Nie próbuj tego w domu: Uzależnienie od seksu nie jest usprawiedliwieniem dla oszustw podatkowych.

Pytanie : IRS twierdzi, że składałem fałszywe deklaracje. Więc federalni wystawili mi rachunek za zaległe podatki i odsetki, których nie można odliczyć. Aby naprawdę przekręcić nóż, chcą oszacować spore kary za oszustwa cywilne, również nie do odliczenia. Na szczęście rząd nie wniesie zarzutów karnych, co mogło oznaczać długi pobyt w slammerze. Twierdzę, że problemy psychiczne skłoniły mnie do złożenia 1040 formularzy, które były niedokładne , ale nie fałszywe . Według mojego adwokata, jest mało prawdopodobne, że IRS zrezygnuje z kar za oszustwo. W takim przypadku jedną z moich możliwości jest doprowadzenie do rozstrzygnięcia sporu przez Sąd Skarbowy, który jest całkowicie niezależny od IRS i jest jedynym forum, na którym mogę zakwestionować dodatkowe podatki, odsetki i kary bez konieczności wcześniejszej zapłaty spornych kwot. Jak oceniasz moje szanse na przekonanie sądu, by widział sprawy po mojej myśli?

Odpowiedź : Wynik zależy od konkretnych faktów i okoliczności Twojej sprawy. Nie dziwi więc, że sąd dokładnie analizuje twierdzenie, że problemy psychiczne lub inne problemy medyczne uzasadniają zwolnienie z kary. (tiksag__1): Nie ma wątpliwości, że sąd dokładnie analizuje roszczenie, że problemy psychiczne lub inne problemy medyczne uzasadniają zwolnienie z kary.

Weźmy na przykład pod uwagę decyzję Sądu Skarbowego z 1985 roku. Nie poruszyły go problemy medyczne Roberta Parkera, CPA w Champaign, Ill. Piastował on najwyższe stanowiska w University of Illinois, jego fundacji zbierającej fundusze i firmie będącej własnością fundacji, U.D. Corp.Co więcej, jego praca przy świetle księżyca polegała na przygotowywaniu zeznań podatkowych.

Poza godzinami pracy Champaign CPA opiekowała się w Klubie Taray, opisanym przez sąd następująco: “W klubie nocnym występowały tancerki jako rozrywka”. Kobiety tańczyły na scenie i powoli zdejmowały swoje ubrania. Kiedy tancerki były poza sceną, klienci mogli kupić sobie towarzystwo, kupując im wiśnie i proszek do kąpieli”. Patronki klubu, które chciały się skonsultować ze striptizerkami, musiały wyłuskać duże dolary za drinki, zauważył sąd. “Wiśnie kosztowały 12 dolarów każda. Cena proszku do kąpieli zaczęła się od 48 dolarów i wzrosła w zależności od stopnia prywatności”.

W ciągu pięciu lat, władza Parkera nad kontem czekowym w USA pozwoliła mu na defraudację 604,000 dolarów, sprzeniewierzenie dokonane poprzez wypisywanie czeków, w tym 90,000 dolarów dla Club Taray i 397,000 dolarów dla kobiet “zaangażowanych w działalność seksualną”. W następnym roku sąd w Illinois skazał go pod zarzutem defraudacji kryminalnej. Następnie na miejsce zdarzenia wkroczył urząd skarbowy, ponieważ Parker nie zgłosił defraudacji jako dochodu; agencja uznała, że jest on odpowiedzialny za zaległe podatki w wysokości $347,000 i kary za oszustwo cywilne w wysokości $174,000 plus odsetki.

Bardziej zgrzeszył niż zgrzeszył, wyjaśnił priapickie (wymyślne słowo na “napalony”) słowo Parker przed Sądem Skarbowym. Był chory psychicznie i kontrolowany przez kobiety i kierownika klubu, co było sprzeczne z ich zeznaniami, że tylko on decydował, kiedy i w jakiej wysokości wypisywać czeki, i nigdy nie był przez nie zagrożony.

Aby wzmocnić swoje twierdzenie, że jest on jedynie kanałem, przez który sprzeniewierzone fundusze są przekazywane osobom trzecim, Parker twierdził, że nie czerpie żadnych korzyści ani przyjemności z tego, że wchodzi do łóżka z tymi kobietami. “To był ich pomysł, to nie był mój pomysł.” Sędzia uznał, że Parker był winien podatki i kary, mówiąc: “Jest oczywiste, że jakakolwiek choroba, którą mógł mieć, nie przeszkadzała mu w uznaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu.”

O autorze:

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć w “Julian Block’s Year Round Tax Strategies”, dostępnej na stronie julianblocktaxexpert.com.