby wydobyć jak najwięcej z czasu drzemki, zabezpiecz obszar drzemki przed przytaknięciem, upewniając się, że telefony, faksy lub inne gadżety nie będą ci przeszkadzać. Wyślij znak “Nie przeszkadzać”, jeśli to pomoże.

Adjust i Win

Być może trzeba będzie zmienić swoje nawyki snu, ale niezależnie od tego, uzyskanie wystarczającej ilości snu jest kluczem do posiadania wystarczającej ilości energii, aby pomyślnie przejść przez dzień pracy.

Powiązany artykuł:

Jak księgowi mogą uzyskać dobry sen w nocy