New York Tax Preparer przyznaje się do składania fikcyjnych zeznań podatkowych

Właściciel firmy zajmującej się przygotowaniem podatkowym w Dix Hill, NY, przyznał się do winy w U.S. District Court in the Eastern District of New York w Central Islip, NY, starając się zakłócić wewnętrzne prawo podatkowe i pomagając w przygotowaniu fałszywych zeznań podatkowych, zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości i Internal Revenue Service (IRS).

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Howard Levine był właścicielem i operatorem firmy Milaur Associates, znanej również jako Milaur Inc. Wiele z deklaracji podatkowych przygotowanych przez Levine za lata 2004-2009 było fałszywych i zawierało fikcyjne odliczenia, wydatki biznesowe oraz straty korporacyjne stworzone przez Levine. Levine przyznał się do sporządzenia nie mniej niż 56 fałszywych deklaracji, co spowodowało stratę podatkową w wysokości $620,844.

Aby utrudnić i utrudnić IRS określenie jego roli w przygotowywaniu zwrotów, Levine zawarł fałszywe informacje w płatnej części przygotowanego przez siebie zwrotu. Pomimo wydania przez U.S. District Court for the Eastern District of New York w 2009 r. nakazu, który zabraniał Levine’owi przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla osób innych niż on sam, Levine naruszył ten nakaz, kontynuując przygotowywanie fałszywych zeznań.

Levine grozi potencjalny maksymalny wyrok sześciu lat więzienia i grzywna w wysokości do 500.000 dolarów. Amerykański sędzia okręgowy Joseph F. Bianco, który przewodniczy tej sprawie, wyznaczył datę skazania na 26 kwietnia 2012 roku.