New York Tax Preparer Skazany za oszustwa podatkowe

Howard Levine, właściciel Dix Hill w Nowym Jorku, firmy zajmującej się przygotowaniem podatkowym, został skazany na trzydzieści siedem miesięcy więzienia za przestępstwa podatkowe, Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły 26 kwietnia 2012 roku. Levine został również zobowiązany do zapłaty $320,998 w ramach restytucji na rzecz IRS.

W dniu 5 stycznia 2012 r. Levine przyznał się do winy za utrudnianie stosowania przepisów podatkowych dotyczących dochodów wewnętrznych i pomoc w przygotowywaniu fałszywych zeznań podatkowych dla klientów.

Zgodnie z umową w sprawie zarzutu i oświadczeniami złożonymi w sądzie, Levine był właścicielem i operatorem spółki Milaur Associates, znanej również jako Milaur Inc. Wiele deklaracji podatkowych przygotowanych przez Levine za lata 2004-2009 było fałszywych i zawierało fikcyjne odliczenia, wydatki biznesowe i straty korporacyjne. Zgodnie z dokumentami sądowymi, Levine przyznał się do sporządzenia nie mniej niż 56 fałszywych zeznań podatkowych, co spowodowało stratę podatkową w wysokości ponad $620,000.

W 2009 roku amerykański Sąd Okręgowy dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku wydał nakaz, który zabraniał Levine’owi przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla osób innych niż on sam. Zgodnie z umową zarzutu, Levine naruszył ten nakaz sądowy i nadal przygotowywał fałszywe zeznania podatkowe dla klientów. W celu utrudnienia i wprowadzenia w błąd IRS w określaniu jego roli w sporządzaniu deklaracji, Levine podał fałszywe informacje w części dotyczącej płatnego przygotowania deklaracji, którą sporządził.

Powiązany artykuł:

  • New York Tax Preparer przyznaje się do składania fikcyjnych zeznań podatkowych

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA