Nowy Palindrom – OPR-RPO

Czy brałeś wczoraj udział w webinarium IRS na temat nowej struktury w Biurze Odpowiedzialności Zawodowej, kierowanym przez Karen Hawkins oraz w Biurze Przygotowawczym do Nowych Powrotów, kierowanym przez Dave’a Williamsa?

Wymogi PTIN dla specjalistów podatkowych
Okólnik 230
Okólnik 230 Profesjonalistów podatkowych
Najczęściej zadawane pytania

(uwaga: palindrom – wiesz co to jest? )

Dużo zabawy. Mamy przegląd tego, jak rozdzielają odpowiedzialność i personel – i jak to wpłynie na nas wszystkich

.

CPAs, EAs, adwokaci i inne okólniki 230 praktyków – oraz nowa nazwa, Registered Tax Return Preparers.

Ich film powinien być gotowy za około miesiąc.

W międzyczasie, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, po prostu odwiedź te linki:

Oto kilka notatek RAW, które zrobiłem podczas webinaru:

Karen opowiedziała historię okólnika 230 – jak był on oparty na prawie tuż po wojnie domowej i wyprzedzał nawet amerykański kodeks podatkowy. (Uwaga TaxMama: To oznacza, że władza AK również wyprzedza kodeks podatkowy, ponieważ zarejestrowani agenci byli zapisani do weryfikacji odszkodowań wojennych. Agenci mieli za zadanie chronić ludzi, a kasę rządową, po wojnie secesyjnej, przed torbarzami dywanowymi, próbującymi zerwać system).

David i Karen ściśle ze sobą współpracują, w doskonałym koncercie. Logicznie zgodzili się na podział obowiązków w ramach okólnika 230.

David jest zasadniczo odpowiedzialny za Circ 230 podczęść A & B & C

David i jego zespół są odpowiedzialni za wszystkie testy, rejestrację i związane z nimi kwestie zarówno dla EA jak i RTRP, rejestracji PTIN i bazy danych.Karen – jest zasadniczo odpowiedzialna za Circ 230 Subpart C & D Karen nadzoruje niepreparatorów – Przedstawicieli, kontrowersje podatkowe Może zrobić więcej niż zrezygnować – ale nałożyć sankcje finansowe, w tym 100% odszkodowania pieniężnego lub przewiduje otrzymanie jako odszkodowanie.25 pracowników firmy Karen poszło do Davida – wszyscy zaangażowani w proces rekrutacji.Ona będzie odbudowywać i zatrudniać ludzi z naciskiem na zachowanie – prawników, Paralegals.OPR jest TOP PRIORTY dla komisarza, aby być odpowiednio zasilane i finansowane.Ten program nie jest «smakiem miesiąca» (pomimo tego, co niektórzy ludzie wewnątrz IRS myślą … jak również ludzie poza IRS.) Nawet jeśli jest nowy komisarz … te programy będą kontynuowane.Niektóre tematy poruszane przez Karen to

  • kwestie konfliktu interesów,
  • regulacja preparatu
  • Skargi na Przygotowawców. Czasami, zamiast wykreślenia z rejestru, «potrzebujesz 6-miesięcznego odpoczynku lub przerwy w pracy» . OPR po prostu słucha spraw i rozmawia z nami. Nie może narzucać dyscypliny – może ją oddać w ręce doradcy. Odcinki obowiązków/obowiązań Circ 230 przechodzą do OPR,

Pytania do [chronione e-mailem] Pytanie – Czy obawiasz się, że ten program zostanie dotknięty cięciami budżetowymi? David mówi – Korzyść z opłaty dla użytkownika – projekt jest samowystarczalny i nie podlega cięciom budżetowym Pytanie – Emerytowane CPA, czy muszą zdawać egzamin RTRP? David – Jeśli nadal zachowują licencję? Nie. Jeśli nie, jeśli pozwolili na wygaśnięcie licencji – tak, muszą przystąpić do egzaminu RTRP.Karen – Wyrzucone z pracy CPA muszą przystąpić do egzaminu RTRP. Pytanie – Nigdy wcześniej nie robiłam zeznań podatkowych. Ale chcę w 2012 roku. , ale proszę nie wychodź i nie kupuj oprogramowania z półki i zacznij robić zeznania podatkowe bez wykształcenia lub szkolenia, albo po prostu możesz znaleźć się w innej części systemu i zostać skierowany do mojego biura, ponieważ nie przygotowałeś prawidłowo zeznań podatkowych. Pytanie – Dzwoniący mają trudności z dostaniem się na linie telefoniczne.David mówi, że dzwoni kilka razy dziennie, aby sprawdzić linię. Dzwoni i dostaje się w ciągu około 5 minut. Z wyjątkiem lunchu – linie są bardziej zajęte. Pytanie – Próbuje uzyskać PTIN, ale zostały wypełnione wspólnie i cała korespondencja IRS jest pod SSN mojego męża.David – jest to kwestia uwierzytelnienia, aby uniknąć kradzieży tożsamości. Elektroniczny system dopasowujący miał usterkę, zaprogramowaną dla społeczeństwa lat 50-tych. Jeśli użyłaś innego nazwiska, to miałaś problem. To było trochę żenujące. Ale to zostało naprawione na ten rok. Nie powinieneś wciąż mieć z tym problemu. Pytanie – Mam tymczasowy PTIN. Kiedy muszę otrzymać stały PTIN? David – CPAs, EAs, Attorneys have a permanent PTINs. Oni już się zakwalifikowali. Wszyscy inni – muszą zdać test przed 12/31/13 – to i twój status zgłoszenia i zgodność. Pytanie – Co się stanie, gdy skarga zostanie złożona.Karen – powiadomimy prokuratora podatkowego, gdy dostaniemy skargę i poprosimy o ich stronę. Wrócimy do pierwotnego skarżącego i dowiemy się więcej szczegółów. Często jest to sytuacja, która nie podnosi się do poziomu sprawy podlegającej sankcji. Wniosek David – To jest ciągły proces, słuchamy twoich skarg i pracujemy nad ich rozpatrzeniem.Karen – Mój kawałek agencji jest zobowiązany do podejmowania decyzji w sposób, który nie jest arbitralny, kapryśny, nierozsądny lub nieuczciwy (itp.). Nie stawiaj nas w sytuacji, w której usankcjonujemy Cię domyślnie, nie odpowiadając na nasze skargi.

Uwaga: TaxMama® przekazała informacje do nowego systemu IRS i uzyskała status NOWYCH zatwierdzonych dostawców CPE. Jest ona również zarejestrowana w NASBA. Poszukaj więc całej gamy kursów i webinarów z TaxMama® – zarówno na jednej z rodzin stron internetowych TaxMama®, jak i na CPE Link. Nowe informacje zostaną zamieszczone w styczniu. Mamy dla Ciebie kilka ekscytujących materiałów!