Nowa certyfikacja QuickBooks potwierdzi umiejętności księgowe małych firm

Certiport , dostawca rozwiązań w zakresie egzaminów certyfikacyjnych opartych na wynikach i testów praktycznych, ogłosił dostępność nowego programu certyfikacyjnego Intuit QuickBooks Certified User (QBCU) , opracowanego przez firmę Real World Training, który jest zatwierdzony przez Intuit.

Certiport przeprowadzi egzamin QuickBooks Certified User w swojej sieci testów akademickich, aby pomóc studentom w udowodnieniu ich umiejętności rynkowych poprzez walidację, że mają doświadczenie w zarządzaniu oprogramowaniem księgowym QuickBooks dla małej firmy bez kosztownych szkoleń. Nowy egzamin QuickBooks testuje biegłość we wszystkich ostatnich wydaniach oprogramowania QuickBooks Pro/Premier, w tym w wersjach 2009, 2010 i 2011.

Intuit QuickBooks jest wiodącą aplikacją księgową dla małych firm w Stanach Zjednoczonych. Udział QuickBooków w sprzedaży jednostek detalicznych w kategorii księgowość biznesowa wyniósł 93% w okresie sześciu miesięcy zakończonym 31 stycznia 2011 roku, według Grupy NPD.

Szkolenie w świecie rzeczywistym, oficjalny dostawca szkoleń QuickBooks zatwierdzony przez Intuit, zaprojektował egzamin QuickBooks w celu pomiaru umiejętności księgowych studentów, w tym sposobu tworzenia zamówień zakupu, śledzenia sprzedaży i wydatków, tworzenia i zarządzania fakturami oraz monitorowania dokumentacji finansowej.

«Pracodawcy poszukują osób, które wykazały się biegłością w zakresie QuickBooks», powiedział Greg Wright, dyrektor ds. zarządzania produktem w dziale usług zarządzania finansami firmy Intuit. «Posiadanie akredytacji Intuit QuickBooks Certified User pomoże studentom wyróżnić się wśród aplikujących o pracę».

«Akredytacja Certified QuickBooks User jest przeznaczona dla użytkowników końcowych i jest doskonałym sposobem dla doświadczonych księgowych i księgowych, a także studentów, na zaprezentowanie swoich umiejętności w zakresie QuickBooks potencjalnym pracodawcom» – powiedziała Laura Messerschmitt, starszy menedżer produktu w Intuit.

Egzamin Certified QuickBooks User jest pierwszym egzaminem, który Intuit udostępnił użytkownikom końcowym, dodając do swojej linii akredytacji skierowanych do profesjonalistów w dziedzinie księgowości i doradztwa, w tym Certified QuickBooks ProAdvisor i Advanced Certified QuickBooks ProAdvisor.

Ian Vacin, kierownik ds. marketingu grupy w Dziale Księgowych Profesjonalistów, dodał: «Certyfikowana akredytacja QuickBooks ProAdvisor, która wymaga wysokiego poziomu biegłości w zakresie księgowości, biznesu i QuickBooks, jest przeznaczona dla profesjonalistów, którzy wykonują usługi księgowe, księgowe i doradcze QuickBooks dla firm zewnętrznych».

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Certiport, w wielu szkołach średnich o profilu technicznym (CTE), społecznych szkołach wyższych i zawodowych nauczane są podręczniki QuickBooks w ramach edukacji z zakresu rachunkowości i księgowości biznesowej.

Certiport stwierdza, że dla studentów program certyfikacyjny QuickBooks ma potencjał do walidacji nowo nabytych umiejętności QuickBooks na podstawowe stanowiska w księgowości zawodowej. Certyfikacja może pomóc w pozycjonowaniu studentów jako wiarygodnych kandydatów do pracy, którzy posiadają odpowiednie umiejętności komputerowe do zadań z zakresu księgowości QuickBooks.

«Ostatnie badanie Certiport dotyczące instruktorów rachunkowości w dwuletnich szkołach wyższych wykazało, że 84 procent uważa, że studenci przygotowujący się do kariery księgowego powinni być obeznani w QuickBooks», powiedział Ray Kelly, dyrektor generalny Certiport. «Cieszymy się, że możemy zaoferować egzamin z QuickBooks jako sposób na potwierdzenie silnych kompetencji QuickBooks. Certyfikacja będzie stanowić wznowienie dla studentów i doskonałe narzędzie do zwiększenia wartości programów akademickich z zakresu rachunkowości i księgowości».

Poprzez partnerstwo z Certiport , szkoły stają się Certiport Authorized Testing Centers i mogą przeprowadzać egzaminy certyfikacyjne QuickBooks w swoich klasach, co umożliwia im certyfikowanie umiejętności w zakresie oprogramowania księgowego dla biznesu z tą nową certyfikacją.

Certiport Authorized Testing Centers mają dostęp do testów praktycznych, egzaminów certyfikacyjnych i innych zasobów, których potrzebują, aby zapewnić uczniom przygotowanie do egzaminów i pomyślne zdobywanie certyfikatów. Opcje licencji klasowej pozwalają szkołom na przeprowadzanie dużych ilości testów online za roczną opłatą, która może wyeliminować koszty jednego testu. Szkoły średnie i policealne mogą zapisać się do Certiport Authorized Testing Centers pod adresem www.certiport.com/go .