Nowe oszustwo Phishing Scam trafia na obszar środkowego Atlantyku, jak mówi IRS

Kolejny tydzień, kolejny nowy przekręt z phishingiem.

Ten ostatni program pocztowy jest skierowany do mieszkańców Waszyngtonu, Maryland i Wirginii, jak powiedział IRS 6 kwietnia.

Urzędnicy twierdzą, że oszuści pocztowi powołują się na oszustwa podatkowe i próbują oszukać ofiary, aby zweryfikować ostatnie cztery cyfry ich numeru ubezpieczenia społecznego, klikając na link zawarty w wiadomości.

Oszuści wyraźnie stwierdzają, że wiadomość jest przeznaczona tylko dla podatników w Dystrykcie Columbia, Maryland i Virginia. Informacje pochodzące z ostatnich przypadków naruszenia danych w całym kraju mogą być również zaangażowane w przekręt e-mailowy, ostrzega IRS.

«W miarę zbliżania się ostatnich dni tego sezonu sprawozdawczego, nadal obserwujemy ewolucję tych oszustw podatkowych.» Komisarz IRS, John Koskinen, powiedział w oświadczeniu pisemnym: «W ostatnich dniach bieżącego sezonu sprawozdawczego nadal obserwujemy rozwój tych oszustw podatkowych. «Nie wysyłamy takich e-maili i nie podejmujemy szczególnych wysiłków na rzecz mieszkańców Dystryktu, Wirginii i Maryland. Ponieważ przestępcy ci zmieniają swoją taktykę, urząd skarbowy nadal stara się szybko ostrzegać podatników, którzy mogą stać się celem ataku. Podatnicy powinni uważać na te oszustwa.»

W zeszłym tygodniu, IRS ostrzegł o programie phishingowym, w którym podatnicy otrzymują e-maile, które wydają się pochodzić z Taxpayer Advocacy Panel, dotyczące zwrotu podatku. Jednakże, IRS podkreślił, że panel nigdy nie żąda i nie ma dostępu do danych osobowych i finansowych podatników, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, numery PIN lub hasła, oraz podobnych informacji dotyczących kart kredytowych, banków lub innych instytucji finansowych.

Na początku marca IRS rzucił światło na przekręt e-mailowy, który jest skierowany do działów kadr i płac, ponieważ oszuści udają prezesów firm i próbują zdobyć dane osobowe i finansowe pracowników. Specjaliści ds. płac i kadr zostali oszukani, aby wysłać e-mailem dane dotyczące płac, w tym formularze W-2, które zawierają numery ubezpieczenia społecznego i inne kluczowe dane osobowe do cyberprzestępców udających dyrektorów.

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o podanie swoich danych podatkowych, prześlij ją do [adres e-mail chroniony] i zauważ, że według IRS wydaje się, że jest to oszustwo polegające na wyłudzeniu informacji.

Phishing i programy złośliwego oprogramowania wzrosły o 400 procent w tym sezonie podatkowym, IRS powiedział w lutym.

Artykuły pokrewne:

Beware of Scammers Claiming to Be From Taxpayer Advocacy Panel

Ostrzeżenia IRS o nowym programie Phishingowym związanym z W-2

IRS informuje o przekrętach podatkowych drogą mailową o 400% w tym roku