Nie wrzucajcie jeszcze ręcznika na Medyczne Dedukcje

Jeśli chodzi o odliczenia kosztów leczenia i stomatologii, wielu podatników po prostu zrozpaczeni rzuca ręce do góry i poddaje się. To nic dziwnego: Z reguły nie kwalifikujesz się do odliczenia, chyba że twój skorygowany dochód brutto (AGI) jest niski, a twoje wydatki są wysokie, ze względu na roczny próg. Może nawet nie będziesz się zastanawiał nad tym, co się stanie.

Jednak w miarę zbliżania się końca roku, przyjrzyjcie się jeszcze raz swoim rekordom. Możesz być bliżej odliczenia w 2016 roku, niż ci się wydaje. Tylko kilka dodatkowych wydatków przed końcem roku może cię zepchnąć poza próg rentowności.

Zacznij od tego podstawowego założenia: Masz prawo do odliczenia nierefundowanych kosztów leczenia i stomatologii tylko w zakresie, w którym roczna suma przekracza 10 procent AGI. Próg ten został podniesiony z 7,5 procent AGI w roku 2013 w ramach ustawy o przystępnej cenie opieki. Podatnicy w wieku 65 lat i starsi mogą nadal ubiegać się o odliczenia w oparciu o 7,5% AGI, ale ustawa Affordable Care Act eliminuje to odliczenie podatkowe na koniec tego roku.

Załóżmy, że masz 50 lat i masz AGI w wysokości $100,000 oraz nierefundowane wydatki medyczne i dentystyczne w wysokości $9,000. W tym przypadku, w 2016 r., w obecnym stanie rzeczy, nie otrzymasz żadnego odliczenia.

Zanim całkowicie zrezygnujesz z nadziei, przeszukaj swoje konto bankowe i wyciągi z karty kredytowej, aby sprawdzić, czy liczysz wszystkie swoje wydatki kwalifikowane. Lista ta zawiera składki na ubezpieczenie zdrowotne płacone z własnej kieszeni, jak również potrącenia.

I nie zapomnij o innych powszechnych wydatkach, takich jak leki na receptę i transport opłacany w celu uzyskania opieki medycznej. Zamiast odliczać rzeczywiste wydatki na samochód, możesz liczyć na ryczałtowe odliczenie w wysokości 19 centów za milę (plus opłaty drogowe i parkingowe) w 2016 roku. Jeśli podróżujesz na długich dystansach, możesz odliczyć opłatę lotniczą i rozsądne koszty zakwaterowania dla siebie i osoby towarzyszącej podróży.

Ale należy pamiętać, że nie można odliczyć płatności za leki dostępne bez recepty, pasta do zębów, kosmetyki, program i żywności dla ogólnej poprawy zdrowia, lub większość operacji kosmetycznych.

Zakładając, że Twoja 11-godzinna recenzja dodaje kolejne 900$ do Twoich kosztów uzyskania przychodu, nadal brakuje Ci 100$ do odliczenia. Gotowy do wrzucenia ręcznika? Zastanów się nad opłaceniem wydatków wyborczych, które zepchną cię na szczyt.

Na przykład, można przełożyć rutynowe czyszczenie zębów i badania lekarskie od stycznia do grudnia. Dodatkowo, możesz kupić parę okularów przeciwsłonecznych na receptę, których potrzebujesz.

Jeśli dodatkowe wydatki zsumują się do, powiedzmy, $1,100, Twoja suma za rok wzrasta do $11,000. W rezultacie, możesz odliczyć nadwyżkę powyżej 10 procent swojego AGI, czyli 1 000 USD, po powrocie w 2016 roku. Jeśli masz 65 lat lub więcej, jest jeszcze więcej powodów, aby w 2016 roku ciągnąć wydatki na ostatni strzał przy niższej granicy AGI.

W każdym razie, jeśli w tym roku nie zbliżysz się do progu, możesz równie dobrze, w miarę możliwości, przełożyć koszty uzyskania przychodu na rok 2017. Wówczas w przyszłym roku możesz wykonać kolejne pęknięcie przy odliczeniu medycznym.