Nie szokuj się usterkami w plikach elektronicznych.

przez Ken Berry

IRS obawia się, że składanie zgłoszeń drogą elektroniczną przez osoby sporządzające zeznania podatkowe może być zwarte przez hakerów. W związku z tym, urząd zaktualizował najczęściej zadawane pytania na swojej stronie internetowej, przedstawiając kroki, które należy podjąć w przypadku naruszenia elektronicznego numeru identyfikacji podatkowej (EFIN).

E-filing jest obecnie wymagany dla większości profesjonalistów zajmujących się rozliczeniami podatkowymi, ale IRS ułatwia uzyskanie statusu autoryzowanego e-filera i uzyskanie EFIN. Wszystko co musisz zrobić, to złożyć aplikację online. Po przejściu kontroli poprawności, IRS wyśle Ci list akceptacyjny, w tym EFIN, dzięki czemu będziesz mógł złożyć nieograniczoną liczbę zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Ale to nie oznacza, że twoja ochrona jest kompletna. Jeśli nieautoryzowana osoba włamie się do systemu – zazwyczaj korzystając z twojego EFIN-u w celu uzyskania dostępu do plików – może to prowadzić do problemów dla ciebie i twoich klientów. Sprawdź swój status online, aby upewnić się, że liczba zwrotów, które przesłałeś drogą elektroniczną w ciągu ostatnich dwóch lat odpowiada twoim rekordom. Jeśli tak się nie stanie, Twój EFIN mógł zostać naruszony.

Co należy zrobić w takim razie? Biegnij – nie idź pieszo – do najbliższego telefonu, aby zadzwonić pod numer (866) 255-0654 (dostępny od poniedziałku do piątku od 6:30 do 22:00 czasu środkowego) i złożyć raport o ewentualnym zagrożeniu EFIN.

Jeśli EFIN został faktycznie naruszony, IRS mówi, że go wyłączy, wyda nowy i powiadomi firmę na piśmie, gdy nowy EFIN zostanie zatwierdzony. Jeśli użycie nieautoryzowanego numeru EFIN było celowe, IRS dokona również przeglądu sytuacji w celu sprawdzenia, czy konieczne jest podjęcie dalszych działań. IRS może również powiadomić osoby przekazujące zagrożony numer EFIN.

Zajmij się sprawami, zanim trik z wczesnymi deklaracjami podatkowymi zamieni się w powódź.

Aby przeczytać wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące EFIN, odwiedź stronę internetową IRS.

Artykuły pokrewne:

  • Przygotowawcy podatkowi, którzy przygotowują więcej niż 10 zwrotów Must Now e-File
  • 12,1 miliona dolarów w oszustwie w ramach jednego EFIN?