Nowa praktyka? Trzymaj się tego, co wiesz Trzymaj się tego, co wiesz

Przedsiębiorczość jest trudna, a kiedy zakładasz własną firmę, jeszcze trudniejsza staje się próba zaoferowania każdej usługi pod słońcem; pułapka, w którą zacząłem wpadać i z której wyszedłem.

Kiedy niedawno otwierałem swoją praktykę, zmagałem się pod presją – jeśli nie zbudujesz bazy klientów, twój biznes zawiedzie. Ta presja doprowadziła do tego, że jeśli ktoś poprosi cię o księgowość, podatki, doradztwo (lub cokolwiek pomiędzy nimi), bierzesz to na siebie! Ponieważ każdy klient jest lepszy niż żaden inny. Brak przepływu gotówki oznacza nieszczęśliwą żonę. I wszyscy znamy powiedzenie «Szczęśliwa żona = Szczęśliwe życie», które z pewnością jest prawdą!

W rozmowach z wieloma praktykami, którzy w tym czy innym czasie zrobili przedsiębiorczy krok do rozgałęzienia się na własną rękę, ten tok myślenia jest naturalny. Ale należy się jej oprzeć. Spójrzmy prawdzie w oczy, wszedłeś w to nowe przedsięwzięcie z wielu powodów, ale jednym z nich na pewno jest to, że chciałeś, aby elastyczność miała wpływ na Twoich klientów w sposób, który uważasz za odpowiedni. Dlaczego więc rezygnować z tego celu w natychmiastowej panice osobistych przepływów finansowych?

Zadaj sobie pytanie, co zamierzasz osiągnąć? Kiedy odszedłem z firmy, w której pracowałem, zacząłem się koncentrować wyłącznie na zewnętrznych rozwiązaniach księgowych. Chciałem być kontrolerem / dyrektorem finansowym dla małych i średnich firm, które szukały elastyczności z wiedzą i doświadczeniem, które mogłem zapewnić. Chciałem pomóc firmom rozwijać się, rozszerzać i żyć tak, jak chciały. Nie chciałem być kolejną «tradycyjną» firmą księgową. Nie zamierzałem zajmować się podatkami, doradztwem i audytem dla firm publicznych.

Więc kiedy wychodzisz sam, trzymaj się swojej misji. Jeśli tego nie zrobisz, najprawdopodobniej znajdziesz się z powrotem w nieszczęśliwej sytuacji, w której w pierwszej kolejności zastanówisz się, dlaczego zostałeś przedsiębiorcą.

A kiedy okaże się, że chcesz wziąć wszystko, co (potencjalnie może się opłacić) toczy się w drzwiach, skorzystaj z poniższych kroków, aby upewnić się, że wykonujesz pracę, która naprawdę przyniesie efekty:

  • Porozmawiaj o wartości, którą podajesz – Odkryłem, że kiedy po raz pierwszy wyruszyłem w drogę, miałem trudności z komunikowaniem się z innymi o wartości, którą dodaję w pracy ze mną. Zacząłem mówić o tym, co mogę zrobić, a nie o tym, dlaczego ludzie potrzebują tego, co ja mam. Odkryłem, że zwrot «pomagam właścicielom małych firm żyć tak, jak chcą» rozpoczął pozytywną rozmowę na temat wartości, jaką dodaję do małych firm. Jeśli zmagasz się z odpowiedzią na to pytanie, zadaj sobie pytanie, dlaczego opuściłeś swoje ostatnie stanowisko i jakiej zmiany chcesz dokonać. Założę się, że w tym samoocenie możesz znaleźć coś krótkiego, słodkiego i wartościowego.
  • Skontaktuj się ze swoimi referencjami zawodowymi – Nowe projekty nie przychodzą tak szybko, jak byś chciał? To zrozumiałe! Budowanie nowych klientów jest trudne. Dodawanie wartości do relacji, które już nawiązałeś, jest o wiele łatwiejsze. Zacznij dzwonić i spotykać się z Twoją obecną siecią profesjonalistów i doradzać im w kwestii dostępności i projektów, których szukasz. Większość CPA jest przepracowana, daj im rozwiązanie tego problemu i poinformuj o wartości, którą zapewniasz.
  • Partner z innymi profesjonalistami w Twojej przestrzeni – To, że jesteś CPA nie oznacza, że nie możesz sprzedawać swoich usług. Kiedy zaczynałem swoją praktykę, byłem zainteresowany współpracą z rodzinnymi restauracjami i profesjonalnymi usługodawcami (agencje ubezpieczeniowe, doradcy finansowi i kancelarie prawne). W związku z tym rozejrzałem się dookoła i dowiedziałem się, kto jeszcze pracuje z tymi grupami ludzi. Wyrywając się z mojej sieci, znalazłem pośrednika handlowego, który stale udostępniał powierzchnie biurowe w profesjonalnych pomieszczeniach. Połączył mnie z profesjonalnymi dostawcami usług. A po stronie restauracji, zbudowałem kilka relacji z kilkoma dostawcami restauracji – Voilŕ! Nowi klienci!
  • Przede wszystkim bądźcie cierpliwi, bądźcie pewni siebie, rozwijajcie się i rozwijajcie. Weź wszystko, czego nauczyłeś się w przeszłości i kontynuuj tę drogę. Obiecuję, że osiągniesz sukces, jeśli będziesz wierzył w siebie. Jak recytował Theodor Herzl – «Jeśli to zrobisz, to nie jest to sen.»

Adam Blitz, C PA ma 10+ lat w rachunkowości publicznej . Współpracuje z profesjonalnymi firmami usługowymi w celu wzmocnienia relacji z klientami, sprzedawcami, personelem i społecznościami dla celów de poszerzenia strumieni dochodów. Adam a lso prowadzi własną praktykę CPA – Get Blitzed Solutions. Możesz do niego dotrzeć w [chronione pocztą elektroniczną] lub przez Twittera @getblitzed.