Niespodzianka! IRS będzie otwarty dla biznesu 22 lipca

przez Ken Berry

Może agenci IRS sprawdzili ich kieszenie i odkryli trochę pieniędzy, o których istnieniu nie wiedzieli. W każdym razie, IRS ogłosił, że anuluje dzień przepustki pierwotnie zaplanowany na 22 lipca. Biura będą przecież otwarte i w pełni obsadzone.

Urzędy skarbowe zamknęły już swoje podwoje trzy dni w tym roku – 24 maja, 14 czerwca i 5 lipca – z powodu cięć budżetowych wymaganych przez sekwester federalny. Kolejny dzień wolny pod koniec lata jest nadal planowany na 30 sierpnia. Jednak krajowi poborcy podatkowi znaleźli wystarczająco dużo swobody w budżecie, aby uniknąć czwartego dnia bruklażu.

Ogłoszenie zostało przekazane pracownikom IRS w dniu 16 lipca przez Zastępcę Głównego Komisarza IRS i Zastępcę Komisarza ds. usług i egzekwowania prawa Daniela. Oto, co powiedział:

«9 lipca obiecałem, że będę cię informował o przepustkach». Dziś chcę podzielić się z wami kilkoma ważnymi wiadomościami. Ponieważ nadal podejmujemy liczne i różnorodne działania w celu rozwiązania naszej sytuacji budżetowej, zdecydowaliśmy, że jesteśmy w stanie odwołać zaplanowany dzień urlopu na następny poniedziałek, 22 lipca.

«IRS będzie otwarty dla podatników tego dnia zgodnie z planem, a wszyscy pracownicy będą otrzymywać wynagrodzenie za ten dzień. Krok ten wynika z ciężkiej pracy w całej służbie w celu obniżenia kosztów. Zdaję sobie sprawę, że to ogłoszenie pojawia się w bardzo krótkim czasie. Dlatego też, nieplanowany urlop będzie dozwolony tego dnia, i podkreślam wszystkim menadżerom, że jeśli ich pracownicy chcą wziąć urlop 22 lipca, powinni mieć taką możliwość. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na stronie IRWeb.

«Chciałem również podzielić się z wami, że moja ubiegłotygodniowa podróż do kampusu i biur w Atlancie wzmocniła to, co widzę w całej służbie i moje ciągłe obawy o wpływ, jaki sekwestracja i inne cięcia budżetowe będą miały na naszych ludzi i działalność. Podczas mojej wizyty byłem pod ogromnym wrażeniem talentu i poświęcenia pracowników IRS. Mogłem zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak IRS pracuje na rzecz osób prywatnych, rodzin, małych firm i innych osób, aby pomóc im w wypełnianiu ich obowiązków podatkowych. Ta ważna praca, wraz z podobną pracą wykonywaną przez pracowników IRS w całym kraju, musi być kontynuowana, aby IRS mógł skutecznie służyć podatnikom.

«Doceniam waszą dalszą ciężką pracę, gdy finalizujemy nasze plany budżetowe na 2013 rok. Będę was informować na bieżąco, gdy będziemy ustalać status dnia 30 sierpnia.»

Wiadomość została przychylnie przyjęta przez związek reprezentujący pracowników IRS, Związek Pracowniczy Skarbu Państwa (NTEU). «Choć obawiam się, że ta zapowiedź zbliża się do planowanego dnia przepustek, to jednak jest to pozytywna zmiana wynikająca z naszych ciągłych dyskusji z agencją na temat przepustek», powiedział Prezes NTEU Colleen M. Kelley w przygotowanym oświadczeniu. «Zachęcaliśmy agencję i współpracowaliśmy z nią, starając się znaleźć oszczędności wystarczające, aby umożliwić jej rezygnację z urlopów dla pracowników. Kontynuując te dyskusje, będziemy naciskać na odwołanie piątego i ostatniego planowanego dnia urlopu, czyli 30 sierpnia».

Kelley był również zadowolony, że IRS zezwala pracownikom na korzystanie z nieplanowanych urlopów w następny poniedziałek. Powtórzyła, że IRS będzie działał na pełnych obrotach. «Zajmowanie się sprawami podatkowymi to biznes całoroczny, nie tylko w tradycyjnym sezonie podatkowym», powiedziała Kelley. «Niezależnie od tego, czy masz problem z nieruchomościami, chcesz wiedzieć o złożeniu poprawionego zeznania podatkowego, masz do czynienia z rosnącą przestępczością kradzieży tożsamości, czy masz jakiekolwiek pytania lub problemy związane z podatkami, IRS musi być otwarty dla amerykańskich podatników».

Artykuły pokrewne:

  • IRS wydaje zawiadomienia o furlough dla ponad 89.000 pracowników
  • Przeminęły połowy: biura IRS zamykające dni świąteczne