Nie pozwól klientom przeoczyć potrzeby sporządzenia testamentu

Niedawno dostałem maila od kogoś, do kogo zadzwonię do Mabel. Jak wyjaśniła Mabel, jest samotna, ma 26 lat i mieszka w domu z rodzicami w Buffalo, NY. Wyznaczyła swojego ojca jako beneficjenta wszystkich swoich rachunków oszczędnościowych i inwestycyjnych. W związku z tym Mabel zastanawia się teraz, czy to zwalnia ją z konieczności pisania testamentu.

Komentarz Mabel odzwierciedla niestety zbyt powszechne niezrozumienie celu, któremu służy testament. Prawdą jest, że Mabel nie musi mieć testamentu, ponieważ rachunki oszczędnościowe i inwestycyjne automatycznie trafiają do jej ojca; przecież to ona nazwała go beneficjentem. Niemniej jednak, ważne jest, aby Mabel przygotowała testament.

Między innymi, Mabel na pewno musi rozważyć, co się stanie, jeśli przeżyje swojego ojca. Załóżmy, że on umrze pierwszy, nie podała zastępcy beneficjenta na rachunkach, a ona umrze bez testamentu? Wtedy po jej śmierci aktywa te przechodzą zgodnie z zasadami intestacyji Nowego Jorku. (W prawnym lingu, kiedy ktoś umiera bez testamentu, co robi ponad połowa z nas, mówi się, że osoba ta umiera w stanie jelita.)

Nieelastyczne prawa. Każdy z 50 stanów ma prawa dotyczące testamentów, a wszystkie te prawa czytane są inaczej. Ale o ile Nowy Jork i pozostałe 49 stanów musi nieustannie zajmować się problemem rozporządzania majątkiem pozostawionym przez osoby, które nie przygotowują testamentu, o tyle należy przyjąć, że wszystkie 50 stanów przyjęło ustawodawstwo, które obejmuje jednostki międzystanowe. Bez wyjątku, prawa te są bezosobowe i nieelastyczne.

Dla Mabel ważne jest, aby zrozumieć, że przepisy o intestacyji będą decydować o tym, dokąd zmierza jej majątek, kiedy umrze bez testamentu, niezależnie od tego, co woli i czy ma to sens, powiedzmy, z punktu widzenia podatków.

Na przykład, prawo o jelicie mogłoby wydziedziczyć kogoś (innego niż jej ojciec), z którego Mabel szczególnie chciała skorzystać i wysłać swój majątek – na przykład innego krewnego, którego nienawidzi i nigdy nie będzie chciała skorzystać. Albo prawa mogą spowodować, że jej majątek zostanie podzielony w sposób, który da większość z niego kuzynom, którzy są już bogaci.

Co powinna zrobić Mabel, aby uniknąć tych zdarzeń? Jedyne, co musi zrobić, to posiadać testament lub inne wcześniejsze ustalenia, takie jak rodzaj oznaczenia beneficjenta, który już posiada, lub posiadać mienie będące we współwłasności z “prawem do przeżycia”. Oznacza to, że gdy jeden ze współwłaścicieli umrze, drugi automatycznie staje się jego właścicielem.

Nie zapomnij o małżonku. Nie tylko Mabel i inne singielki pomijają potrzebę przygotowywania testamentów. Pary małżeńskie są nie mniej niedbałe.

Wiele par błędnie myśli, że są zwolnione z konieczności zawracania sobie głowy testamentami, ponieważ większość ich własności jest wspólną własnością. Albo myślą, że to tylko mąż potrzebuje testamentu, ponieważ nieruchomość automatycznie trafia do żony po jego śmierci – albo dlatego, że ma niewiele nieruchomości we własnym imieniu.

Te pary nie zastanawiają się, co mogłoby się stać, gdyby oboje wzięli udział w wypadku, w którym on umiera, a ona żyje tylko przez krótki czas. Wszystkie ich wspólne udziały (rachunki bankowe, nieruchomości, udziały w funduszach wspólnego inwestowania i akcje, by przytoczyć niektóre z bardziej powszechnych przykładów) staną się własnością tylko w jej imieniu.

Ponieważ nie zostawiła testamentu, majątek przeszedłby wtedy zgodnie z prawem jelitowym do jej rodziny. Zapomnij o zrozumieniu pary, powiedzmy, o odłożeniu pieniędzy na edukację swoich dzieci z poprzedniego małżeństwa. Więc mąż i żona potrzebują testamentów, nawet jeśli są właścicielami swoich dóbr wspólnie.

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 180 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.